dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 267
  1. #1

    Domyślnie Kto ma rację??? PAPA TERMOZGRZEWALNA

    Potrzebuje porady: czy ktoś stosował do izolacji POSADZKI na gruncie papę termozgrzewalną? Dziwna sprawa, bo w projekcie jest takie zalecenie, ale ludzie pukają mi po głowie, twierdząc , że to przesada. Mówią, że wystarczy zwykła papa. Czy jednak projektant nie wiedział, co robi? Kto ma rację? Wyczytalam też gdzieś, że takiej papy nie należy zaginać zbytnio, bo może pęknąć, a projekt mówi , aby papę wywinąć na fundament. No i kto ma rację????????? Prosze o pomoc!
    Agnieszka G.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli izolacja na chudziaku nie leży w jednej płaszczyźnie z izolacją poziomą na ściankch fundamentowych to aby mieć ciągłość izolacji należy taką papę położyć zgodnie z jej technologią, czyli na goroąco tzn podgrzać palnikiem i wywinąć na ściankę fundamentową i połączyć z wystającą ze ściany izolacją poziomą. Tak miałem w kotłowni i garażu, gdzie poziom chudziaka był niższy niż koniec ścian fundamentowych.
    Przy posadzkach bez podpiwniczenia jest to dobry pomysł na suchy dom.

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście, że trzeba wywinąć. Niektórzy zatrzymali się w rozwoju.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Agnes2 - zajrzyj do Dziennika Budowy RYDZA, znajdziesz tam opis i zdjecia

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Jeżeli izolacja na chudziaku nie leży w jednej płaszczyźnie z izolacją poziomą na ściankch fundamentowych to aby mieć ciągłość izolacji należy taką papę położyć zgodnie z jej technologią, czyli na goroąco tzn podgrzać palnikiem i wywinąć na ściankę fundamentową i połączyć z wystającą ze ściany izolacją poziomą. Tak miałem w kotłowni i garażu, gdzie poziom chudziaka był niższy niż koniec ścian fundamentowych.
    Przy posadzkach bez podpiwniczenia jest to dobry pomysł na suchy dom.
    Miałem dokładnie taką samą sytuacje i tak samo zrobiłem. Izolacja musi mięć ciągłość i musi spełnaić swoją rolę a nie tyko tam być. Uważam że papa powinna być zgrzana w każdym miejscu i to bardzo dokładnie. Myśle że większe koszty zrekompensuje spokojny sen. U mojego sasiada przez kilkanaście lat było sucho a teraz coś się zmieniło i zaczyna mu podsiąkać podłoga w garażu, niestety nie wiem jak ma zrobioną izolacje ale warto w tym przypadku dmuchać na zimne

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ale po co od razu papa termozgrzewalna? Nie lepiej zwykła papa izolacyjna sklejona na lepik? Izoluje tak samo, a jest taniej.

  7. #7

    Domyślnie

    No ciekawe. Jak mam na fundamencie folie izoplex to ciekawe jak ją połącze z jakąkolwiek papą??
    Papa za tekturze kosztuje 200zł.
    Papa na lepiku na gorąco 400zł.
    Papa termozgrzewlana 800zł.
    No i jak mam to zrobić??

  8. #8

    Domyślnie

    Podałam ceny na moją posadzke około 120m.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pasco

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Położyć folię!!! Folię łączyć z folią a papę z papą - ja przyjmuje taką zasadę.

  10. #10

    Domyślnie

    Przy papie na lepik może być problem ze styropianem, bo większość lepików go żre. Ja mam papę termozgrzewalną, wszędzie gdzie na parterze ma być parkiet kierownik kazał ułożyć dwie warstwy, bo mamy wysoko wody gruntowe. Dodam tylko że zamiast chudziaka wylaliśmy B20 około 17 cm... Przed kładzeniem papy zostały usunięte "strupy" z betonu w okolicach ścian, a połączenia ścian zostały wyrobione na obło żeby papa się nie łamała. Całość została pomalowana Visbitem i na to poszła papa podgrzana palnikiem. Druga warstwa wydaje mi się przesadą, ale mój kierownik budowy jest moim wujkiem, i nie chcę potem wysłuchiwać przy każdych świętach/imieninach że trzeba było dać drugą warstwę...

  11. #11

    Domyślnie

    A ja chce zrobić izolacje na gruncie w domu podpiwniczonym i również myślałem o papie termozgrzewalnej a potem na to wylewka.
    Może ktoś ma jakieś doświadczenia i poradzi czy lepiej zrobić na papie termozrzewalnej (wydaje mi się że tak dokładnie to nigdy się nie zgrzeje)
    czy lepiej na zwykłej łączonej lepikiem na zimno.
    Pozdrawiam
    Wojtek

  12. #12

    Domyślnie

    widziałeś kiedyś jak kładzie się papę palnikiem? przywiera doskonale, tylko należy dobrze przygotować podłoże..

  13. #13

    Domyślnie

    Ja u siebie wykonywałem samodzielnie ilozację poziomą z papy termozgrzewalnej.
    Robota naprawdę przyjemna - no może samo dźwiganie papy nie nie jest przyjemne.
    Najważniejsze jest dokładne wykonanie połączeń poszczególnych pasów papy ze sobą
    i z izolacją poziomą ścian. To czy papa przyklei sie do chudziaka czy nie - uważam
    za zupełnie nieistotne bo całość będzie solidnie dociśnięta.
    Treningu wymaga tylko zgrzewanie papy z folią wystającą ze ścian - za duża temperatura
    niszczy folię - trzeba solidnie rozgrzać papę i wtedy szybko ją dociskać.
    Koszt papy na 130 m2 domu to 730 pln + butla gazu 32 pln.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Ważne aby po położeniu papy położyć na nią folię budowlaną, gdyż w przeciwnym wypadku styropian położony bezpośrednio na papę będzie znikał.

  15. #15

    Domyślnie

    Niech Cie nie obchodza pukajacy sie w czolo. Ja tez mialem takich, co mowili, ze to jest przedrazanie a jednak sie zdecydowalem na pape. tym bardziej, ze na fundament pod sciany tez byla dana papa. Wiec to sie wszystko ladnie skleilo i jest git, Oprocz tego folia pod styropian tez byla.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    A ja bym papy wcale nie dawał. Zastosowałbym EUROLAN jeśli to ma być izolacja przeciwwilgociowa a jeśli przeciwwodna to jakąś przyzwoitą masę uszczelniajacą. Na pewno nie żadne folie ani papy cos co się nakłada przy pomocy pedzla lub pacy, jest trwale elastyczne i mozna wszedzie tym dojść. Takie środki sa tańsze i dużo lepsze od papy która bardzo trudno szczelnie wykonać izolację. Mało tego jak sie policzy koszty papy termo daja czasem 2 x papa termo to mozna się załamać.
    Pozdrawiam

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie Re: Kto ma rację??? PAPA TERMOZGRZEWALNA

    Cytat Napisał Agnes2
    Potrzebuje porady: czy ktoś stosował do izolacji POSADZKI na gruncie papę termozgrzewalną? Dziwna sprawa, bo w projekcie jest takie zalecenie, ale ludzie pukają mi po głowie, twierdząc , że to przesada. Mówią, że wystarczy zwykła papa. Czy jednak projektant nie wiedział, co robi? Kto ma rację? Wyczytalam też gdzieś, że takiej papy nie należy zaginać zbytnio, bo może pęknąć, a projekt mówi , aby papę wywinąć na fundament. No i kto ma rację????????? Prosze o pomoc!
    to nie woda gruntowa jest grożna w tym przypadku lecz wilgoć kapilarna ,która wystepuje zawsze
    folia budowlana o gr. 0,2mm nie może stanowić izolacji bo ulegnie przekłuciu i przetarciu
    izolacje powłokowe aby spełniały rolę izolacji muszą być nakładane dwuwarstwowo ,średnie zuzycie ok. 3 mm x 1,7 = 5,1 kg/1m2
    a wiec papa termozgrzewalna podkładowa

    szukaj
    przenikanie kapilarne wilgoci
    posadzka na gruncie
    jastrych
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  18. #18

    Domyślnie

    Szukaj

    przenikanie kapilarne wilgoci
    posadzka na gruncie
    jastrych
    janzar

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie Re: Kto ma rację??? PAPA TERMOZGRZEWALNA

    Cytat Napisał janzar
    Cytat Napisał Agnes2
    Potrzebuje porady: czy ktoś stosował do izolacji POSADZKI na gruncie papę termozgrzewalną? Dziwna sprawa, bo w projekcie jest takie zalecenie, ale ludzie pukają mi po głowie, twierdząc , że to przesada. Mówią, że wystarczy zwykła papa. Czy jednak projektant nie wiedział, co robi? Kto ma rację? Wyczytalam też gdzieś, że takiej papy nie należy zaginać zbytnio, bo może pęknąć, a projekt mówi , aby papę wywinąć na fundament. No i kto ma rację????????? Prosze o pomoc!
    to nie woda gruntowa jest grożna w tym przypadku lecz wilgoć kapilarna ,która wystepuje zawsze
    folia budowlana o gr. 0,2mm nie może stanowić izolacji bo ulegnie przekłuciu i przetarciu
    izolacje powłokowe aby spełniały rolę izolacji muszą być nakładane dwuwarstwowo ,średnie zuzycie ok. 3 mm x 1,7 = 5,1 kg/1m2
    a wiec papa termozgrzewalna podkładowa
    Czy aby dobrze to policzyłeś bo to raczej wychodzi 0,5kg/m2 a nie 5 kg. W instrukcjach tez tak piszą że ok. 0,5 a nie 5 kg.
    Izolacje powłokowe maja jeszcze taką zaletę że najpierw podłoże betonowe sie gruntuje rozcieńczonym preparatem który ładnie wsiąka w beton i zamyka pory w jego warstwie. Póżniej na takie uszczelnione podłoże daje się te minimum 0,5 kg na m2. Myślę że jest to lepsza izolacja przeciwwilgociowa niz rózne papy którymi trudno wykonać szczelną izolację.
    Pozdrawiam

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie Re: Kto ma rację??? PAPA TERMOZGRZEWALNA

    Cytat Napisał inwestor
    Cytat Napisał janzar
    Cytat Napisał Agnes2
    Potrzebuje porady: czy ktoś stosował do izolacji POSADZKI na gruncie papę termozgrzewalną? Dziwna sprawa, bo w projekcie jest takie zalecenie, ale ludzie pukają mi po głowie, twierdząc , że to przesada. Mówią, że wystarczy zwykła papa. Czy jednak projektant nie wiedział, co robi? Kto ma rację? Wyczytalam też gdzieś, że takiej papy nie należy zaginać zbytnio, bo może pęknąć, a projekt mówi , aby papę wywinąć na fundament. No i kto ma rację????????? Prosze o pomoc!
    to nie woda gruntowa jest grożna w tym przypadku lecz wilgoć kapilarna ,która wystepuje zawsze
    folia budowlana o gr. 0,2mm nie może stanowić izolacji bo ulegnie przekłuciu i przetarciu
    izolacje powłokowe aby spełniały rolę izolacji muszą być nakładane dwuwarstwowo ,średnie zuzycie ok. 3 mm x 1,7 = 5,1 kg/1m2
    a wiec papa termozgrzewalna podkładowa
    Czy aby dobrze to policzyłeś bo to raczej wychodzi 0,5kg/m2 a nie 5 kg. W instrukcjach tez tak piszą że ok. 0,5 a nie 5 kg.
    Izolacje powłokowe maja jeszcze taką zaletę że najpierw podłoże betonowe sie gruntuje rozcieńczonym preparatem który ładnie wsiąka w beton i zamyka pory w jego warstwie. Póżniej na takie uszczelnione podłoże daje się te minimum 0,5 kg na m2. Myślę że jest to lepsza izolacja przeciwwilgociowa niz rózne papy którymi trudno wykonać szczelną izolację.
    Pozdrawiam
    Czy aby dobrze to policzyłeś bo to raczej wychodzi 0,5kg/m2 a nie 5 kg. W instrukcjach tez tak piszą że ok. 0,5 a nie 5 kg.

    średnie zużycie izolacji powłokowej to 1,7 kg suchego materiału o grubości 1 mm na 1 m2
    średnia grubość powłoki to 3 mm
    3 mm x 1,7 = 5,1 kg przy 3 mm
    SOPRO DSF 523
    www.sopro.pl
    POZDRAWIAM I ZAPRASZAM DO LEKTURY
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony