dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Izolacja nieużytkowego poddasza

    Witam. Mam w projekcie nieużytkowe poddasze a pod nim strop który ma być według projektu ocieplony 25cm styropianu, który ma być pokryty pięciocentymetrową wylewką. Rozmawiałem dzisiaj z potencjalnym wykonawcą tej izolacji, który zaproponował mi ocieplenie pianą, wykonuje się to podobno szybciej a sama piana ma lepsze właściwości izolacyjne niż styropian, no i można po tym chodzić w razie potrzeby wejścia na strych. Chciałbym móc ten strych wykorzystywać jako pomieszczenie do przechowywania rzeczy nieużywanych na codzień. Zastanawiam się jak taka pianka sprawdzi się do czegoś takiego, w sensie czy nie będzie zbyt nierówna, zbyt bardzo narażona na uszkodzenia itp. Co myślicie na ten temat? Macie jakieś doświadczenia z tym związane? A może da się na piankę ułożyć jeszcze jakieś wykończenie?

    Druga sprawa to kiedy wykonać taką izolację? Przed dachem, po dachu czy w trakcie np po ułożeniu konstrukcji a przed pokryciem, chodzi mi o to czy po zamknięciu wszystkiego zostawieniu tylko wyłazu nie będzie problemu z dostępem do tego pomieszczenia? A z drugiej strony czy jeżeli zrobie to zupełnie przed dachem to czy na etapie wykonywania dachu nie zniszczy mi się ta wylewka lub pianka?

    Poglądowy fragment projektu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2019-08-07 at 11.48.53.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	433352

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Wykonawca chce pianke, bo powlecze Ci strych pianka i bedzie mial spokoj. A przy styropianie sie troche nagimnastykuje.

    Ja bym zostal przy styropianie i wylewce. Za chodzenie po piance podziekuje. Jak chcesz by Ci ta przestrzen sluzyla, a nie byla postrachem, to piana wedlug mojej skormnej oceny odpada. Moze Ktos ma inne doswiadczenia.

    Pozdrawiam,
    Pawel

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Opcja z wylewką wydaje się być lepsza w tym wypadku. Możesz również rozważyć zastosowanie wełny np. STEPROCK HD i wykonanie na niej warstwy wylewki.
    Ewentualnie wykonać ruszt krzyżowy i między ruszt miękka wełna np. TOPROCK SUPER + SUPERROCK i na to płyta OSB.
    www.rockwool.pl/produkty/steprock-hd
    www.rockwool.pl/produkty/toprock-super
    www.rockwool.pl/produkty/superrock
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rburzawa

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Gorzew
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie chciałbym zakładać nowego tematu, ale mam podobny problem. Mam dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, ok 120 mkw, ocieplenie mam na suficie wełną 30 cm, dodatkowo poddasze wyłożone osb 22mm. Chciałbym teraz ocieplić dach (blachodachówka + 'wiatroizolacja', generalnie nic specjalnego). Czy powinienem robić dylatację 3 cm między tą izolacją a potencjalną wełną? Czy takie ocieplenie w ogóle ma sens?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał rburzawa Zobacz post
    Nie chciałbym zakładać nowego tematu, ale mam podobny problem. Mam dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, ok 120 mkw, ocieplenie mam na suficie wełną 30 cm, dodatkowo poddasze wyłożone osb 22mm. Chciałbym teraz ocieplić dach (blachodachówka + 'wiatroizolacja', generalnie nic specjalnego). Czy powinienem robić dylatację 3 cm między tą izolacją a potencjalną wełną? Czy takie ocieplenie w ogóle ma sens?
    Czy chodzi Ci o to czy musisz robić dylatacje między wiatroizolacją a wełną ? Dobrze zrozumiałem ?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony