dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marqs22

Kod pocztowy
    40-104

Domyślnie Kotwa na podjeździe

Witam, chce postawić wiatę na podjeździe. Ma ona stać na kotwach. Pytanie jest takie: jak najlepiej osadzić kotwę? Jasne, wyjąć kostkę brukową. Ale pod nią jest utwardzenie. Czy mam wygrzebywać ten cały tłuczeń żeby zalać to betonem i osadzić kotwę? Może jest jakiś inny patent?
    Pewnie jest jakiś banalnie prosty
    Dzięki za wszelką pomoc.

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dwiecegly

Kod pocztowy
    43-300

Domyślnie

Nie wiem czym kryta ta wiata ale nawet jesli czymś lekkim to i tak podczas wichur słupy muszą być bardzo stabilnie osadzone wieec samo wbicie czegokolwiek nie wystarczy, a tymbardziej przykrecenie do bruku. Musisz to wybrac i zalac betonem, jesli dach łączony z budynkiem to conajmniej ponizej strefy przemarzania. Jesli wiata wolnostojącą to mysle ze 70cm wystarczy.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar

Domyślnie

Raczej musisz trochę wybrać tłucznia, bo w grubości kostki to mała wysokośc wyjdzie zakotwienia. Takie klocki powinny mieć ze 25-30cm głębokości

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marqs22

Kod pocztowy
    40-104

Domyślnie

Dzięki. Nie pocieszyliście mnie. Czeka mnie niezła dłubanina.

Domyślnie

Lekka wiata wymaga masywnego zakotwienia ze względu na możliwość poderwania przez wiatr.

Rocznica 4 czerwca 1989 r - 30 lat Wolności
    Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia