dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Tego typu zmiany powinny być uzgadniane z projektantem a nie z wykonawcą i kierownikiem budowy.
    Obliczenia wzmocnienia i samo wzmocnienie nie jest problemem.
    Problemem mogą być koszty.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    NIe masz czasem podanego obciążenia tego nadproża w projekcie? To by Ci ułatwiło zlecenie komuś obliczeń.
    niestety nic takiego w projekcie nie znalazłem.

    Nie dawno nawet kontaktowałem się z autorem oryginalnego projektu żeby wyraził swoją opinię niewiążącą, coś podpowiedział, ale jak można było się domyśleć spuścił mnie na drzewo czytaj odesłał do projektanta, który adaptował projekt do moich potrzeb. Kupiłeś i spadaj. Formalnie rozumiem (dupochron), niesmak za podejście do klienta jednak pozostał.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Tego typu zmiany powinny być uzgadniane z projektantem a nie z wykonawcą i kierownikiem budowy.
    Obliczenia wzmocnienia i samo wzmocnienie nie jest problemem.
    Problemem mogą być koszty.
    Jakie to mogą być koszty wg Ciebie?

    ile metr bieżący takiego dwuteownika może ważyć 20-40-60 Kg/M.b? potrzebne 2szt po ok 3,2m czyli między 130 a 380 KG. ile tona stali dziś kosztuje 2500-3000zł to da jakieś (400-1200zł za stal)
    z materiałów to raczej główny koszt, śruby czy beton ekspansywny to pewnie przy tym już grosze

    dochodzi koszt projektanta i wykonawcy,

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    IPE 240 to ok. 31 kg/m czyli razem ok. 2 x 3,00m x 30 kg/m = 186 kg czyli ok. 560 PLN licząc po 3 zł/kg.
    Projektant - może 500 a może 1.000.
    Wykonawca podobnie ?
    Czyli 2.000 - 3.000 PLN
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 20-08-2019 o 22:20
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Nie jestem znawcą ale czy autor napisał, że w pierwotnej belce monolitycznej nad oknem było 5 prętów dołem ? Zastosował belki prefabrykowane, a w każdej z nich są 3 pręty (2 dołem i jeden górą) na oknem są zapewne 2 belki czyli mamy ogółem 4 pręty dołem i 2 górą. To chyba ie jest problem, ąż tak straszny. Poza tym te 3 belki teriwy nie są centralnie po środku tylko prawie przy końcu. Siły będą i tak sprowadzane do boku. Na moje to nie ma żadnego problemu. Tyle, że ja nie jestem budowlańcem, a osobą która też buduje ale niestety samodzielnie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony