dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacol35500

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    34

    Domyślnie Jak zamontować okna?

    Witam. Jesteśmy na etapie zakupu działki i wyboru projektu. Domek będzie mały parterowy około 90mkw pow. użytkowej. Od kilku dni czytam muratora i montaż okien spędza mi sen z powiek. Jak to zrobić żeby było dobrze i nie przedłużało długości spłaty kredytu o 5 lat? System MOWO wydaje się ciekawy ale trochę boli w kieszeń. Dom będzie budowany z betonu komórkowego, myślałem aby pod oknami położyć pustak 30cm zamiast 24cm. Mógłbym wtedy postawić okno na XPS-ie i wysunąć je w warstwę ocieplenia. Dodatkowo chciałbym wykleić wnękę okna 5cm xps-a. I zamocować takimi kotwami http://allegro.pl/oferta/kotwa-do-mo...waAgA-EALw_wcB
    Dodatkowo na zewnątrz chciałbym zrobić wokół okna ramkę z xps-u. I lukę pomiędzy nim a oknem dać taśmę rozprężną (chyba, że lepiej piankę). I okleić to taśmami.
    Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi, może trochę przekombinowałem.
    Druga opcja to oklejenie wnęki xps-em i wstawienie okna bez żadnego wysunięcia. Gdzieś na forum doczytałem, że to zły pomysł jednak nie wyjaśniono dlaczego.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacol35500 Zobacz post
    myślałem aby pod oknami położyć pustak 30cm zamiast 24cm. Mógłbym wtedy postawić okno na XPS-ie i wysunąć je w warstwę ocieplenia.
    Stawianie okna na XPS to słaby pomysł - za miękki jest a okno ciężkie. Będzie za mało stabilnie. I jaki sens w parametrach izolacyjnych zyskasz w porównaniu z sytuacją, gdy tę przestrzeń wypełnisz pianka montażową?
    Ze 2cm wysunąć możesz bez niczego. Ale ma to sens wyłącznie, jak sam będziesz obrabiał styropianem okna i wytniesz tak, żeby ładnie otoczyć ten wysunięty rant.

    Cytat Napisał jacol35500 Zobacz post
    Dodatkowo chciałbym wykleić wnękę okna 5cm xps-a.
    Zapytaj, czy/jaką gwarancję dostaniesz na okna tak zamontowane. IMO zupełnie bez sensu zwłaszcza przy BK.

    Cytat Napisał jacol35500 Zobacz post
    Dodatkowo na zewnątrz chciałbym zrobić wokół okna ramkę z xps-u. I lukę pomiędzy nim a oknem dać taśmę rozprężną (chyba, że lepiej piankę). I okleić to taśmami.
    Jak to sobie wyobrażasz? Możesz rozrysować? Normalnie to nasuwasz EPSa na ramę kilka centymetrów.

    Zazwyczaj zwykłe zlicowanie i nasunięcie styropianu na ramę tyle, co pozwala Twoja estetyka to najrozsądniejsze wyjście.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacol35500 Zobacz post
    Od kilku dni czytam muratora i montaż okien spędza mi sen z powiek. Jak to zrobić żeby było dobrze i nie przedłużało długości spłaty kredytu o 5 lat?
    Murator to dość kiepskie źródło informacji o montażu okien. Więcej tu zwykłej promocji od potrzebnej informacji technicznej. Nie mniej dobrze, że już na tym etapie szuka Pan odpowiedzi na pojawiające się pytania. W mojej ocenie zanim podejmie Pan decyzję "jak" zamontować okna warto wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie "co chcę uzyskać w wyniku montażu okien". Określenie pożądanego rezultatu wskaże sposób. To właściwa droga, jeśli o montażu okien myślimy technicznie i praktycznie nie sugerując się promocją takich czy innych materiałów.
    PRO QUALITY

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacol35500

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Stawianie okna na XPS to słaby pomysł - za miękki jest a okno ciężkie. Będzie za mało stabilnie. I jaki sens w parametrach izolacyjnych zyskasz w porównaniu z sytuacją, gdy tę przestrzeń wypełnisz pianka montażową?
    Ze 2cm wysunąć możesz bez niczego. Ale ma to sens wyłącznie, jak sam będziesz obrabiał styropianem okna i wytniesz tak, żeby ładnie otoczyć ten wysunięty rant.



    Zapytaj, czy/jaką gwarancję dostaniesz na okna tak zamontowane. IMO zupełnie bez sensu zwłaszcza przy BK.



    Jak to sobie wyobrażasz? Możesz rozrysować? Normalnie to nasuwasz EPSa na ramę kilka centymetrów.

    Zazwyczaj zwykłe zlicowanie i nasunięcie styropianu na ramę tyle, co pozwala Twoja estetyka to najrozsądniejsze wyjście.
    Czyli najlepiej nie kombinować i po prostu normalnie zamontować okna na piankę z użyciem taśm do ciepłego montażu aby było szczelnie? Z tą ramką z xps chciałem trochę upodobnić to do MOWO. Z tym, że liczyłem iż xps jest twardszy...
    Murator to dość kiepskie źródło informacji o montażu okien. Więcej tu zwykłej promocji od potrzebnej informacji technicznej. Nie mniej dobrze, że już na tym etapie szuka Pan odpowiedzi na pojawiające się pytania. W mojej ocenie zanim podejmie Pan decyzję "jak" zamontować okna warto wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie "co chcę uzyskać w wyniku montażu okien". Określenie pożądanego rezultatu wskaże sposób. To właściwa droga, jeśli o montażu okien myślimy technicznie i praktycznie nie sugerując się promocją takich czy innych materiałów.
    Ogólnie dom planujemy ogrzewać kablami i ewentualnie klimatyzatorem więc zależy nam na jak najlepszym ( czyli szczelnym i poprawnym) wykonaniu Chciałbym osiągnąć Ep nie większe niż 30kwh/m2xrok.
    Jakie w ogóle są zyski z zastosowania MOWO w porównaniu z montażem na piankę i taśmy? Da się to określić? Np 5kwh/m2/rok?.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacol35500 Zobacz post
    Ogólnie dom planujemy ogrzewać kablami i ewentualnie klimatyzatorem więc zależy nam na jak najlepszym ( czyli szczelnym i poprawnym) wykonaniu Chciałbym osiągnąć Ep nie większe niż 30kwh/m2xrok.
    Przy kablach bez szans. EP całościowe przy grzaniu prądem domu i wody poniżej 100kWh/m2/r to mistrzostwo.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy kablach bez szans. EP całościowe przy grzaniu prądem domu i wody poniżej 100kWh/m2/r to mistrzostwo.
    Przedstawiam jednego mistrza http://www.domrzeczywisciepasywny.pl
    PRO QUALITY

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Przedstawiam jednego mistrza http://www.domrzeczywisciepasywny.pl
    Nie grzeje kablami.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie grzeje kablami.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    EP całościowe przy grzaniu prądem domu i wody poniżej 100kWh/m2/r to mistrzostwo.
    Pan Maciej grzeje prądem, więc tytuł mu przysługuje. Może nawet podwójna korona, bo to szalenie sympatyczny i pomocny gość .
    PRO QUALITY

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Pan Maciej grzeje prądem, więc tytuł mu przysługuje. Może nawet podwójna korona, bo to szalenie sympatyczny i pomocny gość .
    W lwiej części grzeje energią odnawialną. A to ma proporcjonalny wpływ na EP (jak w 2/3 grzeje energią odnawialną, to EP ma 3x mniejsze, niż gdyby grzał prądem)

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacol35500

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Przepraszam, pomyliłem pojęcia. Nie chodziło o Ep a o zapotrzebowanie na energie do ogrzewania domu.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacol35500 Zobacz post
    Przepraszam, pomyliłem pojęcia. Nie chodziło o Ep a o zapotrzebowanie na energie do ogrzewania domu.
    EP to jest zapotrzebowanie na energię do ogrzewania

  12. #12

    Domyślnie

    Sory, że odkopuję ale nurtuję mnie kilka kwestii. Bo jest kilka metod montażu. Zależy mi na minimalizacji (a nie całkowitej likwidacji) mostków przy oknach. Natomiast chce, żeby nie płacić x razy więcej za coś co zwróci się w rachunkach za ogrzewanie za 100 lat. Dla mnie ważne jest, żeby okna były szczelne (WM) i w miarę ciepłe oraz żeby nie było problemów np z grzybem. Rozumiem, że montaż na taśmach, pianka? Co odnośnie obróbki styropianem przy elewacji? Styropian ma być na równo z ościeżem i dopiero potem dokleić od wewnątrz z 3cm styro który będzie zachodził na ościeżnice?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Najtaniej montaż szczelny wykonasz na piance i taśmach.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Styropian ma być na równo z ościeżem i dopiero potem dokleić od wewnątrz z 3cm styro który będzie zachodził na ościeżnice?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7842176

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony