dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Płyta gips karton pomiędzy stare i nowe płytki

    Witam. We wrześniu rozpoczynam remont kuchni. Początkowy plan był taki, że zbijamy wszystkie płytki ze ścian, jednak czym bliżej remontu, tym bardziej się tego obawiam i chciałabym uniknąć. Stare płytki są standardowo pomiędzy dolnym,i i górnymi szafkami, oraz dookoła drzwi i na przeciwległej wolnej ścianie, dość duża powierzchnia za stołem. Zastanawiam się, czy istnieje bezpieczny sposób na ominięcie kucia tego wszystkiego. Wpadło mi do głowy,czy nie dało by się na te płytki na wolnej ścianie położyć płyt gipsowo kartonowych i pomalować, natomiast na płytki które są pomiędzy meblami położyć bezpośrednio nowych. Ewentualnie, czy da się położyć płytę na stare płytki i do niej kleić nowe. Bardzo proszę o pomoc i radę. Pozdrawiam

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Płytkę na płytke normalnie kleisz to żadna nowość tylko potrzebny jest taki specjalny grunt szczepny i jedziesz .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    janiszelk

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    107

    Domyślnie

    Tak jak kolega powyżej napisał,, nie musisz kleić żadnej płyty, jeśli stare płytki trzymają się dobrze, gruntujesz specjalnym gruntem z kwarcem czy tam piaskiem, w każdym sklepie czy hurtowni taki maja i Ci powiedzą nazwę...Po zagruntowaniu możesz kleić płytki albo zaciągnąć klejem i masz równą ścianę..Pozdrawiam.
    Na marginesie jakbyś chciał kleić na to K-G to też musisz zagruntować tym gruntem..
    Ostatnio edytowane przez janiszelk ; 04-08-2019 o 20:37

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To o czym koledzy piszą to grunt bardzo dobry CERESIT CT19 sprawdza się w takich sytuacjach i nie jest jakoś znacząco drogi jak na swoje możliwości.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Ok. Po przemyśleniu sprawy, kładzenie nowych płytek na stare pod między meblami jednak odpada, ze względu na to, ile w tym miejscu bedzie grubsza ściana. Pozostaje jeszcze wątpliwość co do położenia płyt na starych płytkach, tam gdzie nie ma mebli. Da się tak, czy odpadnie?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    janiszelk

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    107

    Domyślnie

    Odpowiedż masz powyżej, da sie, ale po co ?

  7. #7

    Domyślnie

    Czy da się położyć gips karton na płytki nikt nie odpowiedział. A po co? Po to, żeby zrobić to szybciej i nie zasyfić połowy domu, bo jestem w ciąży i chcę to zrobić sprawnie.
    Ostatnio edytowane przez iszu ; 05-08-2019 o 10:59

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odpowiedział. Da się, tylko po co kłaść płytę gipsową, można położyć nowe kafelki bezpośrednio na stare kafelki.
    Nasyfić i tak się nasyfi, choćby przy cięciu płytek
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  9. #9

    Domyślnie

    Pierwsze pytanie było, czy na stare można położyć płytę gipsową i zwyczajnie pomalować ścianę. Na to nikt mi nie odpowiedział, bo każdy od razu, że płytki na płytki można, a tamto pytanie zostało pominięte. Proszę czytać ze zrozumieniem. Jak mam nasyfić samym cięciem, a nie mieć przy tym tony gruzu, to wolę jednak nie kuć.I Cały czas mówię o fragmencie ściany, gdzie chcę płytek nie dawać, tylko gips karton. Panowie wrócą do pierwszego postu i przeczytają go jeszcze raz, ale dokładnie.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a płytami gipsowymi i ich szlifowaniem to nie "nasyfisz"?

  11. #11

    Domyślnie

    Ludzie, czy wy nie odróżniacie sprzątania zbitych płytek i gruzu, od samego kurzu? Niektórzy tu są tak pomocni, że aż chamscy, bo przecież oni wiedzą wszystko najlepiej. Widzę, że jak się nie jest już specjalistą to lepiej nie pytać, bo o odpowiedź jest zbyt ciężko. A czytanie ze zrozumieniem, to już w ogóle wyczyn.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony