dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 74
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    Rozumiem, że to długa droga. Czy jest szansa aby odzyskać oprócz samego kosztu robocizny również koszty materiałów?
    Jak masz kwity to oczywiście - ja na wszystko miałem kwity. Jak nie masz to ja bym nawet się nie fatygował do sądu, bo szkoda czasu, a jak jakiś urzędas z US się dowie , że na lewo robiłeś to jeszcze w US możesz beknąć.

    Najlepszą lekcją jest ta, w której tracisz własny hajs, cała reszta to lekkie wtopy....

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ale moment ...

    Nie ma umowy , nie ma faktury ...

    W razie czego Panowie powiedzą że tego Pana nie znają i nic u niego nie robili ...

    Przykro mówić ale widać to ekipa partaczy której celem jest zarobienie jak największej kasy w jak najkrótszym czasie ...

    Co tutaj poprawiać ???

    Wszystko ...

    Tak naprawdę to kwalifikuje się do skucia i zrobienie remontu od nowa , no chyba że komuś "estetyka" nie przeszkadza ...

    Ja nigdy nie brałem "nikogo z rodziny" , bo jak to mówią z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciu ...
    To, że robili to na szczęście jestem w stanie udowodnić.

    I tego właśnie chciałem uniknąć, bo już mam położone podłogi w pozostałych pokojach iboję się, że jak teraz wejdzie kolejna ekipa i zacznie robić generalny remont łazienki, to niestety inne pomieszczenia ucierpią. Tam są położone panele.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeginEnd Zobacz post
    Jak masz kwity to oczywiście - ja na wszystko miałem kwity. Jak nie masz to ja bym nawet się nie fatygował do sądu, bo szkoda czasu, a jak jakiś urzędas z US się dowie , że na lewo robiłeś to jeszcze w US możesz beknąć.

    Najlepszą lekcją jest ta, w której tracisz własny hajs, cała reszta to lekkie wtopy....
    Wszystkie rachunki posiadam, nie posiadam tylko umowy.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    To, że robili to na szczęście jestem w stanie udowodnić.

    I tego właśnie chciałem uniknąć, bo już mam położone podłogi w pozostałych pokojach iboję się, że jak teraz wejdzie kolejna ekipa i zacznie robić generalny remont łazienki, to niestety inne pomieszczenia ucierpią. Tam są położone panele.
    Tyle że pamiętaj brak umowy , brak faktury to przestępstwo i w razie czego także Ty możesz mieć problemy ...
    A bez umowy zawsze będzie słowo przeciw słowu ...

    Czemu maja ucierpieć inne pomieszczenia ?
    Zamyka się pokoje , kładzie w pomieszczeniach przez które fachowiec musi chodzi jakieś kartony , folie i tyle ..

    Przykro mówić , ale patrząc na zdjęcia ci ludzie nie mają żadnego pojęcia co robią. Bo każde zdjęcie to pokazuje.
    Nawet deszczownicy nie potrafią zamontować ....

    Współczuję innym poszkodowanym , bo teraz zapewne komuś innemu "wykańczają" dom ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    Generalnie w życiu nie zgodziłbym się na wykonanie takich prac bez umowy jednak tutaj sytuacja była taka, że ekipa pochodzi z mojej rodziny. Niestety to osłabiło moją czujność, bo podobno mieli dobre opinie i dodatkowo pomyślałem, że rodzina to nie odwali mi numeru.

    Jednak jak widać okazało się, że jedynie na czym im zależało to zrobienie na odwal i zgarnięcie kasy. W teorii mówią, że może coś zwrócą około tysiąc złotych, ale co mnie to urządza jak ja za materiały zapłaciłem za same płytki 3,5 tys..
    No to masz lekcję życia.

    Nawet jak masz możliwości prawne dochodzenia , zdecydujesz się na to? Myślę że tak czy siak już cześć rodziny straciłeś na długie lata.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    Wszystkie rachunki posiadam, nie posiadam tylko umowy.
    Ale rachunki za materiały , czy rachunki za usługi ...

    Bo jak za materiały , to ... nic nie masz ...

    Bez umowy , bez rachunku za wykonaną usługę .... nic nie masz ...

    Jedynie jak to "rodzina" to naciskać aby choć zwrócili kasę za robociznę i to byłby już sukces. Zapewne tą część rodziny "stracisz" , ale no cóż tak często wychodzi się na "interesach z rodziną". A później znaleźć prawdziwego fachowca , podpisać umowę i sprawdzać i kontrolować i zapłacić dopiero po odbiorze ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ale rachunki za materiały , czy rachunki za usługi ...

    Bo jak za materiały , to ... nic nie masz ...

    Bez umowy , bez rachunku za wykonaną usługę .... nic nie masz ...

    Jedynie jak to "rodzina" to naciskać aby choć zwrócili kasę za robociznę i to byłby już sukces. Zapewne tą część rodziny "stracisz" , ale no cóż tak często wychodzi się na "interesach z rodziną". A później znaleźć prawdziwego fachowca , podpisać umowę i sprawdzać i kontrolować i zapłacić dopiero po odbiorze ...
    Tak za materiały. Za usługę oczywiście nie mam, bo umowa była tylko ustna.

    Zapytam jeszcze prawnika jak to wygląda.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ale rachunki za materiały , czy rachunki za usługi ...

    Bo jak za materiały , to ... nic nie masz ...

    Bez umowy , bez rachunku za wykonaną usługę .... nic nie masz ...
    Dlatego pisałem o kwitach (pokwitowaniach odbioru kasy na konkretny cel), a nie rachunkach

    Pozdrawiam i dobranoc.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tyle że pamiętaj brak umowy , brak faktury to przestępstwo i w razie czego także Ty możesz mieć problemy ...
    Przestępstwo??
    Chyba żyjemy w innej rzeczywistości.
    Umowa zawsze jest - conajmniej ustna.
    A fakturę można gdzieś zawieruszyć. Niby dlaczego brak rachunku ze sklepu to przestępstwo?

    Do autora tematu, kolego te największe niedoróbki jak wysokość prysznica, gniazdo elektryczne, czy ten śrubunek na baterii da się łatwo poprawić. Jak nie masz jakichś natręctw ze każdy kafelek musi być do do jednego mm
    To zostaw to i żyj dalej. Latanie po sądach za taki pierdóły to śmieszne trochę.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 15-08-2019 o 08:01

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tyle że pamiętaj brak umowy , brak faktury to przestępstwo i w razie czego także Ty możesz mieć problemy ...
    Brak umowy na piśmie nii jest przestepstwem.
    Brak faktury ? Dostarczenie rachunku to obowiącek wykonawcy.
    Zawsze mozesz twierdzic, ze nie otrzymałeś..
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-08-2019 o 10:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Brak faktury ZAWSZE jest winą sprzedawcy/wykonawcy i to jemu generuje potencjalny problem z US. Co to za bzdury że kupujący popełnia przestępstwo nie posiadając umowy/faktury.

  12. #32

    Domyślnie

    Ja u siebie w łazience sam kładłem płytki i w pewnych miejscach za dobrze nie wyszło, na początku byłem tym trochę zmartwiony no bo robić sam dla siebie, każdy chce jak najlepiej. Ale jak już położyłem te płytki to potem będąc w łazienkach w centrach handlowych czy u znajomych tak jak zacząłem oceniać pracę to w większości wypadków było gorzej niż u mnie, także myślę, że dla własnego zdrowia lepiej jest nie zauważać takich pierdół a prawda jest też taka, że inne osoby też tego nie widzą. Ja wiem co jest u mnie źle zrobione i do póki tego komuś nie pokaże to nikt tego nie widzi. Po czasie ja też o tym zapominam i życie staje się lepsze

    Twój błąd, że nie monitorowałeś prac na bieżąco. Ja jak coś zauważę do poprawki to od razu o tym mówię, niestety jak się trafi na partaczy to będą przekonywać, że jest "ok" i 3 razy już się zdarzyło, że musiałem wezwać i zapłacić osobie z uprawnieniami aby oceniła pracę.

    Teraz popraw te rzeczy "łatwe" do poprawy a kaflami moim zdaniem się nie przejmuj. Zrób sobie test, zaproś kilku znajomych na piwko, jak już każdy pójdzie skorzystać z WC zapytaj się ich czy zwrócili uwagę na jakąś fuszerkę w łazience. Jeśli ktoś odpowie, że tak ("stary, mało co się nie zabiłem potykając o płytkę w łazience") no to faktycznie warto to poprawić, natomiast jeśli nikt nic nie zauważy to ja bym się nie przejmował i tak zostawił. To ma się Tobie podobać jako całokształt a czy fuga będzie o pół milimetra w jedną czy drogą stronę czy to ważne?

  13. #33

    Domyślnie

    No dobra , może niezbyt dobrze napisałem Nie przestępstwem , ale dużo trudniej później wymusić "reakcję" fachowca na poprawki i w razie czego udać się do sądu. Jak ma się umowę pisemną to ma się dowód wykonania usługi. Umowa pisemna jest "bezpieczniejsza" dla inwestora niż ustna.

    Co do jakości wykonania. Dziwię się że inwestor nie sprawdzał postępu prac i zapłacił przed sprawdzeniem. Dużo łatwiej jest "zmobilizować" fachowców do poprawek przez zapłaceniem im niż po zapłaceniu.
    W większości po zapłacie szansę na poprawki maleją do zera , po po robocie idą do innej roboty ...

    Co do jakości .

    U nas kładł glazurnik z wieloletnim doświadczeniem. Ułożone są ładnie , większych zastrzeżeń nie mam. Ale na siłę bym znalazł na pewno kilka które nie do końca są perfekcyjnie ułożone.

    Z mojego doświadczenia po jakimś czasie nie zwraca się na to uwagi ...

    Niestety prawda jest taka że każdego fachowca trzeba kontrolować. Inwestor musi być codziennie i sprawdzać postępy prac. Jak jest nadzór i kontrola to fachowiec bardziej się stara bo wie że dla niego poprawki to stracony czas i poprawki zajmują często sporo czasu ...

    Tutaj było zbyt duże zaufanie do fachowców i to się "zemściło".

    Jak dla mnie albo zaakcpetować jak jest i poprawić niektóre rzeczy (np. zlikwodować listwę i kazać im tak dociąć aby nie było listwy , wymienić rurę na odpowiednią , podnieść deszczownicę.
    Czyli niedużym kosztem poprawić to co najbardziej wkurza ...

    A krzywo położone kafleki zaakcpetować , bo nie wiem czy skuwanie wszystkiego ma sens.


    Czasami oglądałem łazienki innych osób i widzę że często jakość ułożenia jest mierna , ale widać to inwestorom nie przeszkadza , albo nie zwracają na takiej "pierdoiły" uwagi.

    Jak dla mnie albo remont generalny i wtedy pilnować i pilnować , albo zaakceptować i zrobić poprawki tego co najbardziej wkurza i to co jest źle wykonane.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Umowa pisemna jest "bezpieczniejsza" dla inwestora niż ustna.
    Nie ma nic bezpieczniejszego dla inwestora niż umowa ustna i pieniądze we własnej kieszeni.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Jak dla mnie albo zaakcpetować jak jest i poprawić niektóre rzeczy (np. zlikwodować listwę i kazać im tak dociąć aby nie było listwy , wymienić rurę na odpowiednią , podnieść deszczownicę.
    Czyli niedużym kosztem poprawić to co najbardziej wkurza ...

    Przecież nie da się zlikwidować listwy narożnej czy tej pod sufitem bez skucia całości. Jeżeli jeden pion przy narożniku jest wykonany z całych to skucie go a potem wyszlifowanie nowej płytki spowoduje ze pionowa fuga będzie ogromna, to samo z górą żeby to zakleic pełna plytką trzeb to od nowa rozmierzyć wklejenie 3cm to będzie dopiero kiepsko wyglądać.


    Jak się górna listwa nie podoba, to ją bym usunął szczelinę zakleił a następnie przeszpachlowal i pomalował na biało - nie będzie plastiku. Szybko tanio estetycznie.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ale rachunki za materiały , czy rachunki za usługi ...

    Bo jak za materiały , to ... nic nie masz ...

    Bez umowy , bez rachunku za wykonaną usługę .... nic nie masz ...

    Jedynie jak to "rodzina" to naciskać aby choć zwrócili kasę za robociznę i to byłby już sukces. Zapewne tą część rodziny "stracisz" , ale no cóż tak często wychodzi się na "interesach z rodziną". A później znaleźć prawdziwego fachowca , podpisać umowę i sprawdzać i kontrolować i zapłacić dopiero po odbiorze ...
    To, że u mnie byli i ile im zapłaciłem jestem w stanie udowodnić, ale jakiś honor też trzeba mieć i chyba nie będą się wypierali tego, że im dałem pieniądze.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Brak faktury ZAWSZE jest winą sprzedawcy/wykonawcy i to jemu generuje potencjalny problem z US. Co to za bzdury że kupujący popełnia przestępstwo nie posiadając umowy/faktury.
    Oczywiście, że bym wolał z umową, ale nie do końca wypadało się prosić o umowę. Zresztą myślałem, że działają pod jakąś firmą, a tu się okazuje, że jednak to wszystko jest na czarno.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No dobra , może niezbyt dobrze napisałem Nie przestępstwem , ale dużo trudniej później wymusić "reakcję" fachowca na poprawki i w razie czego udać się do sądu. Jak ma się umowę pisemną to ma się dowód wykonania usługi. Umowa pisemna jest "bezpieczniejsza" dla inwestora niż ustna.

    Co do jakości wykonania. Dziwię się że inwestor nie sprawdzał postępu prac i zapłacił przed sprawdzeniem. Dużo łatwiej jest "zmobilizować" fachowców do poprawek przez zapłaceniem im niż po zapłaceniu.
    W większości po zapłacie szansę na poprawki maleją do zera , po po robocie idą do innej roboty ...

    Co do jakości .

    U nas kładł glazurnik z wieloletnim doświadczeniem. Ułożone są ładnie , większych zastrzeżeń nie mam. Ale na siłę bym znalazł na pewno kilka które nie do końca są perfekcyjnie ułożone.

    Z mojego doświadczenia po jakimś czasie nie zwraca się na to uwagi ...

    Niestety prawda jest taka że każdego fachowca trzeba kontrolować. Inwestor musi być codziennie i sprawdzać postępy prac. Jak jest nadzór i kontrola to fachowiec bardziej się stara bo wie że dla niego poprawki to stracony czas i poprawki zajmują często sporo czasu ...

    Tutaj było zbyt duże zaufanie do fachowców i to się "zemściło".

    Jak dla mnie albo zaakcpetować jak jest i poprawić niektóre rzeczy (np. zlikwodować listwę i kazać im tak dociąć aby nie było listwy , wymienić rurę na odpowiednią , podnieść deszczownicę.
    Czyli niedużym kosztem poprawić to co najbardziej wkurza ...

    A krzywo położone kafleki zaakcpetować , bo nie wiem czy skuwanie wszystkiego ma sens.


    Czasami oglądałem łazienki innych osób i widzę że często jakość ułożenia jest mierna , ale widać to inwestorom nie przeszkadza , albo nie zwracają na takiej "pierdoiły" uwagi.

    Jak dla mnie albo remont generalny i wtedy pilnować i pilnować , albo zaakceptować i zrobić poprawki tego co najbardziej wkurza i to co jest źle wykonane.
    Dokładnie o to chodzi zbyt duże zaufanie oraz moja wiedza budowlana nie była duża tak naprawdę nadrobiłem w tym tygodniu. Na tamtym etapie nie byłem w stanie wyłapać wszystkiego, a to że sufit nierówny i dlatego nie położyli płytek do sufitu, to teraz jak mierzę to okazuję się, że nie jest prawdą.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Przecież nie da się zlikwidować listwy narożnej czy tej pod sufitem bez skucia całości. Jeżeli jeden pion przy narożniku jest wykonany z całych to skucie go a potem wyszlifowanie nowej płytki spowoduje ze pionowa fuga będzie ogromna, to samo z górą żeby to zakleic pełna plytką trzeb to od nowa rozmierzyć wklejenie 3cm to będzie dopiero kiepsko wyglądać.


    Jak się górna listwa nie podoba, to ją bym usunął szczelinę zakleił a następnie przeszpachlowal i pomalował na biało - nie będzie plastiku. Szybko tanio estetycznie.
    Dokładnie teraz albo skucie całości albo akceptacja, ale sufit na pewno muszę poprawić, bo ta listwa jest tragiczna na 5 cm przy suficie. Zrobię więc podwieszany, ale koszty muszę ponieść. Zakupiona lampa do wyrzucenia plus koszt robocizny nowego fachowca.

    Kran, rura, kolumna prysznicowa, gniazdko, domalowanie kątów w sypialni i na korytarzu, czy też zarysowana rama w oknie to wszystko oczywiście też będę robił.

    Zastanawiam się jednak z narożnikiem i jutro zdecyduję, ale to wiąże się z kupnem płytek i zrywaniem, a ze starej partii produkcji aby były z tej samej już podobno nie ma.

    Swoją drogą mam pytanie bo widzę, ze Pan z okolic Tarnobrzega, a ekipa z tego co wiem teraz robi dom w Tarnobrzegu. Jaki jest koszt położenia metra płytek, bo mnie policzyli 100 zł.
    Ostatnio edytowane przez Lucas_87 ; 15-08-2019 o 13:15

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post

    Swoją drogą mam pytanie bo widzę, ze Pan z okolic Tarnobrzega, a ekipa z tego co wiem teraz robi dom w Tarnobrzegu. Jaki jest koszt położenia metra płytek, bo mnie policzyli 100 zł.
    O cie Panie, 100 zł to sie cenią Nie znam aktualnych cen "ostatnio" to ze 2 lata temu miałem z płytkami styk to tak ~40 zł za metr było. Tyle płaciłem.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony