dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Ustawienia zmiękczacza wody BNT1650

    Witam serdecznie

    Czy może mi ktoś pomóc w ustawieniach zmiękczacza eko-optima bnt1650. Nie znam pojemności złoża ale obstawiam wizualnie, że jest średnie czyli 25-30 litrów, tak by wychodziło z instrukcji. Twardość wody bez zmiękczacza była 17 w skali niemieckiej. Zużycie miesięczne wody ok 8m3.

    Czy ustawienia domyślne dla pojemności średniej według instrukcji będą ok czy jakoś inaczej?





  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Witam serdecznie

    Czy może mi ktoś pomóc w ustawieniach zmiękczacza eko-optima bnt1650. Nie znam pojemności złoża ale obstawiam wizualnie, że jest średnie czyli 25-30 litrów, tak by wychodziło z instrukcji. Twardość wody bez zmiękczacza była 17 w skali niemieckiej. Zużycie miesięczne wody ok 8m3.

    Czy ustawienia domyślne dla pojemności średniej według instrukcji będą ok czy jakoś inaczej?
    Generalnie takie ustawienia powinien podać dostawca... ale jeśli nawet masz tam 25 litrów złoża to trochę za dużo na twoją twardość i zużycie. W związku z tym proponowałbym ustawić małą pojemność (krótki etap napełniania zbiornika soli), ale za to jak największą objętość wody i liczbę dni między regeneracjami.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    @qbek17 Na chwilę obecną mam ustawione jak w instrukcji dla średniej pojemności. Jedynie zmieniłem UZUPEŁNIANIE na 10min, ustawioną mam regenerację objętościową ( wtedy nie mogę ustawić co ile dni ) co 3,5m3.
    Proszę o radę jak dokładnie ustawić każdy parametr? Dzięki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    @qbek17 Na chwilę obecną mam ustawione jak w instrukcji dla średniej pojemności. Jedynie zmieniłem UZUPEŁNIANIE na 10min, ustawioną mam regenerację objętościową ( wtedy nie mogę ustawić co ile dni ) co 3,5m3.
    Proszę o radę jak dokładnie ustawić każdy parametr? Dzięki
    Sorry, to chińska głowica - nie powiem Ci dokładniej jak ją ustawić bo nie mam z nią doświadczenia. Na moje oko taka ilość złoża mogłaby się spokojnie regenerować raz na 2 tygodnie, czyli przy Twoim zużyciu co 4 m3.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A pozostałe parametry pozostawić tak jak w instrukcji ? Uzupełnienie też jak w instrukcji 2.9min czy 10min ,znalazłem w internecie coś o 10min?
    Rozumiem, że poza większym zużyciem soli i wody częstsza regeneracja w niczym nie przeszkadza?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Qbek17 podpowiesz?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    A pozostałe parametry pozostawić tak jak w instrukcji ? Uzupełnienie też jak w instrukcji 2.9min czy 10min ,znalazłem w internecie coś o 10min?
    To zależy nie tylko od ustawień programu ale też od tego jaki fizycznie rozmiar inżektora czy restryktora masz w swojej głowicy. A tego nie wiem...

    Rozumiem, że poza większym zużyciem soli i wody częstsza regeneracja w niczym nie przeszkadza?
    Zgadza się.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ale coś możesz podpowiedzieć i będzie lepiej niż jak ja nie mam pojęcia.

    Ustawić uzupełnianie 2.9min czy 10min?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Ale coś możesz podpowiedzieć i będzie lepiej niż jak ja nie mam pojęcia.

    Ustawić uzupełnianie 2.9min czy 10min?
    Zacząłbym od 2.9 i obserwował czy to wystarczy.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak będzie widać że jest to za mały czas uzupełniania ? Jakie są objawy i jak to sprawdzić?
    Ustawiłem wszystko jak w instrukcji dla pojemności małej a regenerację co 4m3

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jak będzie widać że jest to za mały czas uzupełniania ? Jakie są objawy i jak to sprawdzić?
    Jeśli zobaczysz twardą wodę w kranie (prawdopodobnie pod koniec cyklu pracy, czyli pewnie gdzieś po 10-12 dniach od regeneracji) to by znaczyło, że dawka soli jest za niska i złoże jest za słabo regenerowane. Wtedy będziesz wiedział żeby podnieść nieco czas dolewania, co spowoduje zwiększenie dawki soli.
    Efekty możesz zobaczyć dopiero po kilku cyklach pracy...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony