dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zmiana mocy przyłączeniowej przed czy po podpisaniu umowy

    Dzień dobry,

    na początku lipca zakupiłem działkę budowlaną. Znajomi mówili, że bardzo długo czeka się na przyłącze prądku więc od razu wystąpiłem o warunki przyłączenia na standardowe 17 kW. Otrzymałem już umowę o przyłączenie. Jest to ostatnia niezabudowana działka na ulicy i Tauron musi zrealizować "odcinek kablowy nN 4x240, 20m, projektowany-wcinka". W tym momencie zacząłem jednak zastanawiać się czy nie zdecydować się na ogrzewanie elektryczne + solary. Wtedy moc przyłączeniowa musiałaby być minimum 25 kW i zabezpieczenie 40A (czy nawet 50A) zamiast 32A. Taka decyzja nie jest jednak prosta i chciałbym to na spokojnie przeliczyć, przemyśleć i skonsultować.

    Czy ktoś jest w stanie poradzić czy lepiej podpisać umowę na te 17 kW i wtedy piłka jest po stronie energetyki - ich biurokracja już rusza, a ja na spokojnie się zastanawiam i ewentualnie potem zmienię na więcej kW? Czy lepiej na spokojnie - najpierw zdecydować sie na rodzaj ogrzewania i wystąpić ponownie o warunki na więcej kW i dopiero podpisać? Tauron zobowiązał się do podłączenia do 31.07.2020, pani w okienku mówiła, że mam spodziewać się podłączenia po około 8 miesiącach stąd mój dylemat czy nie lepiej podpisywać już, a potem zmieniać żeby zyskać na czasie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak będziesz miał od razu taryfę z grupy G to bez znaczenia kiedy zwiększysz moc. Przy C będziesz miał opłatę za moc umowną.

    Grzejąc prądem największą moc pobieraną miałem 16,475kW.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Czy ta największa moc pobierana (16,475 kW) to moc, którą zużyło same ogrzewanie kablami czy ogrzewanie razem z innymi urządzeniami w domu (lodówka, tv itp.)?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał macio112 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Czy ta największa moc pobierana (16,475 kW) to moc, którą zużyło same ogrzewanie kablami czy ogrzewanie razem z innymi urządzeniami w domu (lodówka, tv itp.)?
    Wszystkie sprzęty. Pamiętaj, że moc jest uśredniana na 15 minut.
    Prawdopodobnie też akurat wtedy nie odpaliła się druga grzałka w bojlerze (albo tylko na chwilę) bo mam 11kW kabli i 2x3kW grzałek w bojlerze - więc jakby przez te 15 minut pracowało wszystko, to już bym miał 17kW.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję uprzejmie za rzeczywisty przykład. W takim razie podpisuję papiery tak jak wnioskowałem oryginalnie (zabezpieczenie 32A), a w razie czego będę wnioskował o zmianę zabezpieczenia (dokupienie mocy) później.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony