dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie Dachowka Creaton Premion czarna matowa angobowana

    Witam
    Proszę o radę zacne grono.
    Stoję przed wyborem dachowki ceramicznej na dach wielospadowy. Upatrzylem sobie Creaton Premion czarna matowa angobowana. Ktoś ma,może coś o niej napisać?
    Obawiam się o jej jakość, w necie napotkałem sporo postów z lat 2015/2017, że były problemy. Ludzie pisali, że w słońcu pojawiają się dziwne białe plamy. Co więcej ani dostawca ani producent nie uznali reklamacji. Proszę jeśli ktoś coś wie będę wdzięczny.

  2. #2

    Domyślnie

    Dobry wieczór;
    Dawno tu nie zaglądałem ale akurat taką dachówkę mam od 2013 roku , dachówka bez zarzutu, dom parterowy , dach koperta 380m2.
    Do zobaczenia na żywo w Jaworznie.

    Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciasteczka

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Poszukuję druku gwarancyjnego z firmy Creaton z 2014 roku. Może ktoś posiada takowy dokument, w którym są wyszczególnione warunki gwarancji.

    Będę wdzięczny, gdyż wznawiam walkę z Creatonem.

    Creatona nie polecam ze względu na podejście do klienta. Reklamuję dachówki Creaton Premion Finese , które stają się z roku na rok coraz bardziej białe z powodu wewnętrznych mikropęknięć / wykwitów. Mikropęknięć przybywa, dach coraz to bardziej szary zamiast błyszcząco czarnego, a firma Creaton stwierdziła, że cytuję "Nie możemy uznać, że zgłoszona przez Państwa wada dachówek, jest wadą podlegającą reklamacji w ramach gwarancji, gdyż ma ona charakter wyłącznie estetyczny."
    Wspomnę jedynie, że dachówkę zakupiłem w 2009 roku. w 2014 roku została wymieniona z dokładnie tego samego powodu, który pojawił się ponownie.
    Przypadek, że z dachówką dzieje się ciągle to samo?
    Ciekawym jest również fakt, iż w 2020 roku w nowych warunkach gwarancyjnych jest dokładnie opisane wyłączenie z gwarancji cech estetycznych.
    Człowiek na poziomie, musi trzymać się w pionie!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciasteczka Zobacz post
    Poszukuję druku gwarancyjnego z firmy Creaton z 2014 roku. Może ktoś posiada takowy dokument, w którym są wyszczególnione warunki gwarancji.

    Będę wdzięczny, gdyż wznawiam walkę z Creatonem.

    Creatona nie polecam ze względu na podejście do klienta. Reklamuję dachówki Creaton Premion Finese , które stają się z roku na rok coraz bardziej białe z powodu wewnętrznych mikropęknięć / wykwitów. Mikropęknięć przybywa, dach coraz to bardziej szary zamiast błyszcząco czarnego, a firma Creaton stwierdziła, że cytuję "Nie możemy uznać, że zgłoszona przez Państwa wada dachówek, jest wadą podlegającą reklamacji w ramach gwarancji, gdyż ma ona charakter wyłącznie estetyczny."
    Wspomnę jedynie, że dachówkę zakupiłem w 2009 roku. w 2014 roku została wymieniona z dokładnie tego samego powodu, który pojawił się ponownie.
    Przypadek, że z dachówką dzieje się ciągle to samo?
    Ciekawym jest również fakt, iż w 2020 roku w nowych warunkach gwarancyjnych jest dokładnie opisane wyłączenie z gwarancji cech estetycznych.
    Proszę o kontakt. Możemy sobie pomóc. Napisałam do Pana na prv.

  5. #5

    Domyślnie

    Zakupiłem tę dachówkę rok temu, zamontowałem w tym roku na przełomie czerwca/lipca. Na ten moment jest w porządku. Mało tego, musiałem dokupić kilkaset sztuk, bo brakło, i trzeba przyznać, że Creaton trzyma pigment w każdej partii. Mam dachówki z 2019 i 2022 na jednej połaci i jest ten sam odcień. Wybrałem akurat Premion bo jest produkowany w Niemczech, a nie w Polsce. Dachówka jest ładna, bardziej grafitowa w słońcu, niż czarna. Nie chciałem dachówek, które oślepiają oczy, a w słońcu świecą na biało, dlatego wybrałem mat.
    Słyszałem o tych problemach białych plam w ubiegłych latach. Sprzedawca sam o niej wspominał i dotyczyło to głównie dachówek Titania. Według niego była to wina producenta.

  6. #6

    Domyślnie

    Też mam problem z cereaton premio. Czarna angoba. Po 3 latach od położenia dach zaczął się robić niejednolity. Z bliska widać, że powłoka na dachówkach jest spękana, na każdej w nieco innym stopniu, stąd różnice w odcieniach. Składam reklamację do producenta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony