dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leklerk3

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    2

    Domyślnie Brak ocieplenia wierzchu płyty balkonowej

    WItam,

    Panowie przy obrabianiu swojego balkonu popełniłem pewien błąd tj. Balkon został ocieplony od spodu i wszystkich boków natomiast na górę nie dałem żandego ocieplenia. Na gołą zagruntowaną płytę betonową poszła wylewka około 7 centymetrów ze spadem i raczej nie ma już miejsca na dodanie na nią jakiegoś styroduru czy czegoś takiego i wylanie kolejnej warstwy wylewki.


    Co teraz w takiej sytuacji? Czy faktycznie straty ciepła są duże przy braku izolacji termicznej od góry? Z tego co mi się wydaje, to kiedyś się w ogóle nie izolowało balkonów i nie było trragedii ?

    Czy może się wypowiedzieć ktoś kto nie ma takiego ocieplenia górnej części?

  2. #2

    Domyślnie

    jak nie masz ocieplenia ze wszystkich stron, to tak jakbys nie miał wcale. bedzie zimna podłoga przy oknie i straty ciepła


  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leklerk3

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    2

    Domyślnie

    Aż tak to chyba nie do końca z tym że jakbym nie miał wcale. Widzialem symulacje takiej termoizolacji i przeplywu ciepła i jednak cośtam daje ocieplenie spodu i boków.

    Wczoraj sprawdzalem i do otworów odwadniających na drzwiach balkonowych mam jeszcze jakies 8 cm i myslalem zeby dac tam jeszcze chociaz z 3 cm styroduru i zalać z 3 -4 cm kolejne wylewki. Tylko pytanie czy płyta balkonowa wytrzyma tyle dodatkowej posadzki (w sumie byloby okolo 11cm a to jednak jest masa). Balkon ma 3,6 x1m. Co sądzicie?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał leklerk3 Zobacz post
    Aż tak to chyba nie do końca z tym że jakbym nie miał wcale. Widzialem symulacje takiej termoizolacji i przeplywu ciepła i jednak cośtam daje ocieplenie spodu i boków.

    Wczoraj sprawdzalem i do otworów odwadniających na drzwiach balkonowych mam jeszcze jakies 8 cm i myslalem zeby dac tam jeszcze chociaz z 3 cm styroduru i zalać z 3 -4 cm kolejne wylewki. Tylko pytanie czy płyta balkonowa wytrzyma tyle dodatkowej posadzki (w sumie byloby okolo 11cm a to jednak jest masa). Balkon ma 3,6 x1m. Co sądzicie?
    To skuj te poprzednie 7 cm bo nie wiem po co to.
    myślenie jest przyszłością

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swiru201

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mam podobny problem ale już wszystko wykończone, balkon ocieplony od dołu i z boku a na górze wylewka hydroizolacja i płytki pod oknami wewnątrz strata ciepła jest duża 16 st jakieś 40 cm od okna przy podłodze gdy w pokoju jest 21 teraz szukam sposobu jak to poprawić bez wymiany okna. Np poprzez podkucie wylewki od wewnątrz i zapianowanie a jeżeli bedzie miejsce to włożenie xps i pianka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony