dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 74
  1. #41

    Domyślnie

    Mnie też wycenili po 100zł za m2. Dlatego wolałem sam położyć - 3-4m2 po pracy i 300-400zł dziennie w kieszeni.

    A z tym sufitem o ile faktycznie jest prosty (myślę, że trudno byłoby zrobić krzywy sufit na 5cm) to wygrali Pewnie się śmieli, że "frajer i tak to kupi". Jeśli to nie tajemnica ilu ich było i ile zarobili przez te 4 dni?
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 15-08-2019 o 18:01

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Mnie też wycenili po 100zł za m2. Dlatego wolałem sam położyć - 3-4m2 po pracy i 300-400zł dziennie w kieszeni.

    A z tym sufitem o ile faktycznie jest prosty (myślę, że trudno byłoby zrobić krzywy sufit na 5cm) to wygrali Pewnie się śmieli, że "frajer i tak to kupi". Jeśli to nie tajemnica ilu ich było i ile zarobili przez te 4 dni?
    Tak jak mówię moja wiedza na temat remontów była niewielka, bo to mój pierwszy remont w życiu więc zaufałem rodzinie, że mi dobrze wykończą i oczywiście to wykorzystali. Stąd jest to mega chamstwo i nie zamierzam im odpuścić i nawet nie chodzi już głównie o kasę tylko o zasadę, bo uważam, że rodzina czy nie rodzina to tak się nie robi, a nie argumenty, że nie szlifowali płytek, bo nie chcieli pracować w kurzu, albo z tym sufitem, że nierówny na 3 cm co się okazało nieprawdą. Więc mimo wszystko jestem za tym aby wejść na drogę sądową.

    Nie jest to tajemnicą. Ekipa z województwa świętokrzyskiego. Powiedzieli, że biorą dniówki 400 zł około na czysto na osobę i to pracując na czarno się okazuje. Byli we trzech. Zaczynali około 8 rano i kończyli przed 18 więc ja pracując miałem ciężko z ich zastaniem w mieszkaniu po powrocie z pracy. Zawołali więc za te 4 dni we trzech 6 tys plus hotel 1100 za który zapłaciłem i musiałem dodatkowo zapłacić jeszcze za paliwo to dałem im 300 zł i jeszcze chcieli na jedzenie, ale już im w końcu nie dałem, bo uważałem, że to przesada.
    Nie dałem im jednak 6 tys, tylko obciąłem do 4,5 tys, bo myślałem ze to jest uczciwie, ale okazuje się, że tak naprawdę powinienem nie dawać nic i jeszcze poprosić za zwrot za materiał i za skuwanie tego wszystkiego. I powiedzieli, że za taką stawkę czyli moje 4,5 tys plus hotel 1,1 tys +paliwo 300 zł to nawet by nie zaczynali, ale niestety zaczęli...
    Jeszcze precyzując tak naprawdę zaczęli około 16-17 w poniedziałek na godzinę może półtora i skończyli w sobotę około południa. Przy czym pierwszy dzień musiałem odpalić youtube, bo nie wiedzieli co to jest taka plastikowa część ze stelaża (system grohe fresh) i w końcu sam musiałem doczytać i im powiedzieć plus spuszczanie wody bo jest taka rureczka na powietrze i to powoduje spłukanie i też im musiałem znaleźć na youtube, bo nie widzieli jeszcze takiego czegoś.
    Ostatnio edytowane przez Lucas_87 ; 15-08-2019 o 19:41

  3. #43

    Domyślnie

    Czyli w sumie chcieli 500zł dniówki na głowę + kasa na dojazd + kasa za hotel + kasa na narzędzia Nieźle jak na polskie warunki i tak spierdoloną robotę.
    Moim zdaniem szkoda nerwów, masz w ogóle jakieś zdjęcia, że oni u Ciebie to zlecenie wykonywali? No bo w razie sprawy sądowej nie masz umowy, ich trzech powie, że nic u Ciebie nie robili, Ty powiesz, że robili no i musisz mieć jakiś dowód.

    Ja na Twoim miejscu bym poprawił te proste rzeczy a o reszcie zapomniał, raczej nikt na to nie zwróci uwagi. Szkoda nerwów na tych Ch**ów. Natomiast w podzieńce za tak wykonaną pracę obsmarowałbym ich z imienia i nazwiska + nazwa firmy jeśli znasz na tym forum + zarejestrował się na innych + facebook + serwisy gdzie można zostawić opinie. Pocieszę Cię, że takich wykonawców jest dużo. Ostatnio coś zleciłem firmie i po zwróceniu uwagi wykonawcy wymiana zdań trwała przez 3 dni, łącznie z 3 godziny czasu. Miałem tylko jeden zarzut. Musiałem wezwać osobę z uprawnieniami, która powiedziała wykonawcy dokładnie to samo co ja mu mówiłem przez 3 godziny i ok, poprawi. Masakra, że człowiek płaci niemałe pieniądze a musi się jeszcze z tymi ku***ami użerać.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    No stawki niezłe, w sady bym nie szedł, w to że Ci to poprawią - zapomnij. Chcesz im dokopać to może przez US. Podobno działa nie wiem nie sprawdzałem.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    O cie Panie, 100 zł to sie cenią Nie znam aktualnych cen "ostatnio" to ze 2 lata temu miałem z płytkami styk to tak ~40 zł za metr było. Tyle płaciłem.
    Za 40 zł za metr to można ułożyć płytki w kotłowni/ garażu. Pomieszczenia jak kuchnia/łazienka to się liczy 100zł w górę.
    Za małą łazienkę to 4 tyś pasuje wziąć i to 7 dni bitej roboty po 10-12h dla 1 ogarniętej osoby.
    4 tyś to w Tarnowie za wykonanie usługi w Krakowie już 6 zachodniopomporskie….

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Za 40 zł za metr to można ułożyć płytki w kotłowni/ garażu. Pomieszczenia jak kuchnia/łazienka to się liczy 100zł w górę.
    Za małą łazienkę to 4 tyś pasuje wziąć i to 7 dni bitej roboty po 10-12h dla 1 ogarniętej osoby.
    4 tyś to w Tarnowie za wykonanie usługi w Krakowie już 6 zachodniopomporskie….
    A co ? W łazience jakieś inne "magiczne" kafle że cena od razu 2,5 x razy większa ???


    Jak ja 2 lata temu szukałem wykonawcy do położenia kafli (sądzę że z 60-70m2) bo sporo ich w domu mam to miałem wyceny od 25zł do 80zł. Wybrałem fachowca za 35zł. Miał własne maszynę i chwalił że używa jakieś drogich tarcz i faktycznie cięcia perfekcyjne. Tak samo nie było problemu z cięciem pod kątem , bo od razu powiedziałem że żadnych listw narożnikowych i itd nie chce ...
    Dopłacałem trochę jak kładł malutkie płytki , bo uzgodnione były kafle 60x60 lub 30x60.
    Ale z roboty zadowolony więc łatwiej się "wydawało" kasę

    A tutaj "fachowcy" to zwykli partacze i nawet 20zł za m2 było by za drogo. Widać że zupełnie nie mierzyli , nie planowali ułożenia , nie proponowali klientowi sposobów ułożenia. Bo nierówności ścian to żaden problem dla fachowca , ale dla partacza i amatora to już jest problem ...
    Tak samo cięcie pod kątem. Dla fachowca który ma odpowiedni sprzet i wiedzę to żaden problem ...

    Dla mnie żaden fachowiec nie zaproponuje obecnie klientowi plastikowych narożników , kątowników bo fachowiec który takie rzeczy obecnie stosuje to dla mnie d... a nie fachowiec , bo obecnie można się bez tego obejść i efekt wizualny jest dużo lepszy niż nie pasujący do kafli plastikowy narożnik czy listewka która psuje cały efekt ...

    Takie "rozwiązania" to stosują amatorzy którzy nie mają odpowiedniego sprzętu i umiejętności a nie fachowcy ...

    Pamiętam u nas w naszym pierwszym domu był brak kasy na wykończeniówkę. Mam teścia "złotą rączkę" i kładł nam płytki. Byliśmy zadowoleni bo nie mieliśmy kasy na wynajęcie fachowca a wprowadzić się trzeba. Co do jakości , to "szału nie było" i było widać że to nie praca fachowca . Na początku mocno to raziło , ale potem przestało ale widzieliśmy że nowym domu wynajmujemy już fachowca.

    A patrząc na zdjęcia z pracy fachowców , to sądzę że sam lepiej bym położył , bo już sam kładłem w garażu , tarasie i kotłowni. Cudownie nie było , ale patrząc na te zdjecia stwierdzam że chyba mogę zając się kładzeniem kafli
    Zawsze jak już zwali się na krzywe kafle , krzywe ściany , na złą "aurę" w domu i na coś tam jeszcze
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 16-08-2019 o 08:54
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Za 40 zł za metr to można ułożyć płytki w kotłowni/ garażu. Pomieszczenia jak kuchnia/łazienka to się liczy 100zł w górę.
    Za małą łazienkę to 4 tyś pasuje wziąć i to 7 dni bitej roboty po 10-12h dla 1 ogarniętej osoby.
    4 tyś to w Tarnowie za wykonanie usługi w Krakowie już 6 zachodniopomporskie….
    Akurat mi robili płytki w łazience w Rzeszowie.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A co ? W łazience jakieś inne "magiczne" kafle że cena od razu 2,5 x razy większa ???
    Co za pytanie...?
    Wneki, półeczki, mozaiki, rozety itp, itd.

    Żaden z kumatych kafelkarzy nie wycenil mi łazienki po ilosci m2 kafli, które miały być tam położone, tylko po zobaczeniu projektu od architektki.
    Ile jest ciecia, ile szlifowania itp.

    Ja wszystkie zewnetrzne krawedzie pólek mialem fazowane pod katem 45*.
    Jest rożnica zrobić taką półeczkę 1x0,15m, bo mozna w tym czasie walnąc parę metrów podlogi, prawda?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-08-2019 o 09:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co za pytanie...?
    Wneki, półeczki, mozaiki, rozety itp, itd.

    Żaden z kumatych kafelkarzy nie wycenil mi łazienki po ilosci m2 kafli, które miały być tam położone, tylko po zobaczeniu projektu od architektki.
    Ile jest ciecia, ile szlifowania itp.

    Ja wszystkie zewnetrzne krawedzie pólek mialem fazowane pod katem 45*.
    Jest rożnica zrobić taką półeczkę 1x0,15m, bo mozna w tym czasie walnąc parę metrów podlogi, prawda?
    Zawsze do wyceny są różne dopłaty

    U mnie też za cięcie pod kątem , zmianę kafli w jednej łazience na sporo mniejsza niż miały być i inne "udziwnienia" dopłacałem ...

    Łazienki są różne. Wiele nie ma żadnych "udziwnień" i jest w nich sporo mniej pracy niż w innych ..

    Czym więcej "udziwnień" i więcej pracy dla glazurnika to oczywiste że cena inna.
    Tyle że cena powinna być adekwatna bo zakresu prac ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #50

    Domyślnie

    Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi, to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że powinienem żądać całkowitego zwrotu środków. Niestety koszt materiału już jest raczej stracony, a i chciałbym się niedługo przeprowadzać więc nie znajdę nikogo na już do całej łazienki. Zrobię przede wszystkim ten narożnik, sufit podwieszany aby listwę usunąć, kran, gniazdka, kolumnę prysznicową, domaluje ściany w pokojach, a płytki na ścianie i podłodze nierówne, ale nie wiem czy chwilowo nie muszą zostac, bo ciezko jest to teraz ogarnac wszystko jeszcze raz.
    Przede wszystkim szkoda straconego czasu, bo planowałem kilka miesięcy aby wyszlo idealnie, a przyszli na końcu partacze i wszystko przekreślili. I wracając do ceny 100 zł za metr. Tutaj nie mieli żadnych półek, mozaik po prostu płytka na ścianę. Owszem chciałem półkę z płytek nad wanną ale powiedzieli mi, że teraz są ładne przykręcane i szkoda zabawy w robienie półki.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No, niestety sam sobie narobiłes problemu.
    Raz, ze nie sprawdziłeś aktualnych cen (i co za nie można uzyskać), dwa, ze zapłaciłeś pieniadze z góry.

    Teraz będzie już tylko kwas...

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas_87 Zobacz post
    Owszem chciałem półkę z płytek nad wanną ale powiedzieli mi, że teraz są ładne przykręcane i szkoda zabawy w robienie półki.
    serio? ludzie pół łazienki w półkach robią, ściany wykuwają, zabudowy robią...a tutaj głupiej półki nie umieli zrobić dlatego odradzili
    partacze jakich mało...zero "udziwnień" a jeszcze tak spier$%^@#a robota...

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A co ? W łazience jakieś inne "magiczne" kafle że cena od razu 2,5 x razy większa ???
    Nie magiczne ale jak pisali przedmówcy jest dużo więcej pracy...
    Jak nie masz kasy to pozostaje Tobie budować/wykańczać samemu przynajmniej będziesz wiedział co i jak i się dodatkowo nauczysz.
    Jak więcej zarobisz w pracy to powodzenia w szukaniu wykonawców. Wszystko ma swoją cenę wszystkiego można się nauczyć.
    Chyba że się nie chce, nie masz czasu, zarobiony jesteś masz dwie lewe ręce to odpuść.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Kolego @Lucas_87, ale żeś teraz podniósł larum na tym forum! Kilkadziesiąt szybkich odpowiedzi...
    Dawno nie było takiego tematu, a gawiedź tutaj znudzona siedzi i potrzebuje emocji, rozrywki - to im dałeś paliwo!, heheh
    Toż właśnie ci odpisali, że jesteś frajerem, niemotą, płytki nadają się do skucia, krzywe jak ch..., fugi nie takie, zrobiłeś to bez umowy i najlepiej jak byś się z tego powodu rzucił pod pociąg, bo w takim domu nie da się przecież żyć!!
    A ja ci napiszę tak - większość z nich, ma niejedno w domu spierd... Duża część z tej większości ma spieprzone bardziej poważne sprawy, aniżeli fugi i silikon. I jeszcze jakaś część z tych, którzy tutaj mianują się EKSPERTAMI, ma spaprane ŻYCIE. Bo jak inaczej można określić sytuację, gdzie ktoś non stop siedzi na tym forum i zamiast pocieszyć kogoś, kto ma problem, znaleźć jakieś pozytywy, doradzić jakieś rozwiązanie, to pisze:
    - Kto ci to tak spierd...!?
    Także nie przejmuj się tymi burakami, łazienkę masz ładną, nikt z gości nie będzie ci z poziomicą chodził po chałupie i mierzył odchylenia - olej to.
    Porada moja jest taka - spróbuj odzyskać część pieniędzy, a jak się nie uda, to po prostu zapomnij. Krzywe kafelki w łazience nie są warte twoich nerwów. Są w życiu dużo bardziej istotne rzeczy, jak zdrowie.
    Także zdrówka życzę całej rodzinie

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Kolego @Lucas_87, ale żeś teraz podniósł larum na tym forum! Kilkadziesiąt szybkich odpowiedzi...
    Dawno nie było takiego tematu, a gawiedź tutaj znudzona siedzi i potrzebuje emocji, rozrywki - to im dałeś paliwo!, heheh
    Toż właśnie ci odpisali, że jesteś frajerem, niemotą, płytki nadają się do skucia, krzywe jak ch..., fugi nie takie, zrobiłeś to bez umowy i najlepiej jak byś się z tego powodu rzucił pod pociąg, bo w takim domu nie da się przecież żyć!!
    A ja ci napiszę tak - większość z nich, ma niejedno w domu spierd... Duża część z tej większości ma spieprzone bardziej poważne sprawy, aniżeli fugi i silikon. I jeszcze jakaś część z tych, którzy tutaj mianują się EKSPERTAMI, ma spaprane ŻYCIE. Bo jak inaczej można określić sytuację, gdzie ktoś non stop siedzi na tym forum i zamiast pocieszyć kogoś, kto ma problem, znaleźć jakieś pozytywy, doradzić jakieś rozwiązanie, to pisze:
    - Kto ci to tak spierd...!?
    Także nie przejmuj się tymi burakami, łazienkę masz ładną, nikt z gości nie będzie ci z poziomicą chodził po chałupie i mierzył odchylenia - olej to.
    Porada moja jest taka - spróbuj odzyskać część pieniędzy, a jak się nie uda, to po prostu zapomnij. Krzywe kafelki w łazience nie są warte twoich nerwów. Są w życiu dużo bardziej istotne rzeczy, jak zdrowie.
    Także zdrówka życzę całej rodzinie
    Przesadziłeś!

    Do autora wątku, czy mógłbyś mi wysłać na PW namiary na ekipę, bo jesteśmy ze świętokrzyskiego i akurat szukamy ekipy do glazury a nie chcielibyśmy mieć do czynienia z taką ekipą.

    Inwestor nie jest odpowiedzialny za błędy wykonawców!!! To nie bierz sobie tych baboli do serca, ale jak Ci przeszkadzają to je po prostu zmień, bo mieszkanie z nimi może Ci przysporzyć wiele nieprzyjemnych rozmyślań...a po co?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Nie magiczne ale jak pisali przedmówcy jest dużo więcej pracy...
    Jak nie masz kasy to pozostaje Tobie budować/wykańczać samemu przynajmniej będziesz wiedział co i jak i się dodatkowo nauczysz.
    Jak więcej zarobisz w pracy to powodzenia w szukaniu wykonawców. Wszystko ma swoją cenę wszystkiego można się nauczyć.
    Chyba że się nie chce, nie masz czasu, zarobiony jesteś masz dwie lewe ręce to odpuść.
    Mamy wolny rynek i różne ceny ...
    To że jeden fachowiec "woła" 100 zł za m2 nie oznacza że inny nie wykona tego za 20zł czy też 60 zł za m2 ..
    Ja już dom wybudowałem i już dawno mieszkam i nie miałem problemu znaleźć fachowców w cenie jaka mi odpowiada i jaką założyłem.
    Różnice w wycenach były olbrzymie ...

    Teraz to się fachowcom w d... poprzewracało. Nie ważne czy fachowiec czy partacz czy amator musi szybko się dorobić.
    Winni są sami inwestorzy którzy te chore wyceny akceptują i nakręcają spiralę cen usług , ale to też wina tego że tak dużo się buduje i obecnie nawet najgorszy partacz znajdzie chętnych ...
    Jakoś przez 2 lata pensje nie poszybowały w górę tak jak obecne ceny usług.
    Obecnie ceny w budowlance są oderwane od rzeczywistości
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Bez przesady z tymi kosmicznymi zarobkami. Ekipa od murów prawie 3 miesiące robiła. 5 ludzi. 50tys w sumie. Wychodzi 3.3 tys na miesiąc. Faktycznie kosmos...

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Bez przesady z tymi kosmicznymi zarobkami. Ekipa od murów prawie 3 miesiące robiła. 5 ludzi. 50tys w sumie. Wychodzi 3.3 tys na miesiąc. Faktycznie kosmos...
    To się tylko cieszyć że znalazłeś takich fachowców którzy chcieli robić za 3,3 tys (rozumie że na czarno) , bo jakby mieli zapłacić jeszcze podatek i itd to sądzę że takich wolantariuszy to byś nie znalazł
    No chyba że trafiłeś na legalnie działającą firmę i na ludzi którzy pracują dla ideii a nie dla kasy
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Bez przesady z tymi kosmicznymi zarobkami. Ekipa od murów prawie 3 miesiące robiła. 5 ludzi. 50tys w sumie. Wychodzi 3.3 tys na miesiąc. Faktycznie kosmos...
    I te 3 miesiące robili tylko u Ciebie ? Jakoś nie chce mi się wierzyć.

    Co do autora wątku to sam bym się wkur.... co prawda i tak na to uwagi zaraz zwracał nie będziesz ale chodzi o sam fakt, że musiałeś za to zapłacić.
    Ja aktualnie kończę łazienkę. Drugą już, gdy szukałem glazurnika i dostałem wyceny to spadłem z krzesła. Płytki kładłem pierwszy raz, sciana plus podłoga. O ile na ścianie są niedoróbki o tyle podłoga wyszła tip top.
    I wiedząc ile $$ zostało w kieszenie jestem te niedoróbki w stanie zaakceptować.
    Druga sprawa, że będąc u kogoś nigdy nie zwracałem uwagi na szerokość fug, czy równość płytek. Gdy sam zacząłem kłaść i później przyglądać się łazienką to jeszcze bardziej utwierdziło mnie to przekonaniu, że dobrze postąpiłem

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Jest git robota wykonana. Przy kąpieli się schylisz, gniazdka nie zmieniaj bo i tak w razie ,,w" instalacja jest zabezpieczona. Ten pasek u góry jak dla mnie daje urok. Jak to mówią starzy fachowcy tam gdzie się ,,sra" nie musi być ładnie .

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony