dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84
  1. #81
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bo lokalnie spalacze drewna mogą dać w kość, niestety. Zresztą kwestia zanieczyszczenia powietrza w miastach to tylko jeden z powodow...

    A PV, jeśli pokryją mi 100% zapotrzebowania energii elektrycznej + CWU latem, to w moim przypadku BARDZO istotne źródło energii (ponad 50% wydatków na energię dla mojego domu)

    Od kiedy masz PV ? Co masz takiego w domu ,że PV oszczędzają 50 % twojego całkowitego zużycia. Ktoś ci to napisał bo nie chce mi się wierzyć ,że ty sam to wyliczyłeś a jeśli już to z jakiego rachunku poddałeś to pod zrozumienie dla ogółu? Może to na wyrost?

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Od kiedy masz PV ? Co masz takiego w domu ,że PV oszczędzają 50 % twojego całkowitego zużycia.
    Nie zużycia, a wartości. Zważywszy, że PV produkuje prąd głównie w drogiej strefie, to wystarczy, że pokryje 1/3-1/4 zapotrzebowania żeby obniżyć wydatki o 50%.

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Napiszę tak średnio w zimie dziennie około 3,5m3 gazu mi zjada pięć tj ok 9zl, dom 100

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Napiszę tak średnio w zimie dziennie około 3,5m3 gazu mi zjada piec tj ok 9zl, dom 105m2 po podłogach. Rekreacyjnie można przy sobocie zapalić dla nastroju ale temperatura na zewnątrz musi być poniżej -5 bo w salonie saunę można zrobić. W tym roku kupiłem drewno jesion i zobaczymy jak będzie bo wcześniej utylizowalem ścinki drewna pozostałe po budowie. Zapłaciłem po 180 zł za mp. Nie przeliczalem czy mi się teraz opłaca czy nie.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony