dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Co wybrać do domu ze standardową instalacją elektryczną?

    Witam,
    jestem właśnie na etapie kupowania domu. Dom jest już wybrany, i praktycznie ukończony, więc nie ma w nim instalacji pod inteligentne urządzenia i nie ma już możliwości położenia takiej instalacji.
    Czy jest szansa, że przy takich ograniczeniach da się zbudować chociaż namiastkę inteligentnego domu (sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem)? Zakładam, że zostaje mi tylko opcja bezprzewodowa.
    W domu będę instalował również alarm. Od lat znana jest mi firma na S, z tego co widzę to niektóre centrale mają możliwość sterowania domem, ale trochę poczytałem forum i z tego nie skorzystam
    Pytanie czy zakładać alarm jednej firmy i automatykę innej firmy? Czy może ta inna firma, która się sprawdzi u mnie, ma tez opcję z alarmem?
    Generalnie chodziło mi o to, żeby wykorzystać czujki ruchu, które i tam będę musiał zainstalować.
    Na koniec dodam, że interesuje mnie sprzęt przystępny cenowo

    Z góry dziękuję za wskazówki
    Ostatnio edytowane przez szeryf85 ; 09-08-2019 o 17:11 Powód: Lokowanie produktu.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Spamerom mówimy stanowcze nie.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jestem spamerem i edytowałem post. W innych przewijają się nazwy firm, więc nie myślałem że to taki problem.
    Tylko jak ktoś może mi teraz pomóc, skoro nie można wymienić konkretnego producenta?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma rzeczy niemożliwych, bywają nieopłacalne.
    Jaki masz budżet?
    Kable do alarmu masz pociągnięte, czy i tak będzie kucie?
    Chcesz sam robić, czy zatrudnić fachowców?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-08-2019 o 18:21

  5. #5

    Domyślnie

    O budżecie jeszcze nie myślałem, chciałem na początku uruchomić np. sterowanie oświetleniem.
    Instalacji alarmowej też nie ma (nie wiem jak to w tych czasach możliwe), ale wiem że są dobrze działające rozwiązania bezprzewodowe, i w tym kierunku chciałem iść.
    Chce robić sam bo lubię się w takie rzeczy bawić i myślę, że z prostszym systemem sobię poradzę.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał szeryf85 Zobacz post
    ale wiem że są dobrze działające rozwiązania bezprzewodowe, i w tym kierunku chciałem iść.
    Czujki chcesz na baterie? Porównaj sobie ceny z przewodowymi.

    Cytat Napisał szeryf85 Zobacz post
    Chce robić sam bo lubię się w takie rzeczy bawić i myślę, że z prostszym systemem sobię poradzę.
    Pooglądaj ten kanał na YT

  7. #7

    Domyślnie

    Kanał fajny, ale aż tak bystry nie jestem, żeby zrobić to jak kolega z YT
    Możecie mi doradzić której firmy rozwiązanie bezprzewodowe się najlepiej sprawdzi?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał szeryf85 Zobacz post
    Kanał fajny, ale aż tak bystry nie jestem, żeby zrobić to jak kolega z YT
    Możecie mi doradzić której firmy rozwiązanie bezprzewodowe się najlepiej sprawdzi?
    Innego rozwiązania spełniającego wymóg "interesuje mnie sprzęt przystępny cenowo" nie ma.

  9. #9

    Domyślnie

    A jakie firmy możesz polecić, które mają w ofercie rozwiązania bezprzewodowe? Zweryfikuję je pod kątem przystępności cenowej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony