dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Parkiet pi renowacji_pytanie

    Witajcie,

    jestem po renowacji parkietu dębowego o powierzchni 20 m2.

    Renowację przeprowadzono przy użyciu lakieru Arboritec Compo Avenue Satin.

    Ponieważ finansowo nie było mnie stać na renowację parkietów w trzech pokojach jednocześnie, robiłam to stopniowo.

    W pokoju telewizyjnym renowację parkietu przeprowadziłam rok temu.
    Nie wiem jakim lakierem został wykończony parkiet. Wiem, że bardzo śmierdziało.
    Parkiet jest lekko ciemniejszy o satynowej poświacie, gładki w dotyku.

    Parkiet w ostatnim pokoju, który przeszedł renowację w zeszłym tygodniu, jest lekko chropowaty pod palcami i ma taką dziwną poświatę.

    Mam w związku z tym pytanie?

    Czy to jest efekt zastosowania lakieru Arboritec Compo Avenue Satin czy źle wycyklinowanego parkietu?

    Pozdrawiam
    Monika

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mermaid Zobacz post
    Witajcie,

    jestem po renowacji parkietu dębowego o powierzchni 20 m2.

    Renowację przeprowadzono przy użyciu lakieru Arboritec Compo Avenue Satin.

    Ponieważ finansowo nie było mnie stać na renowację parkietów w trzech pokojach jednocześnie, robiłam to stopniowo.

    W pokoju telewizyjnym renowację parkietu przeprowadziłam rok temu.
    Nie wiem jakim lakierem został wykończony parkiet. Wiem, że bardzo śmierdziało.
    Parkiet jest lekko ciemniejszy o satynowej poświacie, gładki w dotyku.

    Parkiet w ostatnim pokoju, który przeszedł renowację w zeszłym tygodniu, jest lekko chropowaty pod palcami i ma taką dziwną poświatę.

    Mam w związku z tym pytanie?

    Czy to jest efekt zastosowania lakieru Arboritec Compo Avenue Satin czy źle wycyklinowanego parkietu?

    Pozdrawiam
    Monika
    Mam jeszcze dodatkowe pytanie.
    Parkiet w samych rogach jest szorstki, jakby nie doczyszczony.
    Pan przyjął dziwną technikę. Wycyklinował parkiet w dostępnych miejscach zostawiając rogi i wejście do pokoju. Polakierował wycyklinowane miejsca a gdy to wszystko wyschło zabrał się za szlifowanie rogów i wejścia do pokoju. Efekt końcowy jest taki, że ma zacieki lakieru na wejściu i niedoszlifowane rogi pokryte lakierem. Na dodatek pan kładąc listwy przypodłogowe pobrudził mi ścianę, w narożnikach listwy nie dochodzą do końca i są szpary.
    Ostatnio edytowane przez mermaid ; 19-08-2019 o 19:46

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mermaid Zobacz post
    Mam jeszcze dodatkowe pytanie.
    Parkiet w samych rogach jest szorstki, jakby nie doczyszczania.
    Pan przysłał dziwną technikę. Wycyklinował parkiet w dostępnych miejscach zostawiajac rogi i wejście do pokoju. Polakierował wycyklinowane miejsca s gdy to wszystko wyschło zabrał się za szlifowanie rogów i wejścia do pokoju. Efekt końcowy jest taki, ze mam zacieki z lakieru na wejściu i niedoszlifowane rogi pokryte lakierem. Na dodatek pan kładąc listwy przypodłogowe pobrudził mi ścianę, św narożnikach listwy nie dochodzą do końca i są szpary.
    z opisu wynika, że ten bardzo dobry lakier znalazł się w rękach bardzo niedobrego fachowca. Świadczą też o tym listwy. Proszę wstawić 2 lub 3 zdjęcia.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Zaciek od lakieru na listwie:


  6. #6

    Domyślnie

    Podziobana listwa od dziwnych „gwoździków, które wyglądały jak zszywacze tapicerskie. Pan dobił je młotkiem.


  7. #7

    Domyślnie

    Szpary między listwami:


  8. #8

    Domyślnie

    Kupki zaschniętego lakieru na parkiecie:

  9. #9

    Domyślnie

    Niedomalowany parkiet:


  10. #10

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie



    Obdrapana, świeżo pomalowana ściana, bo Panu się nie chciało podłączyć maszyny do gniazdka w kuchni (prosiłam o to).

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Był dzisiaj pan od parkietu. Pokazałam wszystkie fuszerki. Pan powiedział, że myślał, iż to gorsze sprawy.
    Nie odpowiedział na moje pytanie dlaczego użył zszywaczy tapicerskich do przymocowania listew zamiast specjalnych gwoździków, uszkadzając tym listwy. Po pokazaniu poharatanej ściany od zaczepów od gniazdka wzruszył ramionami.
    Na pytanie: „czy chciałby Pan w swoim domu mieć tak zrobiony parkiet” również nie usłyszałam odpowiedzi.
    Szpary między listwami na rogach? Żaden problem. Pan pociągnie je silikonem.

    Dowiedziałam się również, ze pan zawyżył powierzchnię pokoju z 17,5 m2 na 20 m2.
    Przepłaciłam więc za pracę 187,50 zł. Pan za 20 m2 wziął 1500,00 zł.

    Na koniec pan powiedział, ze jutro przyjdzie i wszystko poprawi. Pociągnie również cały parkiet ponownie lakierem.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co do powierzchni, to popularne rozwiązanie że cena jest za metr kwadratowy - ale nie mniej niż za 20m2.

    Te szczeliny to niby wypełnione? Wygląda jak parkiet przed renowacją, a nie po.

  16. #16

    Domyślnie

    Szczeliny między listwami w narożnikach nie są wypełnione. Pan chciał je wypełnić silikonem.

    Problem rozwiązał się sam. Zdjęłam listwy i wezmę fachowca, już nie partacza do założenia nowych listw.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mermaid Zobacz post
    Szczeliny między listwami w narożnikach nie są wypełnione. Pan chciał je wypełnić silikonem.
    Miałem na myśli szczeliny między klepkami. "Fachowiec" przed lakierowaniem robił coś takiego:



    ?

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,

    Pan poprawił parkiet. Był bardzo niemiły. Teraz już wiem, że za pierwszym razem parkiet był pociągnięty tylko raz i dlatego był mniej gładki niż w pozostałych dwóch pokojach.

    Tak więc pan fachowiec oszukał mnie nie tylko na metrażu powierzchni parkietu do renowacji ( zamiast 17,5 m2 było 20 m2), jakości wykonania usługi( poharatane listwy, niedoszlifowany parkiet w rogach, pod ścianą i na wejściu do pokoju) ale również na ilości położonych warstw lakieru.

    Mam nadzieję, że zło które mi uczynił powróci do Niego.

    Nie polecam firmy „Puławscy” ze Skarżyska-Kamiennej.

    Chyba, że chcecie mieć podobne problemy jak ja.

    Pozdrawiam
    Monika

  19. #19

    Domyślnie

    Drodzy Koledzy,

    mam pytanie. Dlaczego parkiet po poprawkach (ponowne lakierowanie) jest tępy w dotyku?

    Czy po lakierowaniu, poleruje się parkiet czy nie?

    Pozdrawiam
    Monika

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mermaid Zobacz post
    Drodzy Koledzy,

    mam pytanie. Dlaczego parkiet po poprawkach (ponowne lakierowanie) jest tępy w dotyku?

    Czy po lakierowaniu, poleruje się parkiet czy nie?

    Pozdrawiam
    Monika
    tak! Nazywa się to matowieniem.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony