dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Domyślnie Podmurówka z kostki / bloczków granitowych

Kłaniam się.
    Chciałbym nareszcie zrobić coś z płotem od frontu chałupy.
    Póki co mam tam szkielet pod płot do zabudowy - pospawany i stojący od dwu lat.

Chciałbym przymocować do konstrukcji sztachety w kształcie i rozmiarze określonym przez Lepszą Połowę. Pod sztachetami chciałem zrobić podmurówkę z kostki granitowej, która została mi po brukarzach.
    I tu dochodzimy do meritum. Podmurówki będzie dokładnie 10 metrów. Dostałem ofertę na zrobienie tejże. Oferta obejmuje wykopanie pełnego fundamentu i ułożenie kostki brukowej (dwie na szerokość, trzy na wysokość). Koszt - 8 000 złotych :-/
    Podobno fundament musi być, choćby na nim miało leżeć tylko po jednej kostce.
    Dlatego myślę nad tym co zrobić aby było taniej i porządnie. I co zrobić aby jednak nie kopać na 80 cm.
    Wymyśliłem ułożenie na zagęszczonym gruncie dużej kostki / buców granitowych - bez kopania i bez spoinowania. Tyle że nie jestem przekonany czy będzie to sensownie wyglądać a jakoś nie mogę znaleźć zdjęć kostek bez spoiny.
    Jeśli ktoś mógłby coś zasugerować, z góry uniżenie dziękuję. Temat chciałbym ogarnąć przed zimą.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	352bce0a0a85bd12m.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	433681  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia