dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Doprowadzenie działki do ładu plus dojazd

    Witam,
    Wiem, że takich tematów było mnóstwo, ale im więcej czytam tym bardziej zdaje sobie sprawę że nic nie wiem
    Otóż planujemy z narzeczoną za rok maksymalnie dwa lata rozpocząć budowę domu na działce, którą otrzymała od rodziny. Działka ma ok.20arow(~28mx74m).Działka od kilku lat nie była ruszana. W tym roku stwierdziłem, że postaram się z nią zrobić porządek. Zacząłem od ścięcia wysokiej trawy kosą spalinowa z tarczą tnąca. Efekt był zadowalający. Trawę i chwasty zostawiłem bo wiedziałem, że to nie ostatnie koszenie. Następnie usunąłem drzewa i małe krzaczki. Teraz jestem na etapie ich porządkowania. W najbliższym czasie ma przyjechać do mnie minikoparka, która ma mi wyrwać korzenie. I teraz pytanie do was. Co robić następnie? Orać? Bronować? Działka jest nierówna, z tego co wiem kiedyś była przeorana i nic z nią dalej nie zrobiono przez co jest nierówna z wgłębieniem po środku i różnymi górkami i dołkami. Zależy mi na tym aby była w miarę równa, żeby dało się ją kosić kosiarką. Kolejna sprawą jest dojazd do działki. Dojazd od drogi publicznej odbywać się będzie przez inną działkę, która ma zarządzony przejazd konieczny. W tym momencie jeździ tedy sasiad kombajnem i innymi sprzętami bo ma bliżej do swojej działki. Teraz powiedzcie jak widzicie budowę drogi, wolałbym jak najmniej ingerować w działkę przez którą będziemy przejeżdżać zwłaszcza, że tuż za naszą działka w planie zagospodarowania terenu jest planowana droga tyle, że nie wiadomo za ile lat ja wybudują. Trochę długi wywód mi wyszedł, ale może ktoś mi coś doradzi bo mam duże chęci, ale mało wiedzy
    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można ją zaorać, ale do zasypania dołu będziesz jednak spychacza potrzebował

  3. #3

    Domyślnie

    Działkę i tak będziesz musiała wyrównać do poziomu terenu określonym w planie zagospodarowania terenu projektu razem z projektem domu. Druga sprawa, to jak teraz coś poprzestawiasz to, geodeta w momencie robienia mapy do celów projektowych będzie musiał nanieść stan terenu istniejący. Pytanie jak określa wysokość domu MPZP. Bo jeżeli od istniejącej rzędnej w miejscu drzwi wejściowych, to lepiej podnieść teren tam gdzie mają być drzwi, żeby geodeta robiąc mapę do celów projektowych naniósł ten punkt wysoko (uwzględniając, że dokładność pomiaru wysokości terenu na terenie gruntowym przyjmuje się 3 dm).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony