dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Konstrukcja tarasu i schodów wejściowych z profili BOSCH

    Dzień dobry,

    Mam możliwość pozyskania znacznej ilości profili aluminiowych Bosch Rexroth 90x45 takich jak tu:
    https://uk.rs-online.com/web/p/tubing-struts/4938353/

    Chciałbym z nich zbudować konstrukcje tarasu i schodów wejściowych.

    Zamierzam przy pomocy świdra wykonać punktowe fundamenty pod regulowane nogi. Na nich będzie opierała się kratownica z profili.

    Czy ktoś spotkał się z podobnym rozwiązaniem? Proszę bardziej doświadczonych kolegów o opinie, czy ma to sens?

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    konstrukcyjnie może ma sens choć zdradź jak zamierzasz to połączyć ze sobą? Bo spawanie jak i specjalne łączniki do tego systemu to będzie droga zabawa. Pozostaje też kwestia estetyki - dla mnie nieco dyskusyjnej.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    Łączniki młoteczkowe mam i generalnie wszystko aby to poskładać. Konstrukcje planowałem obudować deskami tarasowymi. Proszę o opinię pozostałych. A może ktoś wykonał coś podobnego?

    Nogi wyglądają tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cass.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	433579

  4. #4

    Domyślnie Konstrukcja tarasu i schodów wejściowych z profili BOSCH

    Zrobię po swojemu... Świdrem dziury , nasypie gruzu i zaleje betonem punktowo. Dam na to bloczki fundamentowe i przykręcę regulowane nogi. Potem zrobię szachownice z profili i na to deskę. Tak samo wykonam schody. Zobaczymy jak to wyjdzie. Tutaj kolejny raz proszę Was Szanownych o minusy takiego rozwiązania. Chciałbym poznać opinie dlaczego nie... Może jestem głupiutki w sprawach budowlanych, ale nie widzę tu (-) Będę wdzięczny za pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	profil190816_163521 (1).jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	433631

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem zarejestrowany na forum od 2011 a od początku je obserwuje. Czy ono jest już martwe? Wszyscy już tylko FB?
    Tyle czasu i jedna odpowiedz experta. Szkoda...

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    I jak Ci to wyszło? Masz jakieś foto?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony