dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Danionn

Kod pocztowy
    73-102

Domyślnie Piec Laguna a Kotłospaw, a może coś innego

Witam

Co wybrać do ogrzania 12 letniego ok 200 m domu, ocieplonego styropianem 100-tką i ogrzewanymi kaloryferami (bez podłogówki)?

Czy
    - Laguna Edilkamina 16 KW ?
    - Kotłospaw Slimko lud Duoko 15-16 KW - (całkowity koszt wychodzi ok 3 tyś taniej od Laguny i dodatkowo w cenie mam zaoferowane od instalatora wymianę zbiornika na wodę na nowszej generacji)
    - a może coś cenowo pomiędzy czyli Heitzechnik One ?

Zapewne Laguna jest najlepsza ale też najdroższa i czy warto przepłacać skoro być może polski Kotłospaw też spełniłby dobrze swoją rolę ?
    Co myślicie o Heitzechniku ? Mało informacji udało mi się znaleźć w necie na temat tego pieca.

Nie zależy mi na całkowitej bezobsługowości a bardziej na ekonomii oraz bezawaryjności.

Obecnie palę węglem i chciałbym zmieścić się w obecnych kosztach eksploatacyjnych.

Dziękuje za rozsądne odpowiedzi i pozdrawiam.

Domyślnie

Jak chcesz zapomnieć co to kotłownia a budżet na to pozwala to Laguna. Pamiętaj Laguna jest sprzedawana z kompletnym zestawem pompowym (w cenie kotła). Teraz Lagunę u @Puławiaka można kupić z montażem, za który zapłacisz symboliczną złotówkę.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar karoka65
    Kod pocztowy
    48-319

Domyślnie

Gdybym opychał kocioł na 8% za dwie dychy to oprócz instalacji w gratisie można jeszcze cmoknąć inwestora w oba pośladki na pożegnanie.

Domyślnie

Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Gdybym opychał kocioł na 8% za dwie dychy to oprócz instalacji w gratisie można jeszcze cmoknąć inwestora w oba pośladki na pożegnanie.
    To producent ustala ceny swojego produktu a nie ja - ja mam tylko wpływ na swoją marże ( niewielką ) więc nie mam zamiaru nikogo w nic cmokać. A montaż nie jest gratis - jest tylko wliczony w cenę urządzenia ( niestety zostałem do tego zmuszony - poprostu producent sobie zażyczył żeby ceny publikowanie na stronach internetowych mieściły się w określonych ramach). A kotły po 2 dychy też chyba możesz sprzedawać ?

A myślę że na swoich kotłach za 10 tys masz dużo wyższą marże niż ja na kotłach za 20 tyś.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 09-08-2019 o 10:21
    Pozdrawiam

Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Danionn

Kod pocztowy
    73-102

Domyślnie

Nie ma problemu. Mogę cmoknąć pod warunkiem, że piec będzie dobrze zainstalowany i będzie śmigał tak jak sobie wymarzyłem

Tak naprawdę nie mam na to wpływu ile kosztuje piec. Mogę kupić za 8 tyś i cieszyć się że mało zapłaciłem, ale skoro ma to być inwestycja na długie lata to wolę zapłacić więcej i mieć to co chciałem.

Mój bojkot pieców za dwie dychy nie spowodują, że ceny pieców spadną...

Danionn

Kod pocztowy
    73-102

Domyślnie

Radik 81 dziękuje za odpowiedź.

A czy coś konkretnego możesz/możecie powiedzieć o Heitztechnik One ?

Wyglądem niewiele różni się od Laguny (takie samo ładne kwadratowe pudełko ) jest prawie o 2 tyś tańszy.

A te Kotłospawy naprawdę są takie problematyczne ?
    Bo jeśli różnica polega na tym że obsługa wymaga np. 1-2/dobę przeczyszczenia ręcznego rusztu to nie widzę problemu, bo aż tak leniwy nie jestem

To na czym najbardziej mi zależy to koszt utrzymania pieca, czyli żeby optymalnie spalał pellet i na jego niezawodności bo 200 m to dużo i boję się abym z torbami nie poszedł po zimie..

Domyślnie

Mam Lagunę i zapomniałem co to kotłownia. Obsługa kotła to tylko dosypanie pelletu co trzy cztery dni i oprożnienie pojemnika na popiół dwa trzy razy w sezonie. Nic nie ustawiasz, żadnym parametrów, kocioł sam dobiera sobie wszystkie niezbędne parametry do prawidłowej pracy, dawkę pelletu, powietrza itd.
    Kocioł z kompresją popiołu, wentylatorem wyciągowym z systemem Leonardo optymalizującym proces spalania.
    Z Laguny na pewno będziesz zadowolony a jeśli zamonuje Ci ją ktoś taki jak kolega @Puławiak to zapomnisz co to kotłownia.

Danionn

Kod pocztowy
    73-102

Domyślnie

Ok. Jestem zdycedowany na Lagune. Z uwagi na odległość do kotłowni potrzebuje sterowania pokojowego do Laguny..bezprzewodowego. Zakładam że ten piec ma taką opcję. Czy wówczas np. montuje się czujnik w najzimniejszym pokoju wraz ze sterowaniem pokojowym i wówczas na panelu jest opcja zmiany temperatury na piecu a także jego ewent. załączenia lub wyłączenia..? A może ktoś orientuje się w kosztach? Albo może są inne sposoby..? Proszę o pomoc..

Domyślnie

Kolego @Danionn skontaktuj się z @Puławiakiem on Ci wszystko wyjaśni i podpowie jakie rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim przypadku. U
    mnie termostat bezprzewodowy jest w salonie. Gdy temperatura w salonie spadnie poniżej zadanej termostat daje sygnał do kotła aby ten się odpalił. Kocioł się odpala i pracuje modulując swoją moc do momentu kiedy temperatur w salonie osiagnie zadaną. Po osiągnięciu zadanej temperatury w salonie termostat daje sygnał do kotła aby ten się wygasił. I tak 5-7 razy ma dobę w zależności od temperatury na zewnątrz. W pokoju dzieciaków i w sypialni mam termostaty na grzejnikach. Takie rozwiązanie mi w zupełności wystarczy no i przede wszystkim chodziło mi o to żeby koszty instalacji było w miarę niskie. Jak chcesz bardziej rozbudowaną instalację, podłogówka, strefy itd. nie będzie z tym problemu @Puławiak ogarnie to bez problemu.

Danionn

Kod pocztowy
    73-102

Domyślnie

Cytat Napisał radik81 Zobacz post
    Kolego @Danionn skontaktuj się z @Puławiakiem on Ci wszystko wyjaśni i podpowie jakie rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim przypadku. U
    mnie termostat bezprzewodowy jest w salonie. Gdy temperatura w salonie spadnie poniżej zadanej termostat daje sygnał do kotła aby ten się odpalił. Kocioł się odpala i pracuje modulując swoją moc do momentu kiedy temperatur w salonie osiagnie zadaną. Po osiągnięciu zadanej temperatury w salonie termostat daje sygnał do kotła aby ten się wygasił. I tak 5-7 razy ma dobę w zależności od temperatury na zewnątrz. W pokoju dzieciaków i w sypialni mam termostaty na grzejnikach. Takie rozwiązanie mi w zupełności wystarczy no i przede wszystkim chodziło mi o to żeby koszty instalacji było w miarę niskie. Jak chcesz bardziej rozbudowaną instalację, podłogówka, strefy itd. nie będzie z tym problemu @Puławiak ogarnie to bez problemu.
    Witam. Czy mógłbyś podać mi jakiego bezprzewodowego termostatu pokojowego używasz? Jeśli u Ciebie dobrze współgra z Laguną, do swojej wezmę taki sam i też będę zadowolony .

Z góry dzięki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia