dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie podłączenie wody z wodociągu samemu?

    Witam
    Przybliżone terminy podłączenia przez fachowca wody z wodociągu ok 3 miesiące szok.

    Może się ktoś wypowie chce podłączyć złącze z wodociągu samemu. tzn wypożyczyć zgrzewarkę elektroporową kupić nawiertkę zasuwę złączki przewód PE(wszystko zgrzewane) i pozgrzewać wszystko woda w ruże głównej zasilającej fi90 nie wyłanczam wody, podłańczam się przez nawietrkę 90/32 pod ciśnieniem. Chopek w hurtowni mówi że nie trzeba zaciskać głównej rury zasilajacej pod ciśnieniem. Czy coś może mnie zaskoczyć wykonałem całą instalacje wod-kan-elek. we własnym domu myślę że dam rade. Jakieś sugestie
    Dzięki

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiekle1985 Zobacz post
    Witam
    Przybliżone terminy podłączenia przez fachowca wody z wodociągu ok 3 miesiące szok.

    Może się ktoś wypowie chce podłączyć złącze z wodociągu samemu. tzn wypożyczyć zgrzewarkę elektroporową kupić nawiertkę zasuwę złączki przewód PE(wszystko zgrzewane) i pozgrzewać wszystko woda w ruże głównej zasilającej fi90 nie wyłanczam wody, podłańczam się przez nawietrkę 90/32 pod ciśnieniem. Chopek w hurtowni mówi że nie trzeba zaciskać głównej rury zasilajacej pod ciśnieniem. Czy coś może mnie zaskoczyć wykonałem całą instalacje wod-kan-elek. we własnym domu myślę że dam rade. Jakieś sugestie
    Dzięki
    Nawet jakbyś dał radę, pytanie jak na to właścicel wodociągu będzie się na to zapatrywał, żę będziesz sam wiercił w ich rurze.
    W moim przypadku, narzucali, że nawierkę i zasuwę robią Oni sami. Resztę jak mi się podoba. Mogłem sam, mogłem firmą. Czy ten wymóg był legalny i poprawny tego nie wiem.
    W tym kraju, często na terminy pomaga zapytanie jakiegoś kierownika w tych wodociągach czy nie może polecić jakiegoś wykonawcy. Zazwczyaj może, przy czym cena będzie ciut wyższa, termin krótszy i zero problemów z odbiorami itp

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    Robi się pod nadzorem właściciela wodociągu. W praktyce wygląda to także ich to nic nie obchodzi masz se we własnym zakresie zorganizowac przyłącze zgłosić jak się wykona przyłącze idziesz podpisać umowę dają ci licznik i tyle.!
    Ostatnio edytowane przez misiekle1985 ; 08-08-2019 o 07:41

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiekle1985 Zobacz post
    Robi się pod nadzorem właściciela wodociągu. W praktyce wygląda to także ich to nic nie obchodzi masz se we własnym zakresie zorganizowac przyłącze zgłosić jak się wykona przyłącze idziesz podpisać umowę dają ci licznik i tyle.!
    To jak nie robią problemów, że robi to osoba prywatna a nie "firma" (cokolwiek by różnica miała znaczyć) to śmiało. Nie ma w tym nic kosmicznego, patrzyłem jak to robili. Nawiertka ma wbudowane wiertło. Nakładasz zintegrowany zaworo-nawierczacz który jest uszczelniony na rurze i kręcisz jakąś śrubą, żeby dokonać przeiwercenia rury. Puszczasz trochę wody żeby przepłukać i tyle. Jak nie jesteś dwu-leworęczny to raczej podołasz

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A ja sie wcale nie dziwę że ludzie sami chętnie by to zrobili bo te firmy hieny to naciągacze ,te ich ceny pod paragraf powinny być podciagnięte pomijam chore terminy .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Załóż firmę dostarczającą wodę na terenie gminy a zobaczymy jak będziesz ćwierkał. Może H2O dostarczysz za darmo, nawiertki zrobisz przed każdym domem dla każdego piętra osobno??????

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie chodzi o wodkan czy jak to się nazywa w gminach tylko te firmy co robią wykopy i kładą rurkę , synowi za 40 metrów zaśpiewali 8,5 tys zł , zwykły koparkowy za 5 stówek by to wykopał 40 metrów rury PE ile kosztuje ? 200 zł? nie mam nic do wodociągów ale oni powinni mieć swoich ludzi bo czekanie 5 miesiecy na podłączenie to chyba nie jest normalne .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiekle1985 Zobacz post
    Witam
    Przybliżone terminy podłączenia przez fachowca wody z wodociągu ok 3 miesiące szok.

    Może się ktoś wypowie chce podłączyć złącze z wodociągu samemu. tzn wypożyczyć zgrzewarkę elektroporową kupić nawiertkę zasuwę złączki przewód PE(wszystko zgrzewane) i pozgrzewać wszystko woda w ruże głównej zasilającej fi90 nie wyłanczam wody, podłańczam się przez nawietrkę 90/32 pod ciśnieniem. Chopek w hurtowni mówi że nie trzeba zaciskać głównej rury zasilajacej pod ciśnieniem. Czy coś może mnie zaskoczyć wykonałem całą instalacje wod-kan-elek. we własnym domu myślę że dam rade. Jakieś sugestie
    Dzięki
    mozesz zrobic sam... ale.....
    • musisz miec projekt, uzgodniony z MPWiK
    • musisz użyć materiałów dopuszczonych przez MPWik
    • musisz to zgrzać w odpowiedni sposób(masz odpowiednia maszynę?)
    • musi być bezpośredni nadzór inspektora z MPWiK podczas zakładania, zgrzewania i nawiertu. Inspektor podpisuje odpowiedni protokół.
    • musisz zrobic inwentaryzacje powykonawcza podpisana przez człowieka posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane.


  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jednym z dowodów użycia właściwych materiałów jest ułożenie rur napisami do góry, aby ładnie utrwaliły się na fotkach wykonanych przez inspektora .

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    misiekle1985

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    109

    Domyślnie

    projekt jest, uzgodnienia są, zgrzewarkę trzeba wypożyczyć w wypożyczalni, Nadzór MPwik nie istnieje w mojej gminie przynajmniej w praktyce nie ma żadnych protokołów.Inwentyrayzacje powykonawczą można donieść po odbiorze budynku.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jak uważasz lecz obecność inspektora + fotki + protokół to twoja jedyna broń w ewentualnym sporze z MPWiK.
    Żadna sztuka zrobić dobrze, zgodnie ze sztuką i przepisami, jeszcze trzeba mieć na to papiery!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony