dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Sprzedaż domu i dochodzenie wad...

    Witam
    Sprzedałem dom w stanie SSO w 2016 roku. Nowy właściciel skarży się od jakiś 6 miesięcy że przy dużych ulewach gdy wodą stoi koło domu w piwnicy zaczyna skraplac się woda w jednym narozniku. Piwnica wybudowana na 1.5 m po nizej terenu, teraz suchy, żwir i piasek. Izolowane wg projektu płyta w piwnicy, papa na podłodze i ścianie na 1.5 m wysokości oraz 2 razy dysperbit na ścianach. Dom jeszcze nie oddany do użytku wykończony ale bez kostki na zewnątrz. Czy ja jako poprzedni właściciel ponoszą odpowiedzialność, kierownik budowy czy ....
    Proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Nic nikomu o uszy się nie obiło...

  3. #3

    Domyślnie

    Miałby prawo dochodzić roszczeń gdyby była to wada ukryta- tj piwnica przeciekała by od samego początku. Natomiast jeśli zaczęła przeciekać po 2 latach od zakupu to się nie przejmuj. Przecież w ciągu tych dwóch lat deszcz padał i wszystko było dobrze. Równie dobrze on mógł prowadzić jakieś prace ziemne i uszkodzić izolacje

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja bym się przejmował, skoro wada tkwiła w przedmiocie sprzedaży w momencie sprzedaży. Po to rękojmia trwa pięć lat, żeby wady tkwiące od początku miały czas się ujawnić.
    No, chyba, że ktoś potem uszkodził hydroizolację mechanicznie czy chemicznie.
    Skoro papa przepuszcza - to dosyć prawdopodobny jest błąd wykonawczy.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak pisałem dom był sprzedany w sso izolacja na ten czas to dysperbit dwa razy ściany zewnątrz i zakupiona papa do izolacji od środka (Nowy właściciel sam sobie zakladal) po roku od sprzedaży zgłosił że zbiera mu się w jednym rogu wilgoc. Po wystudzeniu założył papa i problem zniknął. Po dwóch latam po ostatnich 2 ulewach w sierpniu wilgoć pojawiła mu się w drugim rogu. W tym rogu na zewnątrz jest obniżenie terenu i zbiera się wodą.
    Teraz mój dylemat. Zrobiłem zgodnie z projektem. Czy teraz muszę mu ściągnąć ocieplenie fundamentu i założyć ciężko izolacja przeciwwilgociowa? (Nawet jeśli taka nie była w prijekcie) Czy może drenaż aby odprowadzić wodę po ulewach?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jeśli sam montowal izolację to nie ma odpowiedzialności po Twojej stronie. Zakładam że masz zdjęcia żeby wykazać stan budowy z momentu sprzedaży. Druga kwestia że dom był sprzedawany jako nieoddany do użytku, nie miałeś wpływu na to jak i jakie pracę były wykonywane po sprzedaży.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony