dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Okna standardowe czy niestandardowe

    Witam. W projekcie domu mam niestandardowe wymiary okien czyli 140/80 150/130 itp. Architekt zaproponował, żemożna by je zmienić na standardowe, gdyż na pewno są tansze w sklepach, tylko że tym samym będzie mała zmiana w projekcie(nadproża itp). Moje pytanie brzmi : czy duża jest różnica w cenie między oknem powiedzmy 150/130 a 150/150? Mówimy o tych samych oknach lecz innych wymiarach. Ma to sens, czy różnica będzie 50zł w te czy w te i nie ma sensu zmieniać tego w projekcie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego, jak standardowe wymiary okien. Wszystkie są na wymiar. Są wymiary graniczne, których przekroczenie znacząco podnosi koszt bo wymusza np. szkło hartowane czy inne zmiany.

  3. #3

    Domyślnie

    A znasz może jakie są wymiary graniczne? Czy każda firma ma inne?

  4. #4

    Domyślnie

    Każda inne. Np ja przy zamawianiu miałem tak że cena rosła co 10 cm czyli np 141 cm i 150 była taka sama

  5. #5

    Domyślnie

    W przypadku okien połaciowych są wymiary standardowe.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W przypadku pionowych też się jeszcze zdarzają, ale to nie jest różnica nawet 30zł. Nie ma się co na to oglądać. Oczywiście są też wymiary maksymalne dla typowych technologii, dlatego już teraz zrob wycenę z projektu..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony