dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie wymina narożnika,rozwórki i zasuwnicy

    Przy okazji wymiany uszczelek ( cz to rzeczywiście tyle kosztuje dwa okna 670 zl uszczelka + robota) okazało się że jednego z okien nie można wyregulować gdyż trzeba wymienić te elementy jak w tytule. Miałam kłopoty ze zmianą sposobu otwierania nie mogłam przejść z pozycji uchylnej na normalne otwieranie.
    Firma wyceniła usługę (robota + materiały) na 500 zł. Popatrzyłam na ceny tych elementów w internecie - poszczególne części kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu zł. Chcę sama je kupic ale nie wiem czym kierować się gdyż są rożne typy i parametry. Nie wiem jakiego producenta jest to okno, było montowane kilkanaście lat temu. Czym kierować się przy zakupie. Okno na dzień dzisiejszy otwiera się uchylnie więc nie mogę przeczytać na wewnętrznej ramie jakichś parametrów ( o ile takie są) Panowie regulując mi okna od razu wiedzieli które z jakiego roku ,
    Chcę znaleźć firmę która zrobi to za dużo niższą cenę jeśli sama kupię te elementy.
    Może ktoś miał podobny przypadek i może coś doradzić.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Kwoty nie wygladają na małe, ale jak przyjdzie Ci doliczyć dojazd tańszego fachowca to może się okazać różnie..
    Wrzuć foto tych elementów, bo tak na oko to ciężko zgadnąć..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Przypomina mi się jeden dowcip.
    Wezwany magik by naprawić telewizor
    Przyjeżdża... patrzy i jednym silnym uderzeniem uderza w róg odbiornika i rzecze...
    - sto złotych
    - no wie Pan? Tak drogo? Za co ? Za piache?
    - proszę Pani....1 zł za przyjazd....99zl za to że wiedziałem gdzie uderzyć.

    I tyle w temacie
    Za drogo?
    Jak wiesz gdzie uderzyć uderz sama

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Broc Zobacz post
    Przy okazji wymiany uszczelek ( cz to rzeczywiście tyle kosztuje dwa okna 670 zl uszczelka + robota) okazało się że jednego z okien nie można wyregulować gdyż trzeba wymienić te elementy jak w tytule. Miałam kłopoty ze zmianą sposobu otwierania nie mogłam przejść z pozycji uchylnej na normalne otwieranie.
    Firma wyceniła usługę (robota + materiały) na 500 zł. Popatrzyłam na ceny tych elementów w internecie - poszczególne części kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu zł. Chcę sama je kupic ale nie wiem czym kierować się gdyż są rożne typy i parametry. Nie wiem jakiego producenta jest to okno, było montowane kilkanaście lat temu. Czym kierować się przy zakupie. Okno na dzień dzisiejszy otwiera się uchylnie więc nie mogę przeczytać na wewnętrznej ramie jakichś parametrów ( o ile takie są) Panowie regulując mi okna od razu wiedzieli które z jakiego roku ,
    Chcę znaleźć firmę która zrobi to za dużo niższą cenę jeśli sama kupię te elementy.
    Może ktoś miał podobny przypadek i może coś doradzić.
    Nie znając szczegółów trudno się wypowiadać choć cena faktycznie nie niska. Co do samodzielnego zakupu może być trudno, tu się kłania wiedza i doświadczenie. Pokaż jakieś zdjęcia, nie muszą być z tego skrzydła tylko z innego. Bywa tak że jeśli uszkodzone są elementy z jakiegoś egzotycznego-starego-drogiedo-trudno dostępnego systemu lepszym i czasem tańszym rozwiązaniem jest wymiana całego okucia skrzydła na inny system.

  5. #5

    Domyślnie

    Do Jareko - stuknięcie młotkiem może kosztować np. 50 zł - fachowiec tez nie napracuje się a zarobi.
    . Szczegółów nie znam, nie mam pojęcia jaki to typ okna. Dziękuję za odpowiedzi, chodzi mi o znalezienie firmy na terenie Warszawy o umiarkowanym cenniku , jakiejś sprawdzonej dlatego zwróciłam się do forum.
    U mnie każde okno chyba inne - były wymieniane w miarę potrzeby w różnych latach więc zdjęcie innego może być nieprzydatne.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez Anna Broc ; 21-08-2019 o 20:20
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    I jeszcze jedno
    Uszczelki wbrew pozorom bywają różne choć ciagle pasujące do eurorowka i cena też może być różna. Tak samo jak ilość wynikająca z wielkości okna
    Poza tym bardzo często, gdy wyrób był hmm...ekonomiczny to reanimacja trupa na niewiele się zda

  7. #7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191206_203837.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	437933Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191207_135425.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	437937To są zdjęcia dla Ivo333 cd niżej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191206_203845.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	437934   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191206_203853.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	437935   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191207_135352.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	437936  
    Ostatnio edytowane przez Anna Broc ; 08-12-2019 o 11:40
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  8. #8

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191207_135726.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	437938Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191207_135646.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	437939Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191207_135620.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	437940Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191207_135425.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	437941Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191207_135352.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	437942
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Zawias dolny na skrzydle i rolki to IMO okucia autopilot Winkhaus , nie produkowane od ok. 6-7 lat ( być może są jeszcze do kupienia na necie)
    zasuwnicę i narożnik można wymienić na okucia activpilot tej samej firmy + wymiana zaczepów na ramie
    z zamianą rozwórki acktiv na autopilot był jakiś problem , ale nie pamiętam już jaki

  10. #10

    Domyślnie

    Chcę na forum podziękować IVO333 za wymianę całego okucia szybko, sprawnie i niedrogo jeszcze przed świętami. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku .
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony