dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie Jak usunąć glony ze zbiornika ekspresu

    Rozwijają mi się glony w ekspresie do kawy w zbiorniku z wodą. Jak się zaczyna, to myję, ale jest jedno miejsce, które się temu nie poddaje - wnętrze koszyka, w którym porusza się magnes od sygnalizacji końca wody. Tam się wyczyścić nie da. Musiałbym to jakimś środkiem potraktować, ale nie wiem jakim. Podpowiecie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Woda utleniona bezpośrednio, wrzątek szybko i krótko. Takie pomysły na szybko.
    Chyba używałeś kiedyś w tym urządzeniu wody ze studni lub deszczówki i przywlekłeś zarodniki?
    Najprostsze wyjście - w serwisie kupić nowy zbiornik.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Używałem tylko wody z wodociągu... Niestety zbiornik jest przy oknie, co pewnie pomaga rozwojowi glonów. Spróbuję z wrzątkiem.

    Zakładam, że nowy zbiornik jest bez sensu, bo glony i tam się w końcu jakoś zagnieżdżą.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Po usunięciu glonów zrób tak, aby promienie słoneczne nie padały bezpośrednio na zbiornik wody, szczególnie jeśli jest przezroczysty. Mam express z przezroczystym zbiornikiem, stoi pod oknem od płn-zach, lecz slońce nie oświetla go bezpośrednio - nie "podgrzewa wody". Zero problemów od kilku lat.

  5. #5

    Domyślnie

    Siemens eq.6 - miałem podobny problem. W moim ekspresie dało się zdjąć plastikową płytkę zabezpieczającą magnez od góry i wyczyścić mechanicznie szczoteczka do mycia słomek.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Woda utleniona, ewentualnie ług sodowy (NaOH) w stężeniu 4g na 1l
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.728

    Domyślnie

    Opanujcie się ludziska przecież macie w domu pod ręką najtańszy środek jaki tylko może być i to skuteczny a nazywa się ocet tak zwykły ocet usunie glony i kamień.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony