dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74
  1. #1

    Domyślnie Panowie, czy to fuszerka?

    Cześć,

    Zakończyli u mnie remont mieszkania fachowcy i wiele rzeczy mi się nie podoba. Niestety kasa zapłacona i bronią się różnymi argumentami stąd też moja prośba o pomoc w obaleniu kilku tez. Oczywiście o ile nie mają racji:

    1. Narożnik w łazience.

    Tutaj chciałem płytka na płytkę, ale podobno płytki kruche. Płytka niby 1 klasa 130 zł za metr Organic Matt Grey 898x328
    Poniżej 3 zdjęcia. Listwy jest jakaś odstająca i z jednej strony. Z drugiej widać fugę i raz jest na prawie 5 mm a raz prawie w ogóle. Dorzyam też zdjęcie przed fugą. Czy to tak powinno być wykończone, oczywiście nie chciałem żadnych listew.

    mmKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Listwa.JPG
Wyświetleń:	747
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	433535 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fuga.JPG
Wyświetleń:	634
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	433536 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przedfuga.JPG
Wyświetleń:	587
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	433537

    2. Wrzucili mi przy suficie taką plastikową listwę. Oczywiście planowałem płytki do sufitu. Bronią się, żę sufit nierówny na 3 cm. Czy to możliwe, że taki był od dewelopera? Z tego powodu brakło im 5 cm u góry i przykleili plastikową listwę. Dodatkowo 2 plamy na suficie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Listwa sufit.JPG
Wyświetleń:	647
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	433538Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sufit plama.JPG
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	433539

    Za chwilę dalsza część.

  2. #2

    Domyślnie

    3. Bateria + prysznic

    Czy tak powinni mi zostawić baterię. Podobno wina hydraulika bo za długo zostawił i się nie da.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bateria.JPG
Wyświetleń:	582
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	433540Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bateria2.JPG
Wyświetleń:	485
Rozmiar:	59,3 KB
ID:	433541

    4. Gniazdko

    Czy gniazdko powinno być tak zamontowane? NIestety docisnąć się nie da coś blokuje. To gniazdko przesuwali.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gniazdko.JPG
Wyświetleń:	542
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	433542

    5. Rogi malowanie

    W każdym rogu jest tak jakby nie domalowane w salonie jest tak jakby brakowało farby i ewidentna kropka.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rogi.JPG
Wyświetleń:	510
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	433543

    6 Narzędzia

    Czy to normalne, że ekipa kupuje narzędzia na mój koszt. Wiertła, pędzle, wiadro, jakieś mieszadlła. Wyszło 300 zł a nic mi nie zostało wiertła się podobno złamały, pędzle były brudne w farbie itd.

    7. Łazienka podłoga

    Czy gres na podłodze jeden kawałek obok drugiego, czy one powinny mieć różnice poziomów. Zdjęcia nie mam, ale ewidentnie przesuwając nogą te poziomy są różne.

    8. Szerokość fug.

    Tutaj się kompletnie nie znam, ale to normalne, że w jednym miejscu fugi na ścianach są szeroki, a w innyc prawie w ogóle nie ma, bo znalazłem dzisiaj kilka takich przypadków jak się przyjrzałem, plus fugi nie na tych samych poziomach płytek obok siebie. Czy to po prostu tak trudno wymierzyć?

    Dziekuję z góry za wszystkie odpowiedzi, bo może pomoże mi to w rozmowie i ewentualnym zwrocie. Dodam, że wykończyli mieszkanie w 4 dni z kawałkiem, bo piatego skończyli w południe, a pracowali od 8 do 17.40 około. Czy to jest możliwe. Mieszkanie 39 metrów: 2 razy pomalowanie ścian i sufitów., bez gładzi.Łazienki płytki plus na podłodze gres. I montaż wanny, gerberitu, kolumny prysznicowe na ścianie i baterii. Przeniesienie dwóch gniazdek Płytek na ścianie jakieś 22 m2 a na podłodze 5,15 m2. Plus montaż suszarki na suficie. Mieszkanie w stanie deweloperskim.

  3. #3

    Domyślnie

    Masakra ...

    To żadni fachowcy tylko zwykli partacze . Ludzie bez doświadczenia , wiedzy , odpowiedniego sprzętu.
    To co pokazałeś dobitnie o tym świadczy ..

    Krzywizny ścian i nierówności to żaden problem. Doświadczony glazurnik sobie z tym idealnie poradzi , tak samo jak z fazowaniem płytek pod kątem.
    Doświadczony glazurnik pierwsze co robi i co zajmuje sporo czasu to wszystko mierzy , liczy i kombinuje jak położyć aby jak najlepiej wyglądało , a tutaj widać że nikt sie takimi "pierdołami" na które szkoda czasu nie zajmował , tylko od razu klejenie ...

    A przykleić płytki potrafi nawet małpa ale dobrze wymierzyć , dobrze rozplanować , dobrze wykonać łączenia i katy to już wyższa sztuka
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    A i pytanie jeszcze czy ta rurka jest ok?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Geberit.JPG
Wyświetleń:	722
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	433544

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Gniazdko elektryczne dla bezpieczeństwa, do łazienki , powinno być specjalne, z klapką.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    A i pytanie jeszcze czy ta rurka jest ok?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Geberit.JPG
Wyświetleń:	722
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	433544
    Jak tu ma wyglądać dalsza zabudowa? Bo teraz to trudno podejść, żeby profile zamontować.
    Elastyczna złączka odpływowa jest niebezpieczna. Będzie tu się syf odkładał a do tego jej żywotność jest wątpliwa. Podobnie wężyka elastycznego. Szansa, że strzeli zanim będziesz wymieniał kafle graniczy z pewnością. Szanujący się hydraulik podłącza na sztywno. Ostatecznie wężem karbowanym z nierdzewki. Przy wężyku też przydałby się zaworek kątowy, żeby dało się to odciąć szybko, jak wężyk strzeli nie pozbawiając całego domu wody.

    Czy to tylko złudzenie, czy ta rura kanalizacyjna wystająca ze ściany nie ma spadku - wręcz przeciwnie, wygląda mi, jakby była skierowana do dołu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-08-2019 o 06:49

  7. #7

    Domyślnie

    Faktycznie. Gniazdko mogłoby być przykryte, ale tutaj może moja wina bo takie kupiłem.

    Jak dla mnie to wszystko tragedia Przygotowywałem się kilka miesięcy do remontu, sam musiałem wszystko pomierzyć, przyjechali na gotowe i wszystko było zamówione i oczywiście zrobili jak zrobili. Sami poprawić już nie poprawią, bo mają kolejne zlecenia. Najgorsze, że płytek nie mam na tyle aby poprawić ten narożnik, bo tam potrzeba 16 płytek, a dodatkowo z tej samej partii produkcji już podobno będzie ciężko. No i oczywiście nikt mi za darmo nie zrobi tego. Sufit też teraz muszę obniżyć, bo z tą listwą to łazienka wygląda plastikowo.

    Co do gerberitu to tutaj planuję zabudowę na wymiar i obicie po prostu płytą meblową. Tak właśnie słyszałem, że połączenie powinno być na sztywno.

    Czy wg. Was warte to jest zachodu aby poprawiać ten narożnik?
    Ostatnio edytowane przez Lucas_87 ; 14-08-2019 o 11:24 Powód: Dopisanie pytania

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    3. Bateria + prysznic

    Czy tak powinni mi zostawić baterię. Podobno wina hydraulika bo za długo zostawił i się nie da.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bateria.JPG
Wyświetleń:	582
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	433540Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bateria2.JPG
Wyświetleń:	485
Rozmiar:	59,3 KB
ID:	433541

    4. Gniazdko

    Czy gniazdko powinno być tak zamontowane? NIestety docisnąć się nie da coś blokuje. To gniazdko przesuwali.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gniazdko.JPG
Wyświetleń:	542
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	433542
    Gniazdka nie powinny odstawać. Może źle poukładali przewody w środku (lepsza opcja) albo za płytko wpuścili puszkę (gorsza opcja). Bez odkręcenia trudno coś wywróżyć.

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    5. Rogi malowanie

    W każdym rogu jest tak jakby nie domalowane w salonie jest tak jakby brakowało farby i ewidentna kropka.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rogi.JPG
Wyświetleń:	510
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	433543
    Te kropki są z niestarannie naklejonej taśmy malarskiej (farba podciekła). Sam sobie tak kiedyś zrobiłem To akurat najłatwiej naprawić: mały pędzelek + biała farba i po problemie. Nie za bardzo rozumiem co znaczy "brakowało farby". W sensie prześwity są jakieś? Jeśli tak to trzeba ponownie pomalować.

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    6 Narzędzia

    Czy to normalne, że ekipa kupuje narzędzia na mój koszt. Wiertła, pędzle, wiadro, jakieś mieszadlła. Wyszło 300 zł a nic mi nie zostało wiertła się podobno złamały, pędzle były brudne w farbie itd.
    A mechanik też dolicza koszty narzędzi?

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    7. Łazienka podłoga

    Czy gres na podłodze jeden kawałek obok drugiego, czy one powinny mieć różnice poziomów. Zdjęcia nie mam, ale ewidentnie przesuwając nogą te poziomy są różne.
    Na to są normy. Jeśli faktycznie jest tragicznie to rzeczoznawca => sąd.

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    8. Szerokość fug.

    Tutaj się kompletnie nie znam, ale to normalne, że w jednym miejscu fugi na ścianach są szeroki, a w innyc prawie w ogóle nie ma, bo znalazłem dzisiaj kilka takich przypadków jak się przyjrzałem, plus fugi nie na tych samych poziomach płytek obok siebie. Czy to po prostu tak trudno wymierzyć?
    Jeśli płytki nie trzymały wymiarów może coś takiego wyjść jak będziesz "kładł na siłę", ale powinni się z tobą skontaktować, żeby dać ci ewentualnie możliwość zwrócenia ich do sklepu, a nie na pałę kleić.

    Ekspertem nie jestem, ale to też się raczej kwalifikuje pod fuszerkę.

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    Dodam, że wykończyli mieszkanie w 4 dni z kawałkiem, bo piatego skończyli w południe, a pracowali od 8 do 17.40 około. Czy to jest możliwe.
    Jeśli odwala się takie fuszerki to możliwe jest.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    Faktycznie. Gniazdko mogłoby być przykryte, ale tutaj może moja wina bo takie kupiłem.

    Jak dla mnie to wszystko tragedia Przygotowywałem się kilka miesięcy do remontu, sam musiałem wszystko pomierzyć, przyjechali na gotowe i wszystko było zamówione i oczywiście zrobili jak zrobili. Sami poprawić już nie poprawią, bo mają kolejne zlecenia. Najgorsze, że płytek nie mam na tyle aby poprawić ten narożnik, bo tam potrzeba 16 płytek, a dodatkowo z tej samej partii produkcji już podobno będzie ciężko. No i oczywiście nikt mi za darmo nie zrobi tego. Sufit też teraz muszę obniżyć, bo z tą listwą to łazienka wygląda plastikowo.

    Co do gerberitu to tutaj planuję zabudowę na wymiar i obicie po prostu płytą meblową. Tak właśnie słyszałem, że połączenie powinno być na sztywno.

    Czy wg. Was warte to jest zachodu aby poprawiać ten narożnik?
    Od końca. Ja bym olał ten narożnik. Jeżeli wyraźnie określiłeś ekipie że maja szlifować a oni nie zrobili tego trzeba było przed końcowym rozliczeniem potrącić lub żądać zmian. Teraz wypada pokochać.

    Kran, rozkręć pooglądaj co tam masz żeby było równo wkreća się takie dystanse są różnych grubości moze masz z jednej strony więcej z drugiej mniej? Sprawa groszowa kilka złoty i rozwiążasz problem.

    Gniazda nie możesz docisnąć, a odkręcałeś go? Kup gniazdo jak Ci radzili "z klapką" i wymień. Jak dobrze dociśniesz dojdzie.

    Ekipa robiła to szybko skoro tylko 5 dni, nie widziałeś jak to robią w trakcie? Należy reagować odrazu nie czekać na finisz prac.

    Skąd ekipa wzięła listwe pod sufitem?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeginEnd Zobacz post
    Gniazdka nie powinny odstawać. Może źle poukładali przewody w środku (lepsza opcja) albo za płytko wpuścili puszkę (gorsza opcja). Bez odkręcenia trudno coś wywróżyć.



    Te kropki są z niestarannie naklejonej taśmy malarskiej (farba podciekła). Sam sobie tak kiedyś zrobiłem To akurat najłatwiej naprawić: mały pędzelek + biała farba i po problemie. Nie za bardzo rozumiem co znaczy "brakowało farby". W sensie prześwity są jakieś? Jeśli tak to trzeba ponownie pomalować.



    A mechanik też dolicza koszty narzędzi?



    Na to są normy. Jeśli faktycznie jest tragicznie to rzeczoznawca => sąd.



    Jeśli płytki nie trzymały wymiarów może coś takiego wyjść jak będziesz "kładł na siłę", ale powinni się z tobą skontaktować, żeby dać ci ewentualnie możliwość zwrócenia ich do sklepu, a nie na pałę kleić.

    Ekspertem nie jestem, ale to też się raczej kwalifikuje pod fuszerkę.



    Jeśli odwala się takie fuszerki to możliwe jest.

    Tak wygląda na prześwity, a nawet bardziej na to, że tak jakby nie było pomalowane równo i nie zajechali do końca pędzlem stąd użyłem brakowało farby bo nie przejechali białą farbą. I tak w każdym rogu salonu.

    Stwierdzili, że narzędzia się zużyły. Nie wiem nie znam się na budowlance i jak to działa, dopiero teraz jak badam temat to wychodzi wszystko na wierzch.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Od końca. Ja bym olał ten narożnik. Jeżeli wyraźnie określiłeś ekipie że maja szlifować a oni nie zrobili tego trzeba było przed końcowym rozliczeniem potrącić lub żądać zmian. Teraz wypada pokochać.

    Kran, rozkręć pooglądaj co tam masz żeby było równo wkreća się takie dystanse są różnych grubości moze masz z jednej strony więcej z drugiej mniej? Sprawa groszowa kilka złoty i rozwiążasz problem.

    Gniazda nie możesz docisnąć, a odkręcałeś go? Kup gniazdo jak Ci radzili "z klapką" i wymień. Jak dobrze dociśniesz dojdzie.

    Ekipa robiła to szybko skoro tylko 5 dni, nie widziałeś jak to robią w trakcie? Należy reagować odrazu nie czekać na finisz prac.

    Skąd ekipa wzięła listwe pod sufitem?
    Powiedziałem, że jak będą szlifować to podobno deweloper nie pozwala na balkonie. Na pewno nie mówiłem aby naklejali listwę, ale rano płytek nie bylo a jak przyszedłem wieczorem to płytki były położone.

    To samo tyczy się listwy, przyszedłem wieczorem przychodzę i brakuje 5 cm do sufitu. Rozpoczynając pracę kupiłem same płytki, bo liczyłem, że będą do sufitu i rogi będą zeszlifowane więc żadnych listew nie planowałem. Jak poprzyklejali krzywo, to już było za późno.

    Zaproponowali, że spróbują listwę na to, bo był sufit nierówny nie trzymał poziomu więc wtedy pojechali do sklepu i kupili listwy, a płytki podobno na rogu nie chciało im się szlifować bo nie chcieli pracować w kurzu. Takie były dokładnie ich słowa.

    Sufit miał być nierówny na 3 cm. Zmierzyłem dzisiaj i jest maks 1 cm róznicy poziomu pomiędzy jednym a drugim rogiem więc tutaj poszła jawna ściema.

    Czy nie ma czegoś takiego jak gwarancja w tej branży jak możliwość domagania się poprawek. Tylko jest wchodzimy, szybko spójrz jak to wygląda, zapłać i już nas nic nie interesuje?

    Sytuacja jest dodatkowa skomplikowana, że nie było podpisanej żadnej umowy.

  12. #12

    Domyślnie

    Dokładnie sprawdziłem jeszcze kilka rzeczy.
    Płytka do płytki są położone nierówno. W sensie są róznice poziomów.
    Ściana:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sciana 3.JPG
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	433564
    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przy listwie.JPG
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	433563Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nierownosc2.JPG
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	433562

    To samo tyczy się podłogi:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podloga.JPG
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	57,9 KB
ID:	433565Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podloga2.JPG
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	433566

    Rozumiem, że nie jest to standard i dopuszczalne? bo na pewno estetycznie bardzo przeszkadza no i przy chodzeniu jednak przeszkadza i to w bucie, a co dopiero boso.
    Ostatnio edytowane przez Lucas_87 ; 14-08-2019 o 20:56

  13. #13

    Domyślnie

    Przy kranie się okazuje, że część przy ścianie też jest inna więc musieli coś wykombinować, bo jedno kółko jest większe, a drugie mniejsze i ta nakładka przy ścianie też sie rózni połyskiem i wielkością.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kran2.JPG
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	433567

    Fugi też są nierówne:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fuga1.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	433568Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fuga 2.JPG
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	433569Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fuga3.JPG
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	433570

    Przypuszczam, że jest możliwe wyrównanie tych fug w trakcie kładzenia i nie jest to kwestia szczęścia?

    No i wysokość prysznica, a ja mam niecałe 1,80Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Prysznic.JPG
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	433571
    Też powinienem im powiedzieć, że jednak trochę wyżej? Ekipa nie ma żadnych standardów i to zlecający ma pilnować wszystkiego?


    Tak jak wspomniałem kasa zapłacona, a ekipa sama nie chce już naprawiać i twierdzą abym sobie wziął kogoś innego bo oni już nie chcą tutaj poprawiać.
    Będę domagał się zwrotu zapłaconych środków, do tego dochodzi przecież materiał. Tak naprawdę wychodzi na to, że wszystko jest nie tak. Tylko nie wiem czy będą chcieli cokolwiek zwrócić.
    Ostatnio edytowane przez Lucas_87 ; 14-08-2019 o 20:55

  14. #14

    Domyślnie

    I mam nadzieję, że to nie będzie przeszkadzać przy założeniu drzwi?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi.JPG
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	433572Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi2.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	433573Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi 3.JPG
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	433574

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    Przy kranie się okazuje, że część przy ścianie też jest inna więc musieli coś wykombinować, bo jedno kółko jest większe, a drugie mniejsze i ta nakładka przy ścianie też sie rózni połyskiem i wielkością.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kran2.JPG
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	433567

    Fugi też są nierówne:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fuga1.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	433568Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fuga 2.JPG
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	433569Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fuga3.JPG
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	433570

    Przypuszczam, że jest możliwe wyrównanie tych fug w trakcie kładzenia i nie jest to kwestia szczęścia?

    No i wysokość prysznica, a ja mam niecałe 1,80Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Prysznic.JPG
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	433571
    Też powinienem im powiedzieć, że jednak trochę wyżej? Ekipa nie ma żadnych standardów i to zlecający ma pilnować wszystkiego?


    Tak jak wspomniałem kasa zapłacona, a ekipa sama nie chce już naprawiać i twierdzą abym sobie wziął kogoś innego bo oni już nie chcą tutaj poprawiać.
    Będę domagał się zwrotu zapłaconych środków, do tego dochodzi przecież materiał. Tak naprawdę wychodzi na to, że wszystko jest nie tak. Tylko nie wiem czy będą chcieli cokolwiek zwrócić.
    Ja bym tego nie odebrał. Miałem podobnych partaczy u siebie, tylko robili inne pomieszczenia - mniej newralgiczne niż łazienka. Chłopaki zgarnęli hajs na materiały, a kiedy im wytknąłem wszystkie błędy to obiecali, że wszystko poprawią... ale się zawinęli i tyle ich było widać.

    Co zrobiłem? Telefon do gościa co zajmuje się odbiorem nieruchomości - taki co ma uprawnienia i błogosławieństwa wszystkich świętych. Przyjechał, popatrzył, pomierzył i przygotował mi dokument z opisem wszystkiego co spartaczone + pieczątki i kopia uprawnień, w sumie nie wiem po co, ale skoro dał to brałem.

    Uzbrojony w coś takiego poszedłem do sądu. Ogólnie wiedziałem, że sprawa wygrana tylko nie wiedziałem, że odzyskanie wszystkiego (łącznie z kosztami ekspertyzy tj 500zł + wszystkie odsetki i koszty sądowe) potrwa prawie.... tadam 5lat prawie 3 lata zanim dostałem tytół egzekucyjny + 2 lata ściągania kasy przez komornika (bo w ratach). Po tych 5 latach to sobie za tę kasę z żoną na wycieczkę przynajmniej pojechaliśmy

    W moim przypadku ścigałem gości bardziej dla satysfakcji. Przekalkuluj sobie ile wydałeś na to i czy warto bo: musisz wyłożyć hajs na:
    1. Ekspertyzę
    2. Koszty sądowe - polecam postępowanie uproszone jeśli się łapiesz na warunki.
    3. Koszty komornicze.
    4. Jeżeli bierzesz prawnika to też na niego.

    Oczywiście to wszystko możesz odzyskać (nie zapomnij o to zawnioskować w pozwie!), ale to potrwa - ale zachęcam do dochodzenia tej kasy oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez BeginEnd ; 14-08-2019 o 21:34

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post

    Czy nie ma czegoś takiego jak gwarancja w tej branży jak możliwość domagania się poprawek. Tylko jest wchodzimy, szybko spójrz jak to wygląda, zapłać i już nas nic nie interesuje?

    Sytuacja jest dodatkowa skomplikowana, że nie było podpisanej żadnej umowy.
    Nie masz umowy, i nas pytasz czy masz gwarancję?

    Normalnie w budownictwie są gwarancje, ekipy nie lubią umów. Pytanie do Ciebie dlaczego przed oglądnięciem roboty wypłaciłeś ekipie kasę?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Normalnie w budownictwie są gwarancje, ekipy nie lubią umów. Pytanie do Ciebie dlaczego przed oglądnięciem roboty wypłaciłeś ekipie kasę?
    Jak ktoś coś robi na ustalonych z Tobą warunkach, to macie umowę. Bo przecież nie włamał się do domu i nie poukładał płytek jak wandal?

    Natomiast faktycznie nic tak nie motywuje wykonawcy do staranności jak pańskie oko (i trzeba wytykać od razu co się zauważy) i pieniądze w kieszeni inwestora.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie masz umowy, i nas pytasz czy masz gwarancję?

    Normalnie w budownictwie są gwarancje, ekipy nie lubią umów. Pytanie do Ciebie dlaczego przed oglądnięciem roboty wypłaciłeś ekipie kasę?
    Generalnie w życiu nie zgodziłbym się na wykonanie takich prac bez umowy jednak tutaj sytuacja była taka, że ekipa pochodzi z mojej rodziny. Niestety to osłabiło moją czujność, bo podobno mieli dobre opinie i dodatkowo pomyślałem, że rodzina to nie odwali mi numeru.

    Jednak jak widać okazało się, że jedynie na czym im zależało to zrobienie na odwal i zgarnięcie kasy. W teorii mówią, że może coś zwrócą około tysiąc złotych, ale co mnie to urządza jak ja za materiały zapłaciłem za same płytki 3,5 tys..

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeginEnd Zobacz post
    Ja bym tego nie odebrał. Miałem podobnych partaczy u siebie, tylko robili inne pomieszczenia - mniej newralgiczne niż łazienka. Chłopaki zgarnęli hajs na materiały, a kiedy im wytknąłem wszystkie błędy to obiecali, że wszystko poprawią... ale się zawinęli i tyle ich było widać.

    Co zrobiłem? Telefon do gościa co zajmuje się odbiorem nieruchomości - taki co ma uprawnienia i błogosławieństwa wszystkich świętych. Przyjechał, popatrzył, pomierzył i przygotował mi dokument z opisem wszystkiego co spartaczone + pieczątki i kopia uprawnień, w sumie nie wiem po co, ale skoro dał to brałem.

    Uzbrojony w coś takiego poszedłem do sądu. Ogólnie wiedziałem, że sprawa wygrana tylko nie wiedziałem, że odzyskanie wszystkiego (łącznie z kosztami ekspertyzy tj 500zł + wszystkie odsetki i koszty sądowe) potrwa prawie.... tadam 5lat prawie 3 lata zanim dostałem tytół egzekucyjny + 2 lata ściągania kasy przez komornika (bo w ratach). Po tych 5 latach to sobie za tę kasę z żoną na wycieczkę przynajmniej pojechaliśmy

    W moim przypadku ścigałem gości bardziej dla satysfakcji. Przekalkuluj sobie ile wydałeś na to i czy warto bo: musisz wyłożyć hajs na:
    1. Ekspertyzę
    2. Koszty sądowe - polecam postępowanie uproszone jeśli się łapiesz na warunki.
    3. Koszty komornicze.
    4. Jeżeli bierzesz prawnika to też na niego.

    Oczywiście to wszystko możesz odzyskać (nie zapomnij o to zawnioskować w pozwie!), ale to potrwa - ale zachęcam do dochodzenia tej kasy oczywiście.
    Rozumiem, że to długa droga. Czy jest szansa aby odzyskać oprócz samego kosztu robocizny również koszty materiałów? Uważam wykonanie tego remontu za wielkie chamstwo, tym bardziej, że nie są to obcy ludzie o czym wspomniałem wyżej i myślałem, że będzie im zależeć aby zrobić to dobrze, ale się przeliczyłem. Rozważam więc różne opcje.
    Ostatnio edytowane przez Lucas_87 ; 14-08-2019 o 22:14

  20. #20

    Domyślnie

    Ale moment ...

    Nie ma umowy , nie ma faktury ...

    W razie czego Panowie powiedzą że tego Pana nie znają i nic u niego nie robili ...

    Przykro mówić ale widać to ekipa partaczy której celem jest zarobienie jak największej kasy w jak najkrótszym czasie ...

    Co tutaj poprawiać ???

    Wszystko ...

    Tak naprawdę to kwalifikuje się do skucia i zrobienie remontu od nowa , no chyba że komuś "estetyka" nie przeszkadza ...

    Ja nigdy nie brałem "nikogo z rodziny" , bo jak to mówią z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony