dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartc1

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    54-152
    Posty
    2

    Domyślnie regulacja drzwi zewnętrznych

    Witam serdecznie,
    proszę o pilną poradę do załączonego foto i wyjasnienie co do regulacji drzwi. Pytanie brzmi która ze śrub odpowiada za co ?
    Drzwi, skrzydło ociera dołem i mie mogę wyregulować ich. Proszę o podpowiedź gdyż gubię sie totalnie z regulacją.
    Jak widać na zdjęciu jest to stary zawias - 3 szt ( drzwi montowane w 2002 roku)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	108,5 KB
ID:	433373  
    Ostatnio edytowane przez bartc1 ; 08-08-2019 o 17:17

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To są wkręty mocujące a nie regulacyjne... możesz próbować je poluzować I przesuwać zmieniając położenie skrzydła.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartc1

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    54-152
    Posty
    2

    Domyślnie

    OK rozumię. Rzeczywiście jak dokręcam bądź luzuję te wkręty to zmieniam nieco polożenie skrzydła niemniej dalej mniej bądż więcej ociera skrzydło dołem. Nie wiem na których z tych wkrętów skupić sie żeby byc moze usunąć usterkę? Natomiast sam zawias ma z góry i z dołu śruby jak mniemam regulujące i tam niestety te dolne już są dokręcone na maksa które chyba podniosły by mi skrzydło dołem czy tak?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Faktycznie, w kompie widzę tam jakąś śrubę, ale nie mam pewności czy ona jest do regulacji, czy tylko do wykręcenia bolca. Tak czy inaczej wygląda na tym zawiasie, że drzwi są maksymalnie w górze. Podobne zawiasy miały drzwi Orion z firmy Polskone i raczej nie są szerzej spotykane w dzisiejszej produkcji
    Tematy o nich :
    https://forum.muratordom.pl/showthre...m-z-zamykaniem
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ON-POL-SKONE-b

    Natomiast w Twoim przypadku bardziej prawdopodobne, że drzwi "puściły" na mocowaniu do muru i są przekoszone wraz z ościeżnicą, że coś pękło i wkręty nie trzymają itp.
    Jeśli konstrukcja pozwala podnieść więcej niż 1-2mm to można rozważyć odkręcenie i odpowiednie przesunięcie zawiasu, ale ze względu na zakres przeróbki wskazane jest by zrobił/ocenił to ktoś, kto się na tym zna i oceni sytuację całościowo.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czasem czy ta śruba widoczna od góry (bolec przechodzący przez 3 części zawiasów) nie będzie od regulacji góra-dół. Możesz spróbować zobaczyć czy wkręcanie tej śruby coś da.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Bardzo podobne zawiasy stosuje jeszcze Mikea Tychy z futryną drewnianą okleinowaną
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony