dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wykończenie poddasza użytkowego - jaki rodzaj schodów?

    Witam,

    Obecnie mój dom ma użytkowy tylko parter i zaczynam planować wykończenie poddasza. Klatka schodowa została zaplanowana w miejscu jednego z pokoi (ok 10m2). Strop tradycyjnie wylewany (zbrojony), w miejscu pokoju jest zostawiona dziura na całej powierzchni (aktualnie sufit jest zrobiony z ocieplanej płyty g/k).

    Zastanawiam się jakie schody w tym miejscu zrobić, czy da się jeszcze w rozsądny sposób zrobić normalne schody "wylewane"? Myślę, że to najwygodniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie i na takiej powierzchni powinno się udać ale nie jestem specjalistą więc pytam.

    Chyba, że polecicie inne rozwiązanie w takiej sytuacji? (dodam, że chce wykorzystać przestrzeń pod schodami na jakiś schowek).

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Najprościej Ci będzie zacząć od wyceny. Czy bedziesz chciał drewniane, stalowe czy betonowe wylewane na mokro, to kazdy rodzaj sie da i kazdy ma z tym związane konsekwencje. Wydaje mi sie, żę w zamieszkałym domu szedłbym raczej w drewniane. Bo jednak betonowe wymagają dość brudnych prac, łącznie z posadzką, bo na panelach ich nie postawisz.

    Jednak tu decydującym według mnie będzie koszt oraz gdzie można wykonać oparcie dla schodów.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki stezu za Twoją opinię. Szczerze mówiąc drewnianych nie chcę bo boje się skrzypienia za jakiś czas. Jeżeli chodzi o brudne prace to tego się specjalnie nie boję bo i tak po (albo i przed) zrobieniem schodów będę musiał zburzyć przynajmniej jedną ścianę więc bałagan i tak się zrobi.

    Zorientuje się w cenach i rzeczywiście na tej podstawie będę podejmował decyzje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony