dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Uciążliwość słupów oświetleniowych - drogowych.

    Cześć,

    na wiejskiej drodze gruntowej będę stawiane słupy (oświetlenie ledowe 40-50W), mogą być*postawione na mojej działce i świecić*w stronę sąsiada lub odwrotnie.
    Możecie mi podpowiedzieć*na co zwrócić*uwagę i po której stronie jest lepiej mieć słupy?
    To co sam zaobserwowałem to kiedy to będzie po stronie sąsiada to przy takiej mocy w nocy lampy zwyczajnie świecą w okna. Nie wiem na co innego trzeba zwrócić*uwagę.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Jeżeli masz wybór, to lepiej, żeby twoją działkę/dom oświetlały.
    Jeżeli świecą w okno, to zawsze możesz zaciągnąć zasłonki/żaluzje. Toż to chyba nie są światła kierunkowe, żeby aż tak przeszkadzały?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Wielu dałoby się pokroić, aby latarnie miejskie "za darmo" oświetlały im elewację i ogród.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Wielu dałoby się pokroić, aby latarnie miejskie "za darmo" oświetlały im elewację i ogród.
    Znam inny przypadek, lampy zostały ustawione /NIE podłączone/ wzdłuż istniejącej od lat ulicy ale remontowanej i poleciały skargi do UM ze w okna świecą, nie podłączone lampy oślepiały !!!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Mam takie latarnie po mojej stronie na narożniku działki. Nic nie przeszkadza.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Na moją działkę swiecą trzy i jestem tym zachwycona
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony