dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaką kozę wybrać?

    Bardzo proszę o pomoc w wyborze pieca wolno-stojącego typu koza który ma stać w salonie 25m2 w domu typu kostka. Ma on służyć do sporadycznego (w razie konieczności) dogrzewania dolnych pomieszczeń czyli salonu i łazienki która jest tuż obok. Jak ciepło rozejdzie się klatką i generalnie po całym domu to bardzo dobrze a nie to nie szkodzi bo to ma być jedynie dodatek do głównego ogrzewania jakim jest cała nowa instalacja wraz z piecem na gaz miejski. Dom jeszcze ocieplony nie jest (kiedy będzie nie wiadomo) mur 38cm z luftem. Dach zrobiony. Nowe okna. Nie wiem czy jest to istotna informacja przy wyborze takiej kozy ale dodam jeszcze, że w domu jest wentylacja grawitacyjna (nie działa to jak rekuperacja ale coś tam zawsze jest ).

    Generalnie wybrałem dwie. Największe zaufanie mam do produktów Kratki które mają znajomi i bardzo chwalą. Produkty KFD wyczytałem w necie, że są dobre ale pewien nie jestem no i ten produkt dostosowany jest do dł. polan 30cm a kratki jedynie 25cm a to chyba trochę mało (tak mi się wydaje)?

    Kratki KOZA AB S/DR
    https://kratki.com/sklep/pl/produkt/2421/koza-ab-s-dr

    VS

    KFD Ewa
    https://www.kfdesign.pl/piece-na-dre.../kfd-ewa/opis/

  2. #2

    Domyślnie

    Mam kozę AB i generalnie zadowolony jestem. Minusem na pewno wielkość paleniska ( kawałki do 30 cm tylko się mieszczą). Nie wiem czy we wszystkich kozach tak jest ale jak jest minimalnie mokre drewno to od razu szyba czarna. Na plus na pewno dolot powietrza i wyglad

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawes Zobacz post
    Bardzo proszę o pomoc w wyborze pieca wolno-stojącego typu koza który ma stać w salonie 25m2 w domu typu kostka. Ma on służyć do sporadycznego (w razie konieczności) dogrzewania dolnych pomieszczeń czyli salonu i łazienki
    W przypadku takiego wykorzystania, piecyk ma się podobać i pasować do pokoju. Palenisko małe, ale to wiesz.
    Działać będzie jak każdy inny.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Przy takim małym pomieszczeniu rodzaj kozy nie ma większego znaczenia. Ja wybrałbym taką, która mi się podoba wizualnie i nie jest droga.
    Nie wiem jaki masz komin albowiem on może być jedynie problemem.
    Przy kozie średnica wkładu ceramicznego lub stalowego powinna wynosić ok 140 mm.
    Przy większej średnicy będziesz musiał częściej "dokładać do pieca".
    Ale jak komin już stoi to niewiele z tym zrobisz.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  5. #5

    Domyślnie

    Co za brednie.

    Nowoczesne 'kozy' posiadają regulację dolotu powietrza do spalania. Średnica komina nie odgrywa tu dominującej roli.
    Ilość tlenu, jaką wpuścisz do paleniska - to ma główne znaczenie. Nie zaś komin...

  6. #6
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No jak ja miałbym wydawać na taka kozę ok 3 tys to tylko i wyłącznie taka na pelet bo sama się rozpala sama gaśnie sama się reguluje jak ja ustawisz jednym słowem pod każdym względem lepsza niz taka na drewno to pewne .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    No jak ja miałbym wydawać na taka kozę ok 3 tys to tylko i wyłącznie taka na pelet bo sama się rozpala sama gaśnie sama się reguluje jak ja ustawisz jednym słowem pod każdym względem lepsza niz taka na drewno to pewne .
    Jaką konkretnie kozę o takich możliwościach znasz za 3K zł?

    Chociaż ma jedną podstawową wadę - nie działa bez prądu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    I nie jest kozą a jest piecem na pellet. I nie kosztuje 3.000 PLN.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wybierz kozę spełniającą najnowsze normy emisji spalin, z CDP czyli 100% poborem powietrza do spalania spoza budynku. To że masz wentylacje grawitacyjna nie wpływa na ilość powietrza potrzebnego do spalenia 1kg drewna.
    Darek B

  10. #10
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    I nie jest kozą a jest piecem na pellet. I nie kosztuje 3.000 PLN.
    Są takie od 2,5 tys zł , sprawdź sobie zanim napiszesz .

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Możesz podać przykłady?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Koza na drewno za 2600-2700 zł
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lascar M 02 49400 czarny matowy.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	434301  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 06-09-2019 o 07:35
    Darek B

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Nowy model pieca kominkowego od Romotop, szafka-składzik na drewno jako opcja
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ESQUINA_N_plech_krbova_kamna_drevnik_Romotop.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	434302  
    Darek B

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Też stałem przed takim wyborem. Z forum polecili mi kozę romotop. Koza jest ok, robi swoją robotę. Z perspektywy czasu nie wiem czy drugi raz bym wstawił takie urządzenie. Roboty jak na wsi, drewno zwozić,układać. Przez pierwszy sezon paliłem , kolejne sezony coraz mniej i mniej. Teraz mam to gdzieś bo mam gaz. Może jak będzie z -20 to rozpalę. Jak ten piecyk padnie to rozważę jakiś piecyk na pellet. Moja druga połówka lubi jak w sobotę ogień się tli i jest ,,klimat" . Tak jak piszę tu na forum w Waszym przypadku koza, która się podoba

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    No jak ja miałbym wydawać na taka kozę ok 3 tys to tylko i wyłącznie taka na pelet bo sama się rozpala sama gaśnie sama się reguluje jak ja ustawisz jednym słowem pod każdym względem lepsza niz taka na drewno to pewne.
    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Koza na drewno za 2600-2700 zł
    Czy to jest koza na pellet o której wspominał powyżej kryzys czy zwykła koza ??
    Kozy na drewno za 3.000 PLN są ale nie ma "kóz" na pellet za 3.000 PLN.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jak zwał tak zwał a podobnie to wygląda i tak samo dobrze grzeje z tym że peleciak znacznie wygodniejszy https://allegro.pl/oferta/piec-na-pe...iel-8394417608
    https://allegro.pl/oferta/piec-komin...hem-7560205624

    https://allegro.pl/oferta/kociol-pie...0m2-7614160242
    Ostatnio edytowane przez kryzys ; 08-09-2019 o 09:10

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Masz rację. Są takie piece na pellet w cenie ok. 3.000 PLN.
    Wygodne w użyciu ale wymagają zasilania, trochę hałasują (rzecz względna), nie ta wizja ognia jak w zwykłym kominku na drewno no i pellet chyba jest dużo droższy niż drewno kominkowe.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony