dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danionn

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    13

    Domyślnie

    ...ale na czy orientujesz się na czym może polegać skopanie ?


    Jeśli np. grzeję tylko wodę (domu nie ogrzewam bo ciepło) i osiągnę zamierzoną temperaturę wody np. 55 st na 2-im bądź 3-cim biegu, to czy musi rozbujać się na 5 -tym ?

    Czy te moje problemy mogą zależeć od pelletu ?
    Kupiłem dobry (teoretycznie) od sprawdzonego dostawcy w odpowiedniej cenie...ale może zła partia ? zbyt duża wilgotność ? (czy mogę ją jakoś sprawdzić poza wizualną oceną?)

    Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danionn

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ale na czym miałoby polegać "skopanie" instalacji?

    A może jeśli piec który na tą chwilę (bo na dworze wciąż ciepło) ogrzewa tylko wodę (zbiornik CWU) i osiąga żądane 52 st. C temperatury wody na biegu 2 lub np. 3, to nie musi się rozpędzać do 5 -ego?

    Jaki wpływ na moje problemy może mieć jakość pelletu ?
    Kupiłem od teoretycznie polecanego i pewnego dostawcy w cenie powyżej 1000 zł klasy A1 ale może to jest jakaś zła partia ? albo zbyt duża wilgotność ?
    Czy można poza oceną wizualną w jakiś prosty/domowy sposób sprawdzić wilgotność ?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    To od początku kolego bo czegoś tu nie rozumiem. Masz włączony tryb lato czy zima? Zrób proszę zdjęcia instalacji jak i Menu głównego z temperaturą kotła i tego gdzie masz temperaturę bojlera.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Jak to kulawy angielski? Polskiego menu nie ma?
    To taki super włoski kocioł z kulawym angielskim. Raz niby ma polski, później go nie ma.
    Z tego co Zawijan_2 kiedyś pisał na forum to produkt sprzedawany na polskim rynku ma mieć w zestawie polską instrukcję obsługi i polskie menu? a ja tam się na tych dziwnych przepisach nie znam
    Mam japońską PCI ale dostałem do niej instrukcję w języku polskim a menu sterownika również jest w języku polskim.
    Ja już bym wolał po rusku to menu w moich czasach to był jedyny "słuszny" język obcy
    Podobno miało to być wszystko takie automatyczne, widać chyba nie do końca jest, jak się ustawi to tak działa jak wszystkie inne sterowniki ale forum wszystko przyjmie, każdy rodzaj reklamy.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 28-09-2019 o 11:39

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Instrukcja jest po polsku, menu nie musi. Tutaj nie ma co ustawiać, można być analfabetą. Klikasz w ikonę kotła lub bojlera żeby zmienić temperaturę, to wszystko.
    A to że są majstry którzy potrafią spiepszyć instancję tak prostego kotła to już inny rozdział.

  6. #26

    Domyślnie

    Ja w Lagunie nic nie ustawiam. Paliłem różnym pelletem, fi 6 mm, fi 8 mm, pelletem 50% trocina 50% MDF, pelletem Husar który ma dosyć negatywne opinie i nic nie przestawiałem, żadnego parametru i żadnego problemu nie było czy to z rozpalaniem czy z dobiciem do zadanej temperatury.
    Jedyny błąd; kocioł nie wystartował po tygodniowej przerwie, słaby ciąg kominowy, po drugiej próbie odpalił bez problemu.
    A i jeszcze w zimie nie odpalił się bo zapomniałem dosypać pelletu.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Instrukcja jest po polsku, menu nie musi. Tutaj nie ma co ustawiać, można być analfabetą. Klikasz w ikonę kotła lub bojlera żeby zmienić temperaturę, to wszystko.
    A to że są majstry którzy potrafią spiepszyć instancję tak prostego kotła to już inny rozdział.
    Jak nie ma co ustawiać? A AutoLato? Temperatura zewnętrzna dla startu i stopu grzania? Krzywa grzewcza mieszacza na przykład? A praca według harmonogramu?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    No fakt, trzeba zima/lato przełączyć i raz w roku kocioł wyczyścić

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony