dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Komeo firmy Comap

    Co sądzicie o Komeo firmy Comap?

    Nie jest to przypadkiem rozwiązanie lepsze niż klasyczne uzdatniacze wody? Bo i mega ekologiczne i renomowany producent (który wymyślił wiele rzeczy ze współczesnej hydrauliki) i bez zbędnych kosztów typu zakup soli, zmarnowana woda itp.

    Dla mnie zmiękczacze mają za dużo wad i szukam alternatywnego rozwiązania. Ewentualnie może możecie coś jeszcze doradzić.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Co sądzicie o Komeo firmy Comap?

    Nie jest to przypadkiem rozwiązanie lepsze niż klasyczne uzdatniacze wody? Bo i mega ekologiczne i renomowany producent (który wymyślił wiele rzeczy ze współczesnej hydrauliki) i bez zbędnych kosztów typu zakup soli, zmarnowana woda itp.

    Dla mnie zmiękczacze mają za dużo wad i szukam alternatywnego rozwiązania. Ewentualnie może możecie coś jeszcze doradzić.
    Nie wiem do jaki klasyczny uzdatacz wody Ci chodzi. Pisząć o soli, masz pewnie na myśli zmiękczanie. Ale zmiękczanie to nie jest uzdatanianie wody. Zmiękczanie wody to fanaberia i komfort. Poniższe urządzenie nie zmiękcza wody. Jak taka woda odparuje (np na kabinie prysznicowej, na dnie czajnika itp) to jakbyś nie zaklinał fizyki markowością produktu, plama pozostanie.

    Bez zbędnych kosztów, hehe. Sprawdź ile kosztuje u nich dedykowany wkład węglowy albo żarnik UV, to zmienisz pewnie zdanie, a sół wyda Ci się tania jak barszcz.
    A potem sprawdź ile kosztuje wkład węglowy do standardwoych obódów filtrów.....

    Pytanie zasadnicze, skąd masz wodę i co chcesz z nią zrobić, jakie masz do niej zastrzeżenia. Na tej i tylko na tej podstawie wybiera się urządzenia/urządzenie.

  3. #3

    Domyślnie

    Wodę mam z wodociagow miejskich. Sasiedzi mowia, że wystepuje problem z kamieniem- czajniki, instalacje hydrauliczne itp. zakamienione.

    Co bys zrobił na moim miejscu, by ów wodę uzdatnić? Czy zrobić najpierw badania wody?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Wodę mam z wodociagow miejskich. Sasiedzi mowia, że wystepuje problem z kamieniem- czajniki, instalacje hydrauliczne itp. zakamienione.

    Co bys zrobił na moim miejscu, by ów wodę uzdatnić? Czy zrobić najpierw badania wody?
    W badaniach nie wyjdzie Ci nic innego od informacji które wodociąg podaje. Zadzowń albo sprawdź ich stronę internetową. Muszą podawać skład wody. Twardość nie zmieni się pomiędzy wodociągami a Twoim kranem. Na 99% woda spełnia normę twardości (od 50 - 500mg). Więc określenie "uzdatanienie" jest formalnie nie na miejscu. Bo ta woda nie jest niezdatna do użytku. A że powoduje pewną uciążliwość, to inna para kaloszy.

    Jedynym rozwiązaniem jest właśnie zmiękczanie, czyli usunięcie tej twardości z wody.

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie to masz rację

    A jaki model polecilibyście mi na 240m2, żeby zaraz się nie spartolił i nie potrół rodziny za bardzo?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    W sumie to masz rację

    A jaki model polecilibyście mi na 240m2, żeby zaraz się nie spartolił i nie potrół rodziny za bardzo?
    Zuzycie wody i twardosc wody i koledzy doradza.

  7. #7

    Domyślnie

    Wiesz, ja nie wierzę w te kapitalistyczne badziwia Sól, bezsensowna woda do kanalizacji... nie jestem ekologiem, ale to mnie wk..

    A co myslisz o produktach tej Firmy, jak już tak szczerze rozmawiamy:

    http://wodrad.com/

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Wiesz, ja nie wierzę w te kapitalistyczne badziwia Sól, bezsensowna woda do kanalizacji... nie jestem ekologiem, ale to mnie wk..

    A co myslisz o produktach tej Firmy, jak już tak szczerze rozmawiamy:

    http://wodrad.com/
    Dobry zmiękczacz z przeciwprądową regeneracją na pojedyńczą regeneracje zuzyje bardzo mało wody. Żebyśmy tylko tyle wody na tym świecie marnowali.
    Pomyśl ile wody zużyjesz na szorowanie swoich sprzętów, kabin prysznicowych, ile kapitalistycznej chemii zuzyjesz na szorowanie itd itp. Widzisz jedną strone obrazka tylko.

    Dla Twojej wiadomości, wodociąg uzdania wodę na filtrach. Które co jakiś czas .... płucze. Są często wypełnione kapitalistycznym badziewnym .... piaskiem. I bezsensowan woda do kanalizacji.

    W powyższym linku widzę odżelaziacze, odmanganiacze. Stosowane do uzdatniania wody studziennej.
    Tego z pewnością nie potrzebujesz do wody wodociągowej.

    Jeszcze raz. Rozważasz zmiekczanie? Podaj twardość i zuzycie wody w wątku obok. Są tam uczciwi sprawdzeni sprzedawcy którzy przedstawią różne oferty bez owijania w bawełnę o stosunkach jakości do ceny.

  9. #9

    Domyślnie

    Ok, dzięki za radę.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Dobry zmiękczacz z przeciwprądową regeneracją na pojedyńczą regeneracje zuzyje bardzo mało wody. Żebyśmy tylko tyle wody na tym świecie marnowali.
    Pomyśl ile wody zużyjesz na szorowanie swoich sprzętów, kabin prysznicowych, ile kapitalistycznej chemii zuzyjesz na szorowanie itd itp. Widzisz jedną strone obrazka tylko.

    Dla Twojej wiadomości, wodociąg uzdania wodę na filtrach. Które co jakiś czas .... płucze. Są często wypełnione kapitalistycznym badziewnym .... piaskiem. I bezsensowan woda do kanalizacji.

    W powyższym linku widzę odżelaziacze, odmanganiacze. Stosowane do uzdatniania wody studziennej.
    Tego z pewnością nie potrzebujesz do wody wodociągowej.

    Jeszcze raz. Rozważasz zmiekczanie? Podaj twardość i zuzycie wody w wątku obok. Są tam uczciwi sprawdzeni sprzedawcy którzy przedstawią różne oferty bez owijania w bawełnę o stosunkach jakości do ceny.
    Idealnie wytłumaczone
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony