dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek17bn

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    72

    Domyślnie Cegła gipsowa , docinka przy suficie

    Witam,

    Z racji tego że fachowiec większość rzeczy które dotknął to spartolił to już nie uśmiechało mi się zlecać mu zadania jakim było położenie kamienia dekoracyjnego (imitacja cegły) na ścianie w salonie i wziąłem się za to sam. Zajęło mi to sporo czasu bo chyba z 3 pełne dni ale sam efekt dla mnie jest zadowalający. Oczywiście wychodzą gdzieniegdzie jakieś krzywizny czy niedoróbki ale jestem przekonany , że mój majster zrobiłby to na czas i wyglądałoby zdecydowanie gorzej.

    Zacząłem od dołu a ponieważ z poziomem nie było tragedii , po drodze jeszcze gdzieś tam próbowałem uciekać i koniec końców ostatnia warstwa wyszła tak , że maks różnica to 1 cm na całej powierzchni co jeszcze można zniwelować szlifując miejsca bardziej wystające.

    Mój problem tkwi w docince pod suftiem.
    Jak widać została tam szczelina na około 2 , 1,5 - 1cm i nie uśmiecha mi się robić tutaj docinki to raz a dwa ,że pewnie nie jest to za estetyczne. Jak można ukryć tą szczelinę? Czy przeciągnać to gładzią gipsową? Czy jednak klejem gipsowym dojechać do tej fugi która ma grubość ok 0,5cm?



    https://zapodaj.net/5006e2e9fe02a.jpg.html
    https://zapodaj.net/3626c190bc6f2.jpg.html
    https://zapodaj.net/8bf243b240cde.jpg.html

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Ja bym to pomalował na ciemny kolor, albo kolor fugi, ładnie się odetnie, a doklejanie i upychanie na siłe będzie paskudnie sie prezentować. Lampy i tak w tym miejscu dadzą Ci cień. I tak nie zaimitujesz kontynuacji ściany. Można by było tą zabudowe obniżyć, ale według mnie to za dużo zabawy i wcale jakieś super efektu nie uzyskasz.

    Drugi sposób to wypełnić tynkiem tą szczeline tak, by wystawała bardziej niż te imitacje cegieł i pomalować na biało. Wówczas da to taki efekt,jakbyś cegły pozbawił tynku, a wyrzej one były pod tynkiem.

    Pozdrawiam,
    Paweł

  3. #3

    Domyślnie

    a jaki był pomysł na mieszanie kolorów tej cegły? nie do końca kumam dlaczego tak dziwnie zostało to wymieszane.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Taka była końcepcja inwestora i basta! Jego ściana, jego forsa, jego chęci i praca. Ty nie masz takiej ściany, więc czemu wydziwiasz jak ciotka klotka? Przed obrazem Matejki każdy siedzi cicho, ani piśnie bo Jan Wielkim Malarzem Był, a tu facet bez znanego nazwiska i zaraz wydziwianie.
    Eeeh kraju mój barwny, kraju pelargonii i malwy...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek17bn

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    stezu

    Dzięki za podpowiedzi. Próbowałem tam szpachelką wsadzić gips ale niestety nie było opcji , za mało miejsca , koniec końców wypełniłem wszelkie szczeliny i nierówności akrylem a i tak wszystko będzie jeszcze malowane na szaro więc myślę że nie wyjdzie źle.


    patrick99

    Mój znajomy robi takie płytki a że ja chciałem w kolorze szarego to odradził mi brać już w konkretnym kolorze tylko lepiej malować na ścianie (niby można teraz załatać wszelkie ubytki itp a w kolorze to i tak by się pobrudziło od kleju). Zostało mu sporo materiału gdzie ktoś zamówił i nie odebrał a że ja i tak byłem nastawiony na malowanie to wziąłem je od niego w promocyjnej cenie. Cała ta ściana wyszła mnie chyba z 200zł a w markecie wyszłoby jakieś 600zł.

  6. #6

    Domyślnie

    wszystko jasne! dzięki za odpowiedź i zdecydowanie lepsza opcja z malowaniem jeżeli chodzi o koszty
    aczkolwiek pomijając koszty, to mam szare u siebie i zero problemów przy kładzeniu ani z "ubytkami" a dodatkowo mam narożnikowe i też fajnie to siadło.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek17bn

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Wyszło tak:

    https://zapodaj.net/697272b9a68ea.jpg.html

    jednak malowane na biało bo ściany są szare(stoli i kable są chwilowe)

    Jestem zadowolony z efektu końcowego , jeszcze tylko akrylem raz przejadę u góry dla wyrównania i będzie cacy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony