dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Oględziny tynków przez biegłego – co powinienem przygotować?

    Czeka mnie kolejna część oględzin tynków przez biegłego sądowego. Pierwsze oględziny były dość pobieżne moim zdaniem, do tego tylko z poziomu podłogi ponieważ biegły miał tylko poziomicę 2m i miarkę, budynek pusty więc brak drabiny. Na następny raz mam przygotować drabinę co też uczynię ALE… Czy ja powinienem przygotować jakąś dokumentację rysunkową i/lub zdjęciową czy biegły powinien sam ocenić co jest dobrze a co nie? Czy to ja mam pokazać każdy punkt niedoróbek a to biegły weryfikuje czy moje zastrzeżenie jest zasadne czy nie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A co w tynkach nie pasuje że do sądu się zgłosiłeś? Tynki zwykle trzeba gładzią wykanczać..

  3. #3

    Domyślnie

    Z grubsza opisałem w tym temacie:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%82-co-dalej

    Na sporej ilości ścian mam nierówności większe niż 4mm, na większości sufitów to samo a często więcej niż 4mm. Tynk nie zatarty, liczne braki, niedoróbki itd.
    Pomijam to że z "bizmesmenem" sie umawiałem na całość pod malowanie a wyszło tak że twierdzi że nie miał robić gładzi a tylko dwie warstwy. Nawet skoro dwie warstwy to i norma budowlana i dokumenty producenta mówią o zatarciu drugiej warstwy. W garażu jest na suficie tylko obrzutka (!)
    Szpalety okien pionowych wykruszają sie przy listwach dylatacyjnych, na niektórych odpadają całe kawałki tynku.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qualcolm_ Zobacz post
    Z grubsza opisałem w tym temacie:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%82-co-dalej

    Na sporej ilości ścian mam nierówności większe niż 4mm, na większości sufitów to samo a często więcej niż 4mm. Tynk nie zatarty, liczne braki, niedoróbki itd.
    Pomijam to że z "bizmesmenem" sie umawiałem na całość pod malowanie a wyszło tak że twierdzi że nie miał robić gładzi a tylko dwie warstwy. Nawet skoro dwie warstwy to i norma budowlana i dokumenty producenta mówią o zatarciu drugiej warstwy. W garażu jest na suficie tylko obrzutka (!)
    Szpalety okien pionowych wykruszają sie przy listwach dylatacyjnych, na niektórych odpadają całe kawałki tynku.
    A masz to zapisane w umowie? Bo jeśli nie to wykonawca może mówić swoją wersję.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Wez biegłego, niech pomierzy, porobi fotki i koncz ten house bo szkoda czasu a kazdego miesiaca ceny rosną. Z gosciem bedziesz sie sądził latami, z niewiadomym skutkiem jeśli umowa była napisana bez kluczowych punktow o jakosci jakiej oczekujesz itd. Na pewno na czesci scian tynk masz nieskonczony i to zauwazy sędzia nawet bez bieglego. I moze ostatecznie dostaniesz pare tys rekompensaty o ile gosc jest wyplacalny, ale potrwa to lata.
    Rozumiem że ten biegły to nie biegły sądowy tylko rzeczoznawca wezwany na twoje zlecenie? Biegły sądowy dobrze wie co ma mierzyć i co ma udokumentować. Wnioskuj u sędziego o biegłego który jest specjalistą od tynkow a nie ogolnobudowalnaego bo róznie to się moze skonczyc w raporcie z insepkcji.
    Twoim błedem było zaplacenie przed koncem roboty, nie można sie nabierać na historie wykonawców. Łatwo mi tak mówić ale sma kiedys utopiłem 2tyś płacać stolarzowi za coś czego nigdy nie skonczył :/

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    A co w tynkach nie pasuje że do sądu się zgłosiłeś? Tynki zwykle trzeba gładzią wykanczać..
    Nie, nie trzeba. Chyba, że ktoś musi mieć strukturkę "na lustro" i pieniądz nie gra roli.
    Tynki mają robić tak by ściany były równe a kąty proste były kątami prostymi. No i poprawne dylatacje by tynki nie pękały jeśli gipsowe.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Nie, nie trzeba. Chyba, że ktoś musi mieć strukturkę "na lustro" i pieniądz nie gra roli.
    Tynki mają robić tak by ściany były równe a kąty proste były kątami prostymi. No i poprawne dylatacje by tynki nie pękały jeśli gipsowe.
    Równe ściany i kąty proste to się zgadzam. Ale jednak większość ludzi jeszcze dodatkowo robi gładź. U mnie od razu zaznaczyli że oni pod malowanie nie robią.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony