Witam wszystkich,
chcę zrobić pokój na poddaszu (dokładnie to na środku poddasza) mam kilka pytań:
1. Czy mogę tak jak na zdjęciu podłączyć grzejnik?
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1110t564aa.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	433295
2. Wiem, że naczynko muszę podnieść min. 30 cm ponad górnę część grzejnika. Czy utrzyma się na rurach, czy trzeba je podwieszać (naczynko ma 20 l)?
2. Jakie są metody wpięcia w rurę wzbiorczą poza spawaniem i obejmą Gebo (ile wytrzymuje taka obejma)?
3. Czy muszę kłaść izolację na podłogę pokoju, gdy cała powierzchnia pod nim jest ogrzewana (jeśli tak to co i ile cm)?
4. Chciałbym zrobić jeden grzejnik (powierzchnia prawie 21 m2). Izolacja będzie wyglądać tak: stary suporex ok. 30cm - 2,5m przestrzeni poddasza (strop 10cm styropianu, dach ok 17cm welny) - płyta k-g - 10cm styropianu lub wełny - płyta k-g - pokój (tutaj jedno okno FAKRO FTP-V U3 78X140). Czy ktoś się orientuje jakiej długości grzejnik dobrać (żeberkowy 60cm wysokości)?
5. Czy rurę powrotną grzejnika, mogę podpiąć do powrotnej grzejnika z łazienki, który jest piętro niżej?

PS. wiem, że naczynko jest krzywo, poprzednie też tak było przez 15 lat, prawdopodobnie przez krzywo wspawaną rurkę na dole