dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Konserwacja automatycznej bramy garażowej.

    Jak konserwujecie bramy garażowe? Chodzi mi o następujące czynności:
    1. Prowadnice po których jadą rolki bramy. Podobno nie smaruje się ich niczym, tylko regularnie czyści.
    2. Kółka i łożyska w tych kółkach. Czy można je smarować olejem np. używając strzykawki z igłą?
    3. Pionowe gumy boczne, które uszczelniają bramę, gdy jest w pozycji zamkniętej. Czyszczę je raz na kwartał wodą z płynem do naczyń i 2 razy w roku psikam silikonem.
    4. Pozioma guma na dole bramy, dotykająca podłoża, gdy brama jest z pozycji zamkniętej. Czyszczę ją i smaruję jw.
    5. Napęd. U mnie występuje pasek zębaty po wew. stronie i jest na dwóch rolkach; jednej napędowej przy silniku i drugiej, wiadomo na drugim końcu. Czy konserwujecie to jakoś? To szczególnie mi zależy na informacji.
    6. Samą bramę od wewnątrz i zewnątrz myję wodą z płynem do naczyń i przecieram wilgotną szmatką z samą wodą i wycieram suchym ręcznikiem.

    W instrukcji obsługi nie było wyraźnych wskazówek odnośnie konserwacji bramy. W internecie nie znalazłem również żadnego kompendium na ten temat. Stąd temat, który na pewno przyda się rozwinąć

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Myślę że 99 % bram nie jest w ogóle konserwowane a przydałoby się je czasem posmarować. Rozpisane przez Ciebie czynności wydają się być ok (też nie znam żadnej instrukcji fabrycznej).
    Napęd - posmarowałbym obie kręcące się rolki. Czasem właśnie z nich dochodzi "skrzypienie".

    Jeszcze jedną rzecz zrobiłbym na takim przeglądzie:
    - kontrola mocowań bramy, zaczynając od sprawdzenia przekątnych prowadnic górnych (czy coś się nie przesunęło) po każdą śrubę- czy się nie poluzowała.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony