dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie montaż drzwi - problem?

    Mam pytanie odnośnie montażu drzwi. Mam kilka sztuk, gdzie są mniejsze lub większe szpary w miejscu gdzie łączą się opaski, tak jak na zdjęciach poniżej, max 1 - 1,5mm.


    https://ibb.co/hHjGWNF
    https://ibb.co/fxfMSHW

    Właściciel wstępnie zadeklarował poprawę, zastanawiam się czy lepiej będzie te opaski rozmontować, co może być trudne bo mocowane chyba na piankę, czy wymienić, a może uzupełnić np. akrylem i nie będzie widać (pytanie, czy ten akryl po pewnym czasie nie zżółknie?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Wg. mnie to opaski do poprawy, poprzez ponowny montaż. Każdy ma inną tolerancją na błędy, ty decydujesz, Nie zgadzaj się na zaklejanie akrylem.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Wg. mnie to opaski do poprawy, poprzez ponowny montaż. Każdy ma inną tolerancją na błędy, ty decydujesz, Nie zgadzaj się na zaklejanie akrylem.
    Tak też chciałbym, aby to było zrobione, tylko zastanawiam się, czy jak jest tam pianka to czy da się te opaski łatwo zdemontować i nie uszkodzić.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Opaski wyjąć to nie problem. Pianka łatwo puszcza, chyba że nałożył na bogato To nie tyle opaski są słabo skręcone co ościeżnica. Może systemowe komplety do skręcenia słabo trzymają /to dość częste/. Wtedy trzeba odpowiednio pilnować ościeżnicę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Opaski wyjąć to nie problem. Pianka łatwo puszcza, chyba że nałożył na bogato To nie tyle opaski są słabo skręcone co ościeżnica. Może systemowe komplety do skręcenia słabo trzymają /to dość częste/. Wtedy trzeba odpowiednio pilnować ościeżnicę.
    Dziękuję za odpowiedź, drzwi marki DRE, model UNI, nie jest to top ale zakładam, że powinno dać się je zamontować poprawnie, przynajmniej widziałem kilka sztuk DRE zamontowanych dużo lepiej.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie pamiętam czy to Dre ma słabe spinki, czy inni. To dość częste i łatwe do naprawy więc nie zwracam na to uwagi. Jeśli nie O co wyklinować ościeżnicy/np styropian w nadprożu/ to można użyć zwykłego wkręta, ale to robi się przed montażem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony