dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Przyłącz prądu przez Tauron w małopolsce

    Witam, w marcu 2019 podpisałem umowę o przyłącz prądu. Zgodnie z umową Tauron ma 18miesięcy na wykonanie skrzynki. Na razie nikt się ze mną nie kontaktował. Ktoś mi mówił że do 2 tygodni od podpisania umowy ktoś z firmy która ma mi to robić się odezwie ale tak jak pisałem wcześniej - nikt do mnie nie dzwonił ani nic. Czy ktoś z mieszkańców Krakowa i okolic orientuje się ile aktualnie się czeka na wykonanie takiej skrzynki? Czy opłaca się w ogóle dzwonić na infolinię tauronu i pytać o takie coś czy tylko pozostaje czekać. Budowa u mnie trwa i cały czas jestem na prądzie od sąsiada a tak to miałbym chociaż prąd budowlany już

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Warto zadzwonić i dopytać jaka firma w danym rejonie realizuje przyłącza dla Tauronu, to nie jest tajemna wiedza, wręcz powinni podać jakiś kontakt.
    Często takie firmy by obniżyć koszty po swojej stronie grupują kilka przyłączy w okolicy w jedno zadanie. Dostają też konkretne terminy ze strony Taouronu na wykonanie przyłącza - znacznie krótsze niż Tauron deklaruje w warunkach.
    Trzeba się z taką firmą skontaktować i umówić. Możliwe, że potrzebują jakieś zgody, które mógłbyś im dostarczyć szybciej niż oni we własnym zakresie je pozyskają. Będziesz też musiał z nimi podpisać umowę.
    Gdy skrzynka powstanie, to najlepiej poszukać jakiegoś elektryka, który ma kontakty w Tauronie, powinien wtedy w ciągu kilki dni od zamknięcia sprawy przyłącza móc pobrać dla Ciebie licznik i uruchomić przyłącz bez zbędnej zwłoki.

    PS. gdy będziesz podpisywał umowę w Tauronie, to nie deklaruj prądu na potrzeby budowlane bo to jest bez sensu i dodatkowo otrzymasz droższą taryfę. Nie zużyjesz takiej ilości prądu by to specjalnie Tauron zabolało. Jeśli masz jakieś pomieszczenie gospodarcze lub garaż typu blaszak, wskaż na formularzu umowy przyłącz do tego obiektu na zasadach podstawowej taryfy.

    Przechodziłem to kilka miesięcy temu. Niedługo po otrzymaniu warunków udało mi się dotrzeć do firmy realizującej, która była również odpowiedzialna za przygotowanie projektu przyłącza. Ich prace trwały kilka miesięcy (łącznie z oczekiwaniem na zatwierdzenie projektu budowlanego po stronie Tauron i starostwa powiatowego). Po tym czasie skrzynka powstała w kilka dni. Później mój elektryk pobrał taki licznik na podstawie podpisanego przeze mnie formularza gotowości instalacji do przyłączenia i w ciągu kilku dni prąd był dostępny.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez mateuszpawlik ; 21-08-2019 o 12:59
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  3. #3

    Domyślnie

    co to jest "przyłącz"?


  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    co to jest "przyłącz"?
    Nie ma takiego słowa. Jest:
    • Sieć
    • Przyłącze
    • Instalacja wewnętrzna, która dzieli się na dwa odcinki:
      - zewnętrzny (na terenie działki, ale poza budynkiem)
      - wewnętrzny (w budynku)

  5. #5

    Domyślnie

    ja wiem że nie ma takiego słowa, dlatego pytam autora tematu.


  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Nie ma takiego słowa. Jest:
    • Sieć
    • Przyłącze
    • Instalacja wewnętrzna, która dzieli się na dwa odcinki:
      - zewnętrzny (na terenie działki, ale poza budynkiem)
      - wewnętrzny (w budynku)
    Panowie, zdaje się, że chodzi o potoczną nazwę działań, które należy podjąć by uzyskać zasilanie. Wyuczone regułki to trochę za mało by człowiekowi pomóc.
    Pozdrawiam.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszpawlik Zobacz post
    Panowie, zdaje się, że chodzi o potoczną nazwę działań, które należy podjąć by uzyskać zasilanie. Wyuczone regułki to trochę za mało by człowiekowi pomóc.
    Pozdrawiam.
    Wiesz, ja czasami mówię do kolegi lub koleżanki np. "przyłącz się do mnie, to pójdziemy tu i tam", albo jak w grupie to mówimy "przyłącz się do nas, idziemy na piwo"
    ogólnie słowo "przyłącz" jest czasownikiem a autorowi raczej chodzi o jakąś rzecz.


  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Powtórzę:
    "chodzi o potoczną nazwę działań, które należy podjąć by uzyskać zasilanie"
    Ostatnio edytowane przez mateuszpawlik ; 23-08-2019 o 08:05
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszpawlik Zobacz post
    Powtórzę:
    "chodzi o potoczną nazwę działań, które należy podjąć by uzyskać zasilanie"
    pierwsze słyszę cos takiego.

    Aby uzyskać zasilanie jakiegoś obiektu należy wykonać przyłącze elektryczne a nie jakiś przyłącz! W polskim słownictwie nie istnieje taka interpretacja słowa "przyłącz". A potocznie.... to chyba w jakimś zadupiu gdzie nawet wrony nie dolatują.


  10. #10

    Domyślnie

    Wracając do oryginalnego pytania, to w Tauronie podano mi telefon do wykonawcy. Przywiózł formularze do sąsiadów, żebym uzyskał od nich zgodę na przejście przez ich działki. Załatwiłem z sąsiadami, przyjechał projektant przyłącza, odebrał zgody, a potem podesłał projekt w *.DWG. Też miałem w umowie czas 18 miesięcy, ale wykonano przyłącze w ciągu 3 miesięcy.

  11. #11

    Domyślnie

    mateuszpawlik i Lew2 dziękuję Panowie za wskazówki!
    To sprobuję może przez infolinię Tauronu.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 01-09-2019 o 10:21

  12. #12

    Domyślnie

    Dzwoniłem na infolinię Tauronu i Pani zdziwiona o co ja w ogóle pytam Nie uzyskałem żadnej informacji.
    Jest jeszcze jakaś inna opcja żeby to przyspieszyć?
    Złożone są wszystkie papiery 6msc temu. Mają jeszcze 12 msc

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Dzwoniłem na infolinię Tauronu i Pani zdziwiona o co ja w ogóle pytam Nie uzyskałem żadnej informacji.
    Jest jeszcze jakaś inna opcja żeby to przyspieszyć?
    Złożone są wszystkie papiery 6msc temu. Mają jeszcze 12 msc
    Spróbuj jeszcze raz zadzwonić. Będzie inna Pani, to może coś więcej sypnie. Podejdź do biura obsługi Tauronu i dopytaj w informacji. Może mają już wykonawcę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony