dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ciepła woda brzydko pachnie (po filtrach)

    Dzień dobry wszystkim,
    Kupiłem dom na rynku wtórnym, mam studnie głębinową przy domu, woda ma znacznie przekroczone żelazo i mangan (około 60 krotnie).
    Zostały założone filtry:
    odżelaziacz,
    zmiekczacz
    lampa,
    dodatkowo przy kranie w kuchni filtr osmotyczny.

    Woda po filtracji ma wyniki w normie i wszystko działa... ale po 2ch m-cach użytkowania ciepła woda użytkowa zaczeła "śmierdzieć jajami".
    Zasobnik w którym woda ogrzewana jest przez piec jest nowy.
    Część instalacji po filtrach jest miedziana - być może oczyszczona woda reaguje z metalem? Może należy wymienić anodę w zasobniku?
    Prośba do doświadczonych osób o opinię - zapach jest tak intesywny, że po kąpieli czuć go nawet od skóry.

    Ps. zapach jest tylko na ciepłej wodzie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawqo Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim,
    Kupiłem dom na rynku wtórnym, mam studnie głębinową przy domu, woda ma znacznie przekroczone żelazo i mangan (około 60 krotnie).
    Zostały założone filtry:
    odżelaziacz,
    zmiekczacz
    lampa,
    dodatkowo przy kranie w kuchni filtr osmotyczny.

    Woda po filtracji ma wyniki w normie i wszystko działa... ale po 2ch m-cach użytkowania ciepła woda użytkowa zaczeła "śmierdzieć jajami".
    Zasobnik w którym woda ogrzewana jest przez piec jest nowy.
    Część instalacji po filtrach jest miedziana - być może oczyszczona woda reaguje z metalem? Może należy wymienić anodę w zasobniku?
    Prośba do doświadczonych osób o opinię - zapach jest tak intesywny, że po kąpieli czuć go nawet od skóry.

    Ps. zapach jest tylko na ciepłej wodzie.
    Kiedyś miałem ten sam problem. Wymiana anody na aktywną tytanową problem zlikwidowała. Na próbę możesz usunąć na 2-3 anode magnezową ze zbiornika.

    Jeeśli częśc instlacji jest miedziana, nie usuwaj twardości do 0. Zostaw choćby z 50mg. Tak dla spokojnego snu. Miękka woda i miedź nie za bardzo się lubią w dłuższej perspektywie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Kiedyś miałem ten sam problem. Wymiana anody na aktywną tytanową problem zlikwidowała. Na próbę możesz usunąć na 2-3 anode magnezową ze zbiornika.

    Jeeśli częśc instlacji jest miedziana, nie usuwaj twardości do 0. Zostaw choćby z 50mg. Tak dla spokojnego snu. Miękka woda i miedź nie za bardzo się lubią w dłuższej perspektywie.

    Potwierdzam. U mnie po wymianie anody problem zniknął.
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #5

    Domyślnie

    Jastrząb, Drogba, Klarsan - dziękuje serdecznie za pomoc.
    Powalczę z tematem bo w stanie obecnym woda jest praktycznie nie do użytku.

    Pozdrawiam gorąco!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawqo Zobacz post
    Powalczę z tematem bo w stanie obecnym woda jest praktycznie nie do użytku.
    Oj wiem. Jest jeszcze szansa że to bakterie. Woda zbiorniku o jakiej temperaturze? Czy dezynfekcja poprzez wygrzanie coś zmienia?

  7. #7

    Domyślnie

    Tak zmienia... jeśli nagrzeję "na maxa" to zapach znika.... ale tylko na jakieś 24 godziny a później wraca w tej samej intensywności.
    Szczerze zakładam że tam bakterie się jednak osadziły, jestem w trakcie kupna tej anody i plan jest taki, aby ją wymienć, przegrzać całość z nową anodą i wtedy zobczyć co się stanie...
    Jeśli to nie do końca załatwi sprawę, pomyślę o chlorowaniu instalacji (chociaż ponoć nie każdą można i nie mam pewności czy swoją mogę).
    Dodatkowo jest przydomowa oczyszczalnia więc chlorowanie zabije mi w niej bakterie = dodatkowy kłopot.

    Póki co jestem z nadzieją, że anoda i przegrzanie pomoże

  8. #8

    Domyślnie

    jedzie siarkowodorem skoreluj wyniki swojej wody z tą uzdrowiskową tamta zawiera 42-54 mg/l siarkowodoru . Jesli twoja ma tyle śmiało ubiegaj sie utworzenie uzdrowiska. a stać cię będzie na dowóz wody użytkowej i pitnej cysterną
    .
    A poważniej ozonowanie tez pomaga i sprawdź wodę w studni może skażona bakteriami czy przenawożona i filtry robią za reaktor chemiczny?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    A poważniej ozonowanie tez pomaga i sprawdź wodę w studni może skażona bakteriami czy przenawożona i filtry robią za reaktor chemiczny?
    Ozonowanie to to samo co chlorowanie tylko utleniacz inny...
    Zapach tylko wody ciepłej sugeruje jednak problem już po filtrach czyli w miejscu gdzie woda się podgrzewa. Możliwe, że to bakterie, ale takie żyjące w wyższej temperaturze niż ma woda w studni.

  10. #10

    Domyślnie

    W wodzie zimnej nieliczne sztuki bo zimnoooo , W wodzie ciepłekj mnóstwo bo ciepło i łatwo o podział. A sterylizując jedynie w domu ignorujemy przyczynę walcząc ze skutkami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony