dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Montaż stelaża TECE do cienkiej scianki

    Witam

    postanowiłem sie poradzić szanownych forumowiczów w jaki sposób mogę zamontować podwieszany stelaż do WC do ściany z dziurawki położonej węższym bokiem. W załączniku wizualizacja jak to ma wyglądać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	67200994_2284571045139461_7298752339173703680_n.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	433467

    Wystarczy wzmocnić dokręcając np plyte OSB do sciany, lub podkuwając cegle do polowy i dając tam jakas mocna zaprawe (jaka?) ?

    Po drugiej strony jest kuchnia i płytki

    Wszelkie pomysły mile widziane i liczę na mocną łopatologie bo nie siedzę mocno w tematyce budowlanej.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Chcesz powiesić stelaż WC na ścianie gr.6cm i jeszcze ją podkuć? Wg mnie to się nie uda.

  3. #3

    Domyślnie

    No wlasnie po to podkuc i dać jakis beton by ją wzmocic, no ale rozumiem ze to słaby pomysł.
    A kotwa chemiczna wystarczy?
    Wlasnie po to tu napisalem bu uzyskac jakies sugestie i propozycje
    Ostatnio edytowane przez RobieLazienke ; 12-08-2019 o 11:35

  4. #4

    Domyślnie

    Jaki dokładnie masz stelaż . Jaki model ?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Oryginalnie mocowanie jest w jednym miejscu, kup ocynkowane kątowniki (np. ciesielskie) zamocuj je w kilku miejscach na kotwę chemiczną.

    Inna opcja to profile ocynkowane na wysokość stelaża który przymocujesz w kilku miejscach do sciany i dopiero do nich mocowanie stelaża.

    Wg mnie pierwsza opcja przy takiej ściance będzie bezpieczniejsza bo bardziej rozłożą się siły.

    Kucie to zły pomysł. Najlepiej byłoby przez ścianę się przewiercić na wylot ale skoro tam kuchnia to lipa.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Ja bym się dwa razy zastanowił zanim to zamocujesz do tej ściany, pytanie podstawowe to długość tej ściany i czy jest zbrojona? Ściana "6" się do mocowania nie nadaje, zastanawiam się jak masz podkute podejścia pod kanalize w tej ścianie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony