dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie jestem wrozka, bo nie wiem, co to znaczy "czesciowe ogrzewanie kominkiem" ?
    Raz na miesiac, jak ja ?
    W weekendy ? Co drugi dzień ?

    Jesli bedzie grzal CWU, to juz jakies 2000-3000kWh, minimum (nawet biorac pod uwage czeste palenie w kominku) drugie tyle na CO, wiec co Ty tu chcesz porównywać ? Za samo CWU przy miesięcznym zużyciu 18-20m3 cena gazu wyniesie 26gr/kWh, dojdzie CO to cena jeszcze spadnie.

    Zresztą, z tego co widzę, to zalozycielowi watku w ogóle daleko do palenia w kominku, wiec o co wlasciwie pytasz ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-08-2019 o 20:12
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22

    Domyślnie

    Obecnie kominek zszedł na drugi plan ze względu na pierwsze wnioski jakie wyciągnąłem zeszłej zimy.
    Dlatego właśnie pytam o doświadczenia innych.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulunkele Zobacz post
    Obecnie kominek zszedł na drugi plan ze względu na pierwsze wnioski jakie wyciągnąłem zeszłej zimy.
    Dlatego właśnie pytam o doświadczenia innych.
    Obawiam się, że trudno Ci będzie znaleźć innych forumowiczów mających jednocześnie kominek i gaz, i traktujących kominek wyłącznie jako źródło taniego ogrzewania jak Ty to robisz.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W dzisiejszych czasach kominek powietrzny z wkładem, choćby najlepszym, nie jest dobrym źródłem ciepła. Powodów jest kilka, ale najważniejszy to sedno tego wątku - nie jest ekonomiczny. Za dużo energii generuje do komina, jest urządzeniem prymitywnym, wzorowanym na żeliwnych skrzynkach sprzed 500 lat! Do tego dochodzi czystość spalania, którą w przypadku rekreacyjnych odpaleń można jakoś opanować...Grzanie - to prędzej czy później tłumienie procesu spalania drewna, czyli kopcenie.

  5. #25
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zastanawiałem się czy kominki nie podzielić własnie na podejście ekonomiczne ale bacząc na aspekt grzewczy i li tylko grzewczy.Po co wtrącać w to rekreacje albo spontaniczne popalanie raz na jakiś czas dla klimatu.Grzanie ekonomiczne , czyste i opłacalne nijak się ma w mojej subiektywnej ocenie do rekreacji czy palenia dla klimatu. Opłacalność sama wtedy przychodzi bo jak palę ekonomicznie , czysto ,zgodnie z zasadami to niestety wspieram jakoś ten brudny gaz i spada mi jego zużycie. Jeśli dołażę do tego inne źródła pozyskiwania energii cieplne to gaz wychodzi jeszcze lepiej (nie ma praktycznie zużycia ale jest opłata przesyłowa - manipulacyjna). Ale czepiam się tu aspektu ekonomicznego.Nic więcej.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał endrju6 Zobacz post
    Kominki były, są i będą. Ważne, żeby zachować umiar. We wszystkim w życiu.

    Od mojej piromanii wara. Nie zamierzam hajcować na potęgę, jedynie dla mitycznego w teorii klimatu. Bród mi niestraszny, poza tym to już nie te czasy co 20-30 lat temu. Teraz da się czyściej, mądrzej, przyjemniej. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić.
    No w takim Krakowie, kominki pomału przestają być I bardzo dobrze! Bo Polacy nie potrafią zachować umiaru. Są takie miejsca na świecie gdzie pomału gaz przestaje być, uznawany jest za "brudny". Tylko u nas mityczny klimat jest wytłumaczeniem na wszystko i każdej ilości.
    Niestety 3 moich sąsiadów nie zachowuje umiaru. Zimą, dzień w dzień gdy się ściemni mie wędzą. Nie wróć, robią sobie klimat.

    "Od mojego zachowywania umiaru wara.". Widziałem nie jeden kominek w zyciu po ludziach, sąsaidach czy rodzinie. To zawsze jest syf, praca, smród i przegrzane pomieszczenie.

  7. #27

    Domyślnie

    Sam "pomysł" na grzanie kominkiem wziął się stąd że przez pierwsze miesiące byłem do tego zmuszony ze względu na brak gazu i wiem że bez problemu można tak grzać.
    Lecz ostatecznie pewnie kominek pozostanie już nadal do palenia od święta.

  8. #28
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulunkele Zobacz post
    Sam "pomysł" na grzanie kominkiem wziął się stąd że przez pierwsze miesiące byłem do tego zmuszony ze względu na brak gazu i wiem że bez problemu można tak grzać.
    Lecz ostatecznie pewnie kominek pozostanie już nadal do palenia od święta.
    Myslę ,że ten temat wyczerpałeś tym wpisem wyżej.Nie ma sensu według mnie tłumaczenie i ciągniecie tematu dalej by Cie jakoś przekonać. Uznałeś to za stosowne i ciesz się ,że teraz będziesz miał pomniejszone koszty bez użycia paliwa - drewna w stosunku do gazu.

    Więc samo palenie drewnem jest nie opłacalne.
    Lecz czy liczył ktoś że może jest jakaś ilość drewna którą warto dziennie spalić w celu obniżenia rachunków? I ile by musiało drewno kosztować aby się to opłacało?
    Odpowiedziałeś już sobie sam.

  9. #29
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    ........................Niestety 3 moich sąsiadów nie zachowuje umiaru. Zimą, dzień w dzień gdy się ściemni mie wędzą. Nie wróć, robią sobie klimat..................."Od mojego zachowywania umiaru wara.". Widziałem nie jeden kominek w zyciu po ludziach, sąsaidach czy rodzinie. To zawsze jest syf, praca, smród i przegrzane pomieszczenie.
    Wesoły i skrupulatny człowieczek.Najpierw miał jednego truciciela , potem dwóch co widać w innych wątkach , teraz ma już trzech.Kiedy dojdzie do 10 - siatki? Tak można bez końca.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Może tak: rozrzut ilościowy dotyczący zużycia drewna jest bardzo duży. Zależy głównie od takich czynników jak konstrukcja budynku (jego energochłonność), rodzaj urządzenia / kominka.

    Jest jeszcze kilka zależności, wydawać by się mogło prozaicznych, ale mogących powodować ten "rozrzut". Paląc mokrym drewnem, zużyjemy go nawet dwukrotność. Brak umiejętności, zwiększy zużycie również. No i rodzaj urządzenia - kominek czy piecokominek (czyli taki z odzyskiem energii i masą akumulacyjną). Biorąc pod uwagę powyższe, moje doświadczenia są następujące: w domu o powierzchni 100 m2 zużycie drewna balansuje pomiędzy 1,5 mp a 14 mp na sezon. To taka duża rozbieżność, że odpowiedź na pytanie tytułowe wątku, trzeba poprzedzić solidną, solidnie wypełniona ankietą. Zakładając średni, maksymalny koszt zakupu drewna - 200 zł / mp, mamy do czynienia z kwota pomiędzy 300 a 2800 zł! Gdy dodam do tego, że ja kupuje drewno średnio po 110 zł / mp, mamy jeszcze większy galimatias....

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wesoły i skrupulatny człowieczek.Najpierw miał jednego truciciela , potem dwóch co widać w innych wątkach , teraz ma już trzech.Kiedy dojdzie do 10 - siatki? Tak można bez końca.
    Wytęż wyobraźnię. Ludzie się budują.....

  12. #32
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Wytęż wyobraźnię. Ludzie się budują.....
    W górę? Jeden na drugim? Jak ty to wywąchujesz. Ci nowo wybudowani też poddawani są z marszu taką praktyką?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W górę? Jeden na drugim?
    Geniusz! Klasa 1 szkoły podstawowej. Prostokąt ma 4 boki....... Moja działka jest prostokątna.... A są jeszcze Ci po skosie....


    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak ty to wywąchujesz. Ci nowo wybudowani też poddawani są z marszu taką praktyką?
    A co to za sztuka. Na podwórku sterta martwych drzew. Widać, bo cebulakowi tujki nie wyrosły jeszcze. Ogordzenia często nie ma, ale kominek musi być!! Dym z komina. Smród wędzonki na zawietrznej domu, brak smrodu na nawietrznej. Żadnym praktykom nie trzeba ich poddawać. Idziesz z psem na spacer i wiesz.

    Tobie naprawdę takie proste rzeczy trzeba tłumaczyć?
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 07-08-2019 o 11:42

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Moja propozycja dla adminów...Zdrowiej będzie, jeśli dla idei wzajemnego obsrywania się przez forumowiczów, pozostawicie dla zainteresowanych jeden wątek. W pozostałych zachęcam do wycinania i to z przesadą, tych popisów elokwencji na poziomie targowiska wiejskiego.....Niczemu one nie służą, a TWA może swoje zbiórki harcerskie uskuteczniać w powszechnie znanym wątku....

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Trochę mi sie w pale nie mieści że gaz może być tańszy od drewna.
    Chyba że ktoś pali ze sprawnością 30-40%
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Moja propozycja dla adminów...Zdrowiej będzie, jeśli dla idei wzajemnego obsrywania się przez forumowiczów, pozostawicie dla zainteresowanych jeden wątek. W pozostałych zachęcam do wycinania i to z przesadą, tych popisów elokwencji na poziomie targowiska wiejskiego.....Niczemu one nie służą, a TWA może swoje zbiórki harcerskie uskuteczniać w powszechnie znanym wątku....
    Piotr chyba zagalopowałeś się lekko. Chciałbyś oborę zrobić z tego jedynego topiku , merytorycznego , bez trolli ,którzy jak widzisz póki co nie włażą do niego. Szkoda by było gdyby pyskówki przeniosły się do tego jedynego wątku, gdyby moderatorzy usunęli te kontrowersyjne.Nie wyobrażam sobie tych wojenek słownych i tych natrętów ze swoimi pomysłami na lepsze jutro.Te ich ideologie nie podparte niczym tylko zaśmiecały by ten jedyny fajny topik.Popatrz choć przez chwile jakim ostrymi oponentami są jeśli rozmowa idzie w kierunku " mam kominek i palę czysto i prawidłowo".

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Piotr chyba zagalopowałeś się lekko. Chciałbyś oborę zrobić z tego jedynego topiku , merytorycznego , bez trolli ,którzy jak widzisz póki co nie włażą do niego. Szkoda by było gdyby pyskówki przeniosły się do tego jedynego wątku, gdyby moderatorzy usunęli te kontrowersyjne.Nie wyobrażam sobie tych wojenek słownych i tych natrętów ze swoimi pomysłami na lepsze jutro.Te ich ideologie nie podparte niczym tylko zaśmiecały by ten jedyny fajny topik.Popatrz choć przez chwile jakim ostrymi oponentami są jeśli rozmowa idzie w kierunku " mam kominek i palę czysto i prawidłowo".
    Nie ma czystego palenia w kominku. Ileż to razy można powtarzać, że w każdym m3 spalin w najwyższej klasie kominków zgodnie z deklaracjami producenta z komina wylatuje tyle pyłów, że wymaga toto 1000x rozcieńczenia żeby poziom spadł do poziomu uznawanego za niegroźny dla człowieka.
    W najlepszych. W standardowych, u 90% Polaków zamykających dopływ powietrza żeby się dłużje hajcowało, jest jeszcze gorzej.

    Zrobiłeś eksperyment dotyczący czystości spalania drewna? Rozpaliłeś malutkie ognisko w domu bez komina? Porównałeś efekty do małego palnika gazowego bez komina?

  18. #38

    Domyślnie

    To ja spytam dlaczego nie należy domykac dopływu powietrza?
    Z tego co zauważyłem wtedy się lepiej pali jak złapie temperaturę.
    Lepiej pali czyli utrzymuje się niebieski płomień i z komina nic nie leci w trakcie palenia.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulunkele Zobacz post
    To ja spytam dlaczego nie należy domykac dopływu powietrza?
    Z tego co zauważyłem wtedy się lepiej pali jak złapie temperaturę.
    Lepiej pali czyli utrzymuje się niebieski płomień i z komina nic nie leci w trakcie palenia.
    Nie ma tak że "z komina nic nie leci w trakcie palenia"
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #40

    Domyślnie

    Oczywiście, rozumiem że w naturze nic nie ginie.
    Miałem na myśli że nie prowadzę utylizacji śmieci ani "nie wybrano nowego papieża".

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony