dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Nieszczelności w elewacji (przez to zalewa mieszkanie)

    Witam
    Potrzebuje porady jak uszczelnić nieszczelności w elewacji. Pojawiła mi się woda na ścianach i myślę, że to może być z tego powodu.
    Jedno miejsce to nieszczelność przy uszczelce balkonowej a drugie to przy gniazdku elektrycznym. Jakieś porady ?


  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Z tych zdjec to jak wrozenie z fusow. Jakies z wiekszej odleglosci? Skad przypuszczenia co do takiej drogi wody?

    Pozdrawiam,
    Pawel

  3. #3

    Domyślnie

    To nie wygląda na żadną uszczelkę balkonową tylko na listę przyokienną. Ona AFAIK roli hydroizolacji nie pełni.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    to listwa przyokienna.
    swoja droga tak dziwnie jakos zamontowana
    jezeli masz obawy ze to tedy woda zasuwa - sikaflex 11fc lub sika crystal clear
    ale to nie tedy niestety obawiam sie.
    sprawdz obrobki blacharskie w szczegolnosci jesli to budynek z plaskim dachem
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za porady. Ale już pisze wyjaśnienia o co chodzi.
    Ogólnie w maju położone zostały na tarasie (jest to taras 4 mieszkań, każdy ma swoją część) płytki razem z izolacją mapelastic dwuskładnikową. Przez ten czas tzn. od odebrania mieszkania od dewelopera (około 4-5 lat) na tarasie nie było nic robione, nie było płytek. Nic mi nie ciekło. W maju po położeniu płytek jakieś 2 tygodnie później zaczęła się pojawiać woda na ścianach. Więcej zdjęć wrzucę jutro jak będę miał w domu, bo nie mam dostępu do wszystkich.


    Wielki Pan inspektor który przyszedł od razu rzucił że taras jest źle wykonany i tyle. Pomijając fakt czy jest on dobrze zrobiony czy nie z jego powodu woda nie pojawiłaby się na ścianach po 2 tygodniach od zrobienia tarasu. Wcześniej tam nic nie było i wody nie było...
    Zacząłem sam szukać jak ta woda może dostać się do ściany. Ktoś pisał o dachu - gdyby ciekła z dachu woda pojawiała by się od góry nie na samym dole.
    I zauważyłem właśnie szparę przy drzwiach balkonowych czy to gniazdko elektryczne. I myślę, że tamtędy woda może się dostawać na ścianę.










  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareczek87 Zobacz post
    gdyby ciekła z dachu woda pojawiała by się od góry nie na samym dole.
    Niezbadane są (do czasu zbadania) ścieżki wody. Może spływać po murze a przesiąkać na druga stronę dopiero jak się rozlewa na stropie.

    Dziwnie wygląda ta listwa przyokienna. Ją się przykleja do futryny przed tynkami. Trzyma się bardzo mocno. Ale po otynkowaniu, to i tak nie miałaby możliwości odejść choćby się odkleiła...
    Taka teoria - styropian został źle przyklejony i odszedł od ściany. Obróbka blacharska też zepsuta - więc woda sączy się pod styropianem. Potem sobie wypływa na taras, bo akurat spadki zupełnie przypadkiem deweloperowi się udały i wysycha. Do czasu położenia płytek - odciąłeś możliwość wysączenia się w stronę tarasu więc mur nasiąka.

    To tylko teoria - ale nie zaszkodzi zweryfikować.

  7. #7

    Domyślnie

    Najgorsze że nie ma kto zweryfikować bo Pan inspektor powiedział że taras źle zrobiony i tyle. Piszesz obróbki blacharskie źle zrobione. To trzeba by wejść na dach i sprawdzić tak?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareczek87 Zobacz post
    Dziękuje za porady. Ale już pisze wyjaśnienia o co chodzi.
    Ogólnie w maju położone zostały na tarasie (jest to taras 4 mieszkań, każdy ma swoją część) płytki razem z izolacją mapelastic dwuskładnikową. Przez ten czas tzn. od odebrania mieszkania od dewelopera (około 4-5 lat) na tarasie nie było nic robione, nie było płytek. Nic mi nie ciekło. W maju po położeniu płytek jakieś 2 tygodnie później zaczęła się pojawiać woda na ścianach.


    Wielki Pan inspektor który przyszedł od razu rzucił że taras jest źle wykonany i tyle. Pomijając fakt czy jest on dobrze zrobiony czy nie z jego powodu woda nie pojawiłaby się na ścianach po 2 tygodniach od zrobienia tarasu.
    Co konkretnie stwierdził że źle wykonano? Skoro po zrobieniu tarasu zaczęła wychodzić woda może inspektor prawidłowo to ocenia, a na pewno nie można pomojać faktu wykonania tarasu, czy on jest odpowiedzialny za wilgoć nie wiem, ale jest istotny "do zbadania"

  9. #9

    Domyślnie

    Że brakuje np. folii kubełkowej.
    Ale nawet gdyby był źle zrobiony to z jego winy nie pojawiła by się woda po 2 tygodniach.

    Ale pośrednio może być jego wina tak jak ktoś pisał wyżej. Wcześniej woda sobie leciała przez niego dalej a teraz zatrzymuje sie na izolacji...

  10. #10

    Domyślnie

    A co ma folia kubełkowa do tej wody na ścianach? Ona też nie jest hydroizolacją.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareczek87 Zobacz post
    Że brakuje np. folii kubełkowej.
    Co to za inspektor?
    Proponuję wezwać rzeczoznawcę lub specjalistę fizyki budowli.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareczek87 Zobacz post
    Najgorsze że nie ma kto zweryfikować bo Pan inspektor powiedział że taras źle zrobiony i tyle. Piszesz obróbki blacharskie źle zrobione. To trzeba by wejść na dach i sprawdzić tak?
    Taras bardzo często jest źle zrobiony, więc ze strony pana, to takie powiedzenie w rodzaju lekarskiego "o! brzydkie gardło!" Jeżeli taras jest dobrze zrobiony, to po kilku zimach już taki nie będzie. Dlatego ludzie, po chwilach zachwytu, z czasem, z lekkością na duszy, rezygnują z tarasu.
    Kaizen dobrze gada. To wcale nie musi być problem tarasu, ale zupełnie czegoś innego. Na przykład, dachu. To też jest bardzo ciężko zlokalizować. Woda wchodzi w jednym miejscu, spływa i gdzieś wpada do domu. Mogą być listwy, okna, inne nieszczelności. Taras warto sprawdzić, ale nie warto się sugerować, że to może być tylko to.
    Przy naprawach szczelności dachu to też tak wygląda, że się ktoś przygląda, że coś podejrzanie wygląda. Poprawia się tych kilka miejsc i albo się trafi za pierwszym razem albo nie

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Dokladnie tak.
    Wyobraz sobie, ze woda dostawala sie do sciany gdzies w okolicach dachu, okapu. Splywala sobie po scianie i wyplywala na powierzchnie tarasu i odsychala. Bylo jej tak malo, ze zanim zauwazyles, to odparowywala.
    Taras jest prawidlowo zrobiony i Ty wykonujesz ostatnie warstwy w postaci plytek i cokolu. W ten sposob blokujesz wodzie swobodny odplyw i pewnie przy nie wielkich ilosciach sobie jakos radzi i odsycha. Jednak gdy jest jej wiecej, pojawia sie retencja. Stad juz nie para wodna, ktora szuka drogi ucieczki, ale woda, zaczyna penetrowac mur i pojawia sie na powierzchni wewnatrz i na zewnatrz. Z ta roznica, ze na zewnatrz szybko odsycha i tylko widac ja w miejsach oslonietych, jak gniazdko.

    Poszukalbym jednego miejsca, mniej wiecej w pionie nad gniazdkiem przy okapie czy w dachu.

    Pozdrawiam,
    Pawel

  14. #14

    Domyślnie

    Dziękuje serdecznie za podpowiedzi a co sądzicie jeszcze o takim czymś.
    Może po prostu woda nie zdążyła wyparować z betonu wcześniej niezabezpieczonego i po tym jak zamknąłem wodzie możliwość parowania przez izolację i płytki ona znajduje inną drogę "ucieczki". I trzeba teraz po prostu poczekać, aż cała woda wyjdzie...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareczek87 Zobacz post
    Dziękuje serdecznie za podpowiedzi a co sądzicie jeszcze o takim czymś.
    Może po prostu woda nie zdążyła wyparować z betonu wcześniej niezabezpieczonego i po tym jak zamknąłem wodzie możliwość parowania przez izolację i płytki ona znajduje inną drogę "ucieczki". I trzeba teraz po prostu poczekać, aż cała woda wyjdzie...
    Mało prawdopodobne, tzn nie pokazałoby się "aż" tak na ścianie ze zwykłej wilogoci.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Dokladnie tak jak pisze Jajmar.
    Poszukaj tych nieszczelnosci przy okapie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony