dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy pompa ciepła powietrze-woda da sobie radę w górach?

    Witam. Trochę szukałem po forum, ale nie znalazłem odpowiedzi. Poszukuję użytkowników, którzy użytkują pc pw w górach lub na polskim biegunie zimna czyli okolice Suwałk ( generalnie V strefa klimatyczna) Pochwalcie się: jaka pompa, wielkość domu, jakie ocieplenie, mniej więcej lokalizacja domu oraz zużycie energii potrzebnej do pracy pompy.
    Osobiście stoję przed wyborem pompy, a mieszkam w górach i mam trochę obaw czy pompa powietrze-woda da sobie radę, a jeżeli tak to czy przypadkiem nie zejdę patrząc na rachunki za energię.
    Dom ok 200m², 20cm styro, 25cm pur, 3szyby, grawitacja, całość podłogówka.
    Stan surowy zamknięty.
    Piwnica, parter i poddasze użytkowe. Ok 200m2 ogrzewanych podłóg. Całość podłogówka.
    Ściany Porotherm 30PW. Izolacja 20cm styro, dach 25cm PUR, podłogi: piwnica 10 cm styro, parter 10cm styro, poddasze 5cm styro, okna 3 szyby

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Wiem ,że w Szwajcarii pracują . Tam jest problem z dużą iloscią śniegu . Trzeba ją chronić przed lawiną z dachu

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał lasgo2901 Zobacz post
    Witam. Trochę szukałem po forum, ale nie znalazłem odpowiedzi. Poszukuję użytkowników, którzy użytkują pc pw w górach lub na polskim biegunie zimna czyli okolice Suwałk ( generalnie V strefa klimatyczna) Pochwalcie się: jaka pompa, wielkość domu, jakie ocieplenie, mniej więcej lokalizacja domu oraz zużycie energii potrzebnej do pracy pompy.
    Osobiście stoję przed wyborem pompy, a mieszkam w górach i mam trochę obaw czy pompa powietrze-woda da sobie radę, a jeżeli tak to czy przypadkiem nie zejdę patrząc na rachunki za energię.
    Dom ok 200m², 20cm styro, 25cm pur, 3szyby, grawitacja, całość podłogówka.
    Jasne, że da radę.... Zobacz ile pomp ciepła pracuje w Szwecji, czy Norwegii.... To chyba dobre referencje! Właściwie dobrana pompa ciepła sprawdzi się doskonale najwet w najbardziej wymagających warunkach. A okolice Zakopanego są często miejscem montażu pomp ciepła. Całe Podhale staje się coraz bardziej "ekologiczne".

    Trzeba po prostu wybrać odpowiednie urządzenie i odpowiednich specjalistów
    Masz budżet na inwestycję?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Jasne, że da radę.... Zobacz ile pomp ciepła pracuje w Szwecji, czy Norwegii.... To chyba dobre referencje! Właściwie dobrana pompa ciepła sprawdzi się doskonale najwet w najbardziej wymagających warunkach. A okolice Zakopanego są często miejscem montażu pomp ciepła. Całe Podhale staje się coraz bardziej "ekologiczne".

    Trzeba po prostu wybrać odpowiednie urządzenie i odpowiednich specjalistów
    Masz budżet na inwestycję?
    Jestem przed wykonaniem wszystkich instalacji wod-kan-co a więc i również szukam czym ogrzewać. Gaz odpada, bo go nie ma w pobliżu, pozostaje paliwo stałe i pompa. Węgiel odpadł, więc pozostaje pompa. Finanse nie pozwalają aby robić gruntówkę, więc pozostaje pc pw.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał lasgo2901 Zobacz post
    Jestem przed wykonaniem wszystkich instalacji wod-kan-co a więc i również szukam czym ogrzewać. Gaz odpada, bo go nie ma w pobliżu, pozostaje paliwo stałe i pompa. Węgiel odpadł, więc pozostaje pompa. Finanse nie pozwalają aby robić gruntówkę, więc pozostaje pc pw.
    Dobry pomysł
    Formularz zgłoszeniowy do wycen bezpłatnych od Viessmann jest dostępny TUTAJ
    Jeśli masz jakiekolwiek pytania - słuzę pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    Prawidłowo dobrana powietrzna pompa ciepła sprawdzi się do ogrzewania budynku w górach. Takie rozwiązanie ze względu na niższe roczne koszty ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań ogrzewania budynku, jest obecnie jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań na rynku. Oprócz niskich rocznych kosztów ogrzewania pompa ciepła gwarantuje także całkowicie bezobsługowa oraz ekologiczna praca. Niskie koszty ogrzewania pozwolą na zwrot wyższych kosztów inwestycyjnych na przestrzeni kilku sezonów grzewczych. Pompa ciepła dzięki zasilaniu darmowym ciepłem niskotemperaturowym wspomaganym energią elektryczną, pozwoli na uniezależnienie się od dostaw paliwa stałego oraz gazu. Kolejną zaletą pompy ciepła jest możliwość wykorzystania jej do chłodzenia budynku w sezonie letnim. Podsumowując wszystkie wyżej wymienione możliwości urządzenia - inwestycja w pompę ciepła jest bardzo korzystna i przyszłościowa.
    Marka Junkers-Bosch posiada w swojej ofercie sprawdzone pompy ciepła typu powietrze-woda z rodziny Bosch Compress. W sprawie doboru odpowiedniej wielkości najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Nasi instalatorzy pomogą w doborze oraz ewentualnie wykonają instalację. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl/ znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od ich lokalizacji. Wystarczy w niej wpisać jedynie miejsce zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła: http://www.junkers.pl/produkty/pompy...-pompy-ciepla/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony