dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jestemdomel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    15

    Domyślnie Powierzchnia biologicznie czynna

    Dzień dobry. Z racji takiej, że mam kupionego bliźniaka na osiedlu, sprawa wygląda następująco. Jest działka, na niej dwa domy dwulokalowe (czyli 4 mieszkania). Każdy ma zrobiony szkielet pergoli. Ja chciałbym zrobić z tego garaż tj. powiększyć, zrobić ściany, dach, bramę garażową itp. Jest jednak problem z racji prawnej - minimalna powierzchnia biologiczna czynna w stosunku do działki wynosi 60%.

    Dla mnie oznacza to tyle, że nie mogę powiększyć tyle ile bym chciał, bo dostanę odmowę od zgłoszenia do urzędu - wyślę zgłoszenie chęci budowy garażu do 35m a urząd da sprzeciw.

    I teraz pytanie, da się to jakoś prawnie obejść? Mam na myśli może jakaś nawierzchnia czynna biologicznie czy coś? Priorytetem jest zadaszenie i ściany oraz brama garażowa. Z wylewki betonowej mogę już zrezygnować. Jest jakaś nadzieja?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jestemdomel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Gdzieś czytałem że trawnik na dachu jest równoważny 1/2 powierzchni biologicznej na ziemi.
    Na pierwszy rzut oka myślałem, że mnie trolujesz ale może nie jest to takie głupie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jestemdomel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Wyobraź sobie że w Warszawie deweloperzy w ten sposób wypełniają obowiązek zachowania narzuconej przez MPZP powierzchni biologicznie czynnej.
    Na dachach robią trawniki i sadzą tam drzewa w donicach.
    Wyobraź sobie że widziałem apartamentowiec którego działka miała mieć 20% PBC a po jego wybudowaniu nie było tam kawałka rodzimej ziemi, bo pod całą działką był garaż.
    Poczytałem i wszystko rozumiem. W ostateczności okej. Ale czy jest inna opcja?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jest, zrobić cichaczem i jakby co iść w zaparte. Ew. dogadaj się z sąsiadem co dwie głowy to nie jedna. A krzaki owocowe też się liczą . osobiście optuję za poziomkami i poręczą

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony