dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    XYZXYZXYZ

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    4

    Domyślnie Woda,ogrzewanie i ścieki

    Witam. Mam duży problem. Stoi na wsi dom zamieszkiwany przez moja rodzinę. Budynek stoi jakieś 100 lat już, z dala od wodociagu, kanalizacji. Gmina nie chce sie podjąć, a nawet jeśli to za duża kwotę to wszystko miałoby być. Jakby mieli to wszystko podciągnąć to dopiero za jakieś 450 metrow/ 0,5 km jest początek wsi. Ok 15m od budynku jest studnia kregowa, pobierana byla z niej woda przez te wszystkie lata. Chce im pomóc Ale nie wiem jak się za to zabrać. Czy można podciągnąć że studni wode do domu I w jaki sposób? Co z ogrzewaniem później tego domu skoro nie mozna zrobić I tak centralnego bez bieżącej wody ? No i czy trzeba wtedy szambo wykopać? Bo nie wiem jak to ugryźć .. Wszystkie techniki poszły do przodu, więc może udałoby się coś wykombinowac żeby w domu był przepływ wody, żeby zrobić mała łazienkę... To co czytam w Internecie z pozoru wydaje się być łatwe Ale i tak pewnie nie sa to małe koszty typu elektryczne ogrzewanie, przydomowa oczyszczalnia.. pomocy ;( do kogo się zwrócić?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Hydrofor +zbiornik załatwi sprawę wody. Jak zrobisz szambo to masz gdzie zrzucić wodę. Kwestia ogrzewania to jakaś kotłownia kocioł w zasadzie dowolny można zrobić gaz z butli, drewno, węgiel albo na prąd.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    XYZXYZXYZ

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-148
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ten temat ogarnięty, teraz problem ze zrobieniem małej łazienki... nikt nie pomyslal o pomieszczeniu na nia i w tym domu trzeba by bylo albo podzielic na to pokoj albo nie wiem co... dobudowka pewnie cos kosztuje a jak na mini lazienke to i tak sporo wyjdzie pewnie za dobudowke wtedy.. nie mam pomyslu, brak slow...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony