dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Wymiana parapetów wewnętrznych

    Witam,

    Ze względu na brak ekip w okolicy, które wymieniłyby mi parapety wewnętrzne postanowiłem zrobić to sam.
    Obecnie parapety mam osadzone dobrze ale w zimą mocno wieje na styku parapetu z oknem i na 99% jestem przekonany, że pianka między oknem a murem już się chyba w znaczny sposób utleniła i muszą być tam dziury.
    W związku z powyższym, po demontażu parapetów uzupełniam piankę montażową między oknem, a murem (jeżeli będzie jej tam brakowało), czy jeszcze coś powinienem zrobić, np. jakąś siatkę izolacyjną na tym styku, inne kroki?
    Będę zobowiązany za wszelkie rady, jestem mocno zdeterminowany żeby wykonać tę pracę, ale nie chcę żeby para poszła w gwizdek, tylko chcę to zrobić należycie zgodnie z obowiązującą metodologią.

    Pozdrawiam,
    Darek.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Folię/taśmę paroszczelna daj.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Folię/taśmę paroszczelna daj.
    Na pewno warto mieć pod ręką folię, tym bardziej że nie potrzeba jej dużo. Tylko jaką będzie najlepsza to pokażę stan miejsca po demontażu obecnego parapetu.
    Dobra byłaby jakaś fotka, także parapetu od zewnątrz bo może tam też jest problem..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W załączeniu zdjęcia, na pewno muszę wyrównać podłoże - jaką masą?
    Proszę jeszcze o upewnienie mnie w przekonaniu, że pod oknem wystający rancik na głębokość około 2cm (zaznaczyłem strzałką) to tam powinien podejść parapet? Jeżeli tak to rozumiem, że nadmiar pianki i zaprawy przysłaniającą ten rancik muszę usunąć ?
    Pod oknem widać również jakąś masę na tej piance, ale zakładam że jest to klej którym był klejony parapet i tam się rozprowadził?
    Patrząc na piankę to jest ok, ewentualnie wymaga uzupełnienia w pojedynczych miejscach ale chyba nie ma potrzeby jej usuwania i nanoszenia na nowo?

    No i kluczowe pytanie, na co montować ( parapety będą z MDF) - pianka niskoprężna, klej poliuretanowy?


    Będę zobowiązany za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez darasle ; 02-09-2019 o 05:47

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pewnie już "po robocie" .. ale i tak napiszę:
    - czy tu wcześniej był parapet z PCW? Zwykle ten "rancik" ma wysokość listwy podokiennej, czyli 3cm więc z luzem montażowym jest miejsce na nowy parapet (zwykle grubość 3cm).

    Parapet można montować na klej itp. Ale najprościej jest to zrobić na zwykłą piankę montażową, której naddatek się obcina i całość maskuje tynkiem.

    Trochę słabo widać to co jest pod oknem / listwą. Trzeba dokładnie się przyjrzeć. Jeśli są jakiekolwiek prześwity , dziury itp w piance, to można spróbować włożyć w starą pianę pistolet i "wstrzyknąć' tam nową pianę, ze szczególnym uwzględnieniem narożników.
    Przewiew może też być między listwą a oknem. Wtedy ponawiercałbym od widocznej strony listwę co 10-15cm i tam wstrzykiwał pianę.

    Folia z Twojego linku jest ok, ale raczej na mur. W takich przypadkach wydaje mi się że lepszy efekt będzie z użycia tej:
    https://sklep.grupamagnum.eu/Tasma-p...do-150-mm.html
    Droższa, ale znacznie lepsza. Rolka ma 10m, także w rezultacie wyjdzie niższa kwota.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony