dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SsEeBbEeXx

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-102
    Posty
    1

    Domyślnie Poprawne wykonanie podłogi

    Witam serdecznie,
    mam nadzieję, że dział w którym założyłem temat jest odpowiedni..
    Od dłuższego czasu remontuje stary dom (z okresu międzywojennego) i co róż mam nowe niespodzianki, niestety człowiek nie ma doświadczenia więc w końcu padło na to aby poradzić się bardziej doświadczonych osób, a więc tak:

    1. Planuję zrobić ogrzewanie podłogowe, zrobiłem odwierty w obecnych wylewkach aby sprawdzić co jest "pod spodem" (poprzedni właściciel obiektu ponad 2 lata temu zapewniał, że jest izolacja pod wylewkami).
    2. W dwóch pomieszczeniach jest tak jak na obrazu NR 1 z tym, że na korytarzu wylewka jest cieńsza a na nią są położone takie małe, grube "kostki" tak jak to kilkadziesiąt lat temu się robiło w domach wielorodzinnych...nieistotne w sumie.
    3. W kolejnych dwóch pomieszczeniach które zostało połączone w jedno (jednak dla wylewki jakby osobno bo są oddzielone fundamentem, wiadomo) poprzez usunięcie ściany jest tak jak na obrazku NR 2
    4. Do tej pory myślałem, że wszystko jest w porządku, położę 20-30mm styroduru i na to rurki podłogówki + wylewka anhydrytowa + gres i będzie cacy...
    5. Jak się okazało, po dołożeniu na istniejące podłogi tego co jest wymienione cała podłoga podniesie się o jakieś ~ 100mm z glazurą i to CO NAJMNIEJ
    6. Muszę obniżyć sufity w pokojach o około 100 - 120mm,na ten moment mam do sufitu około 2600-2620mm...
    7. Jak na szybko można zobaczyć - po wykonaniu założonych prac pozostaje zaledwie 2400-2420mm do sufitu (!) co wydaje się być niesamowicie kiepskim wynikiem.
    8. W domu będzie wentylacja mechaniczna (być może nie będzie uruchomiona od razu po skończonym remoncie ze względu na koszty centrali natomiast kanały, anemostaty itd będą przygotowane.

    Trochę myślałem nad tą podłogą i postanowiłem, że skuje dwa pomieszczenia NR 1i zrobię to tak samo jak jest pozostałych dwóch pomieszczeniach NR 2, lecz cały czas nie dawało mi spokoju to, czy poprzedni właściciel zrobił tą podłogę zgodnie ze "sztuką"...

    Załączam "wizualizacje" tego co jest i tego czy mogę wykonać to w sposób "poprawny", proszę o jakąkolwiek opinię czy idę myślami w dobrą stronę... jeśli tak to mógłbym zaoszczędzić sporo na wysokości pomieszczeń - około 80-100mm

    Odkułem niewielką część wylewki przy ścianie, jeśli potrzebowalibyście zobaczyć zdjęcia to mogę je wrzucić.

    Edit@
    Na dwóch pierwszych zdjęciach jest podana zła wysokość "fundamentu" z cegły do wysokości izolacji poziomej - ma być 165mm a nie 200mm
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NR 1 - POKÓJ.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	433647   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NR 2 - SALON + KUCHNIA.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	10,6 KB
ID:	433648   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan parter.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	433649   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PLAN.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	433650  
    Ostatnio edytowane przez SsEeBbEeXx ; 17-08-2019 o 17:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony