dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dwsidi

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-165
    Posty
    4

    Domyślnie Podzial mieszkania - wentylacja mechaniczna

    Witam, Mam pytanie odnośnie wentylacji mechanicznej.

    Chciałbym w mieszkaniu wydzielić dodatkową łazienkę i kuchnię(obecnie dwa kanały, jeden do lazienki a drugi do kuchni). W budynku uzywana jest wentylacja mechaniczna. Czy z punktu widzenia prawa budowlanego mogę zastosować podłączenie zbiorcze i podłączyć nową kuchnie do wentylacji uzywanej aktualnie przez kuchnie i podobnie zrobic z łazienka?

    Z tego co sie orientuję to takie podłączenie jest zabronione gdy mamy wentylacje grawitacyjna ale nie mogłem znaleź informacji jak to wygląda odnośnie wentylacji mechanicznej.

    Z góry dziekuje za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Z perspektywy funkcjonowania wentylacji to będzie działać i nie stwarza żadnego zagrożenia. Zresztą w wielu nowych blokach jest tylko wentylacja mechaniczna wywiewna, do której jest podłączone wiele mieszkań. Formalnie jakby ktoś chciał się trzymać litery prawa, to chyba wymagany jest projekt budowlany? Ale jak to jest w Twoim prywatnym mieszkaniu, to zrób to i nikt Ci tego nigdy nie sprawdzi, bo nikt nie będzie sprawdzał jak były prowadzone kanały wentylacji mechanicznej. Ba - nie ma tras przebiegu w projekcie budowlanym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony