dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Woda do domu - Studania Głębinowa, a Wodociąg

    Dzień dobry,
    Proszę o pomoc. Obecnie buduję domek jednorodzinny, mam już SSO. W projekcie i pozwoleniu na budowę mam do Wykonania instalację wodociągową. W warunkach technicznych, wystawionych przez wodociągi, okazuje się, że musiałabym wybudować własny wodociąg o długości ok. 200-300mb.....bo stary jest przeznaczony do likwidacji. Koszt takiego wodociągu to ok 30tys zlotych


    Zastawiam się nad wykonaniem studni głębinowej, wstępna wycena to 12-14tyś (zależnie od głębokości, sąsiad już taką ma). Proszę o informację, jak to się ma do Prawa Budowlanego? Czy potrzebna jest zmiana Pozwolenia na Budowę? Kierownik Budowy twierdzi, że można to załatwić jako "zmiana nieistotna". Nie chcę mieć później problemów z odbiorem domu.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy ktoś coś podpowie?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zlotelany

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    57

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest ze zmianą nieistotną (nie znam się na tym), ale z własnych doświadczeń radzę ci upewnić się jaka będzie jakość wody w tej planowanej studni. Mnie też firma mówiła, że zapłacę max. ok. 15 tys... Potem okazało się, że woda jest silnie zanieczyszczona i trzeba było dać najdroższe filtry, w sumie studnia kosztowała mnie ok. 27 tys. w dodatku raz w roku konieczna jest konserwacja za ok. 500 zł a za parę lat czeka mnie wymiana filtrów (koszt kilka tys.)
    Gdybym mógł cofnąć czas to studni by na bank nie było.
    Pamiętaj, że jeśli wybudujesz wodociąg, to budujący się na jego trasie będą ci musieli stopniowo zwracać część kosztów więc w sumie tych 30 tys. nie zapłacisz. (tzn najpierw zapłacisz ale potem odzyskasz)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony