dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kanalizacja w ścianie

    Dzień dobry,
    Mam pytanie odnośnie projektu. Za kilka tygodni zaczynam budowę domu z porothermu 25. W projekcie kanalizację sanitarna mam zaznaczoną w środku muru. W miejscach kanalizacji mam pustaki wentylacyjne 19x19x24. Czy to jest prawidłowo? Co zrobić z brakującymi 6 cm? Jak to w ogóle wykonać, czy włożyć rurę kanalizacyjną, a pozniej tak jakby nadziewać pustaki wentylacyjne? Co w takim wypadku z fundamentem, bo przecież w środku bloczka też będzie rura Kanalizacyjna.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Pokaz rysunki. Pod rurki sie podkuwa a nie wsadza pustki wentylacyjne.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    W spisie materiałów jest napisane, że pustak wentylacyjny. A jeśli chodzi o wkuwanie w ścianę to rury 110 chyba nie można w nośną wkuwać?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Poleci woda i będzie słychać
    Piony nr 3 i 4 "lecą" z góry? z I piętra ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Tak z góry lecą, a od powierzenie wychodzi w obydwu tak jak na zdjęciu drugim, czyli ponad dach. Rozmawiałem dziś ze znajomym, który stawia domy kilkanaście lat i mówi żeby po prostu wkuć i 110 nie będzie problemem dla ściany.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Może być w pustakach (ale trzeba wiedzieć jak to praktycznie wykonać) lub w bruździe ale nie można przecinać zbrojenia w wieńcach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony