dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 267
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Faktycznie Janzar aż sprawdziłem wychodzi ok. 3kG Eurolanu na m2. Sorry dawno już to robiłem więc pamięć już słaba.
    Pozdrawiam

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie PAPA TERMOZGRZEWALNA PODKŁADOWA

    http://www.deitermann.pl

    EUROLAN CZY PAPA TERMOZGRZEWALNA
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Re: PAPA TERMOZGRZEWALNA PODKŁADOWA

    Cytat Napisał janzar
    http://www.deitermann.pl

    EUROLAN CZY PAPA TERMOZGRZEWALNA
    To jak Janzar Eurolan czy papa?
    Pozdrowienia

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie Re: PAPA TERMOZGRZEWALNA PODKŁADOWA

    Cytat Napisał Pagin
    Cytat Napisał janzar
    http://www.deitermann.pl

    EUROLAN CZY PAPA TERMOZGRZEWALNA
    To jak Janzar Eurolan czy papa?
    Pozdrowienia
    ZALECAM PAPĘ TERMOZGRZEWALNĄ PODKLADOWĄ NP MIN V 60 S 30 LUB 35 JAKO NAJTAŃSZE Z MOŻLIWYCH ROZWIĄZAŃ NA IZOLACJĘ PODŁOŻY NA GRUNCIE, NA NIĄ OCZYWIŚCIE FOLIĘ BUDOWLANĄ ,STYROPIAN,FOLIĘ I JASTRYCH

    POZDRAWIAM JANZAR
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  5. #25

    Domyślnie

    O jeeeeeeeeeeeee jak cudownie że jest to forum:

  6. #26

    Domyślnie

    O tak! Forum to cudowny wynalazek i świetna pomoc ! Dzięki wam, wiem ,co robić. Dzięki wszystkim za opinie.

    Zrobię, Janzar, jak mówisz.Zastanawiam sie tylko,czy jest jakiś specjalistyczny produkt do gruntowania betonu przed położeniem tej papy.Słyszałam o Visibicie . Może być?????
    Agnieszka G.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes2
    O tak! Forum to cudowny wynalazek i świetna pomoc ! Dzięki wam, wiem ,co robić. Dzięki wszystkim za opinie.

    Zrobię, Janzar, jak mówisz.Zastanawiam sie tylko,czy jest jakiś specjalistyczny produkt do gruntowania betonu przed położeniem tej papy.Słyszałam o Visibicie . Może być?????
    Visibit, dysperbit, abizol do wyboru, do koloru
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie papa termozgrzewalna

    Cytat Napisał maxymov
    Cytat Napisał Agnes2
    O tak! Forum to cudowny wynalazek i świetna pomoc ! Dzięki wam, wiem ,co robić. Dzięki wszystkim za opinie.

    Zrobię, Janzar, jak mówisz.Zastanawiam sie tylko,czy jest jakiś specjalistyczny produkt do gruntowania betonu przed położeniem tej papy.Słyszałam o Visibicie . Może być?????
    Visibit, dysperbit, abizol do wyboru, do koloru



    nie trzeba gruntować podłoża przed położeniem papy termozgrzewalnej
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  9. #29

    Domyślnie Re: papa termozgrzewalna

    Cytat Napisał janzar
    Cytat Napisał maxymov
    Cytat Napisał Agnes2
    O tak! Forum to cudowny wynalazek i świetna pomoc ! Dzięki wam, wiem ,co robić. Dzięki wszystkim za opinie.

    Zrobię, Janzar, jak mówisz.Zastanawiam sie tylko,czy jest jakiś specjalistyczny produkt do gruntowania betonu przed położeniem tej papy.Słyszałam o Visibicie . Może być?????
    Visibit, dysperbit, abizol do wyboru, do koloru



    nie trzeba gruntować podłoża przed położeniem papy termozgrzewalnej

    Jak ktoś chce, czemu nie.
    Osobiście spotkałem się przy inwestycjach "wielometrowych" z gruntowaniem przy pomocy Abizolu np: strop garażu podziemnego.
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  10. #30

    Domyślnie

    Oczywiście chciałabym zaoszczędzić czas i pieniądze.Z waszych wypowiedzi wynika,że to gruntowanie NIE JEST KONIECZNE. Czyli kładziemy papę na zwykły chudziak? W sumie chyba tak lepiej, bo zanim taki np. abizol czy dysperbit wyschnie, to tez czas mija.Przecież papę termozgrzewlną kładzie sie na SUCHE podłoże, prawda?
    Agnieszka G.

  11. #31

    Domyślnie

    Czas schnięcia dyspebitu jest śmieszny, bo ok 1 dzień

    Pozdrawiam

    PS: najważniejszą sprawą przy kładzeniu papy jest szczelność połączenia pomiędzy poszczególnymi kawałkami a nie siła przyklejenia do podłoża.
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    ankalenka, co dokładnie zostało pomalowane tym Visbitem ?
    I które dokładnie "połączenia ścian zostały wyrobione na obło"?

    Cytat Napisał ankalenka
    Przy papie na lepik może być problem ze styropianem, bo większość lepików go żre. Ja mam papę termozgrzewalną, wszędzie gdzie na parterze ma być parkiet kierownik kazał ułożyć dwie warstwy, bo mamy wysoko wody gruntowe. Dodam tylko że zamiast chudziaka wylaliśmy B20 około 17 cm... Przed kładzeniem papy zostały usunięte "strupy" z betonu w okolicach ścian, a połączenia ścian zostały wyrobione na obło żeby papa się nie łamała. Całość została pomalowana Visbitem i na to poszła papa podgrzana palnikiem. Druga warstwa wydaje mi się przesadą, ale mój kierownik budowy jest moim wujkiem, i nie chcę potem wysłuchiwać przy każdych świętach/imieninach że trzeba było dać drugą warstwę...

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxymov
    ....PS: najważniejszą sprawą przy kładzeniu papy jest szczelność połączenia pomiędzy poszczególnymi kawałkami a nie siła przyklejenia do podłoża.
    np. papa termozgrzewalna bezposrednio na welnie - niczym podloze nie gruntowane a jednak dziala )))
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #34

    Domyślnie

    Janzar jakbys jeszcze raz napisał jaka papa nie koniecznie najdrozsza czy najtańsza, ale ta technicznie najlepsza, i jeszcze jaka grubość folii do posadzki na gruncie.
    PRO

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie jastrych na gruncie

    Cytat Napisał PRO
    Janzar jakbys jeszcze raz napisał jaka papa nie koniecznie najdrozsza czy najtańsza, ale ta technicznie najlepsza, i jeszcze jaka grubość folii do posadzki na gruncie.
    witam
    stosuję papę termozgrzewalną V 60 S 35
    folia budowlana jako dystans między papa termo i styropianem oraz jako warstwa poślizgowa między jastrychem i styropianem o gr. 0,15 mm lub 0,20 mm po jednej warstwie

    pozdrawiam
    Jan Zaremba
    www.zaremba.com.pl
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  16. #36

    Domyślnie

    Janzar czy mogę zastosowac papę V80 S40 bo taka jest akurat w hurtownii???
    PRO

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Jeżeli izolacja na chudziaku nie leży w jednej płaszczyźnie z izolacją poziomą na ściankch fundamentowych to aby mieć ciągłość izolacji należy taką papę położyć zgodnie z jej technologią, czyli na goroąco tzn podgrzać palnikiem i wywinąć na ściankę fundamentową i połączyć z wystającą ze ściany izolacją poziomą. Tak miałem w kotłowni i garażu, gdzie poziom chudziaka był niższy niż koniec ścian fundamentowych.
    Przy posadzkach bez podpiwniczenia jest to dobry pomysł na suchy dom.
    W którym miejscu zgrzewałeś: na chudziaku ?(to chyba najbardziej sensowne miejsce). Czy Papę nagrzewałeś też na przegięciach? Jak to było robione?
    Mam dokładnie ten sam układ wokół kuchni, nie bardzo mogę sobie wyobrazić szczegóły izolacji poziomej w tym miejscu.

    BTW - zamierzam pod papę położyć warstwę folli, grubości 5mm, żeby dodatkowo ochronić papę przed uszkodzeniem na przełamaniu. Czy taka grubość folii wystarczy, jak sądzicie?

  18. #38

    Domyślnie

    Witam.
    Pewnie to pytanie wyda sie wiekszości śmieszne - ale dla mnie to jest zagadka. Czy papę termozgrzewalna na chudziaku zgrzewamy tylko na zakładach czy też próbujemy "dogrzać" ją do chudziaka?
    Czy ktos byłby tak dobry i mnie "objaśnił" w tej kwestii.
    Będę wdzięczna.
    pozdrawiam

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Jak pisano wcześniej - najważniejsze jest zgrzanie pasków papy ze sobą, ale IMO warto też przypalić papę do podłogi
    Ja też jestem właśnie na etapie hydroizolacji chudziaka. Używam papy Super Werner PYE V60 (modyfikowana papa SBS wierzchniego krycia) i normalnie żałuję, że nie słyszałem o papach modyfikowanych SBS, gdy kładłem kawałki pod ściany Pod ścianami mam jakieś takie dziadostwo papierowe, b. sztywne i kruche, które aby przypalić do ściany muszę praktycznie roztopić, a potem długo trzymać, żeby zastygło. Natomiast ta papa modyfikowana SBS jest b. elastyczna i nie ma żadnego problemu, żeby ją wygiąć i ułożyć po lekkim podgrzaniu.

    Czy papy modyfikowane SBS też wyżerają styropian (czyli czy trzeba dawać folię budowlaną na takie papy)?
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  20. #40

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie. CZy wobec tego na chudziaku smarujesz jakimś dysperbitem? Pisali wczesniej ,ze nie trzeba. Jeśli jednak nie smarowac to watpie czy papa zechce się przykleić do chudziaka ,gdzie mnóstwo pyłu lezy.
    Ja tez mam tę papę ( tylko z firmy swisspor- czarna mamba -kładłam na dach i od razu wiedziałam ,ze na podłoge musi byc tez taka.
    u nie niestety pod ścianami jest nie papa tylko folia PCV izowinyl 1,1 mm grubości ( murarze twierdzili ,że lepsza niż papa to się na nią zgodziłam ).Teraz mam problem jak to razem połaczyć. W wątku http://forum.muratordom.pl/folia-w-podlodze,t121425.htm P.A. Wilhelmi radzi , aby połaczyc je lepikiem na zimno - tylko czy wtedy lepik nie "zje" styropianu?
    A moze spróbować to jakoś zgrzewać?
    CZy ktoś praktykował?
    Jeszcze jedno pytanie -
    czy izolacja pod ścianami powinna byc wywinięta na ścianę czy na podłogę.
    Z tego co pamiętam to raczej na podlogę. Natomiast w tamtym wątku forumowicze rysują wywiniętą na ścianę.
    To jak w końcu to ma być?

    pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony